Διημερο απο Ναυπακτο για ηλικιωμενουσ

angryDuck

Member
Μηνύματα
36
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα
Καλησπέρα σε όλους,

Θα σας βάλω δύσκολα.. Ψάχνω να βρω κάποιο μέρος για να κλείσω ένα διήμερο για τους γονεισ μου --ηλικιας "-οντα" σε κοντινή απόσταση απο Ναύπακτο (1,5-2 ώρες οδικά). Πρίν λίγα χρόνια τους είχα πάει στην Κυλλήνη και τους άρεσε πολύ (να ναι καλα τα λουτρα χεχε). Ψάχνω κάτι αντίστοιχο, ή να συνδιάζει και κάποιο αρχαιολογικό χώρο.. Γαλαξίδι, αράχωβα κλπ είναι εκτός καθότι έχουν πάει αρκετές φορέςσ.. Ιδανικά να έχει ήρεμη θάλασσα το μέρος για να μπορέσουν να κάνουν και το μπανακι τους, και χαμηλές τιμές για φαγητό. Κάποια πρόταση? Έχω ξεμείνει απο ιδέεσ πραγματικα! ΣΟΣ

ευχαριστώ εκ των προταίρων
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Θα έχουν μεταφορικό μέσο εκει που θα πάνε;
Στην Πελοπόννησο κοίταξε για Κατάκολο, Καλό Νερό, Κυπαρισσία. Στη Στερεά για Αμφιλοχία, Πάλαιρο, Αστακό. Αν μπορούν να μετακινηθούν σχετικά εύκολα εκεί που θα βρίσκονται, καλή περίπτωση είναι και η Λευκάδα.
 

angryDuck

Member
Μηνύματα
36
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα
Θα έχουν ναι! Σε ευχαριχτώ, θα τα κοιτάξω όλα :)
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
Κ αλο νερο, Κυπαρισσια η θαλασσα βαθαινει αποτομα και ενιοτε εχει δυνατα ρευματα.Θελει προσοχη και να γνωριζεις καλο κολυμπι.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Σκεψου επίσης την ακτογραμμή της βόρειας Πελοποννήσου. Πρόπερσι για παράδειγμα οι 70χρόνοι γονείς μου είχαν πάει στο alkyon resort στο Βραχατι Κορινθίας...έμειναν πολυ ευχαριστημένοι κ για τις παροχές του δεν ήταν ακριβό. Σε όλη την ακτογραμμή από το Ρίο μέχρι το Λουτράκι υπάρχουν πολύ συμπαθητικά παραλιακά χωριά με αρκετές επιλογές διαμονής (Ψαθοπυργος, Διμηνιο, Δερβένι, Ακράτα). Εάν μπορούν κ πιο μακριά, ας σκεφθούν κ το ενδεχόμενο της Αργολίδας με τα τόσο σπουδαία αξιοθέατα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom