Διημερο στα Χανια, ξενοδοχειο και tips

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Παιδια της Κρητης..
Κλεισαμε με Ολυμπιακη το πρωτο σαββατοκυριακο του Σεπτεμβριου στα λατρεμενα Χανια αλλα δυστυχως το αγαπημενο μου ξενοδοχειο Casa Leone δεν εχει διαθεσιμο δωματιο με θεα..

Οι εναλλακτικες που μου προτεινε ο ιδιοκτητης του Casa Leone (τα ιδια σκεφτομουν κ εγω) ηταν οι εξης
1.Pandora suites
2.Belmondo
3.Amphora

εχω δει και το casa delfino και τη Βιλελμινη (αλλα χωρις θεα στο λιμανι)
θελουμε μικρο ξενοδοχειο με θεα στο ενετικο λιμανι

Τα φωτα σας, ποια η καλυτερη επιλογη?

και ο,τι αλλο εχετε ευχαριστηση να προτεινετε για το διημερο

Ευχαριστω εκ των προτερων..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ερμινακι καλως να μας ερθεις...βρε τι εκπληξη ειναι αυτη ???:clap::clap::clap:
Δυο μερες στα Χανια τι να πρωτοδεις.....μεσα στη πολη μονο....παλια πολη παλιο λιμανι, σουπερ φαγητο και ποικιλια γευσεων,Ταφοι Βενιζελων και γλυκα στις Νυμφες...ακριβως διπλα..... και αν τα εχεις δει ολα αυτα, σε 50 λεπτα εισαι Ρεθυμνο....εδω αναλαμβανω εγω...:clap::clap:;);)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Αχ.. Ρεθυμνακι ευχαριστω για την υποδοχη, ξερω ποσο φιλοξενοι ειστε ολοι εκει κατω
Μη νομιζεις, ετοιμη και για Ρεθυμνο ειμαι, αυτο το εστιατοριο που πηγατε την τελευταια φορα, το χω βαλει στο ματι..
Οσο για τα Χανια, εχω ξαναρθει αλλά άλλη εποχη (Πασχα)
τωρα θα ηθελα να δω το ελαφονησι απο παραλιες (εαν ειναι κοντα),
φανταζομαι θα νοικιασουμε αυτοκινητο οπως καθε φορα
οσο για φαγητο, εχω παει στο Ταμαμ και στο Θολο(μου ειχε αρεσει θυμαμαι)
για ψητα στο Θερισσο
και για καφε-γλυκο στην Κουκουβαγια.Γλυκα υπερπαραγωγη,ουτε το μισο δεν μπορεσα να φαω..Οι Νυφες ειναι καλυτερες ε, δεν ειχε travelstories τοτε..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αχ.. Ρεθυμνακι ευχαριστω για την υποδοχη, ξερω ποσο φιλοξενοι ειστε ολοι εκει κατω
Μη νομιζεις, ετοιμη και για Ρεθυμνο ειμαι, αυτο το εστιατοριο που πηγατε την τελευταια φορα, το χω βαλει στο ματι..
Οσο για τα Χανια, εχω ξαναρθει αλλά άλλη εποχη (Πασχα)
τωρα θα ηθελα να δω το ελαφονησι απο παραλιες (εαν ειναι κοντα),
φανταζομαι θα νοικιασουμε αυτοκινητο οπως καθε φορα
οσο για φαγητο, εχω παει στο Ταμαμ και στο Θολο(μου ειχε αρεσει θυμαμαι)
για ψητα στο Θερισσο
και για καφε-γλυκο στην Κουκουβαγια.Γλυκα υπερπαραγωγη,ουτε το μισο δεν μπορεσα να φαω..Οι Νυφες ειναι καλυτερες ε, δεν ειχε travelstories τοτε..
Το ελαφονησι ειναι γυρω στις 2 ωρες παρα κατι (αν κανω λαθος διορθωστε με ) αναλογα την εποχη και το αυτοκινητο που θα εχεις...ειναι πολυ ομορφη παραλια αρκει να μη φυσαει........
Πιο κοντα ειναι η Μηλια που μου αρεσει εξ' ισου και το φαγητο εκει ειναι καταπληκτικο
Welcome to Milia Cretan Settlement

Εχουμε ανοιξει τοπικ για εστιατορεια που προτεινουμε στα Χανια...
Προτιμω τις Νυμφες ή την Οστρια διπλα στους ταφους των Βενιζελων γιατι δεν εχουν τοση φασαρια και η Θεα ειναι η ιδια
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
ξενοοχεια πολλα πες μας μιας και ξερεις και λιγο τα χανια σε ποια πειοχη θα ηθελες να μεινετε.εχω καποια ξενοδοχεια υποψη μου.
ευη........δεν θα ερθουν ρεθυμνο θα ερθεις εσυ χανια να τους παμε στα χαλκινα που πηγαμε και στην προηγουμενη συναντηση να πιουμε τα κρασακια μας παλι!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
.
ευη........δεν θα ερθουν ρεθυμνο θα ερθεις εσυ χανια να τους παμε στα χαλκινα που πηγαμε και στην προηγουμενη συναντηση να πιουμε τα κρασακια μας παλι!
Σιγα που θα πω οχι....θα παρουμε και το Βιτουλη και ολοι μαζι στα χαλκινα (μεζεδοπολειο στο παλιο λιμανι).....ασε να τους κανω και μα ξεναγηση στο Ρεθυμνο:clap::clap::clap:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Εχουμε ανοιξει τοπικ για εστιατορεια που προτεινουμε στα Χανια...
Προτιμω τις Νυμφες ή την Οστρια διπλα στους ταφους των Βενιζελων γιατι δεν εχουν τοση φασαρια και η Θεα ειναι η ιδια
μας δινεις το λινκ γιατι δεν το βρισκω:roll:
συνεχιστε να δινετε τετοιες ωραιες πληροφοριες....ευχαριστουμε:clap:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Κλεισαμε με Ολυμπιακη το πρωτο σαββατοκυριακο του Σεπτεμβριου στα λατρεμενα Χανια


θα ειμαι και εγώ εκεί...πεταω με ΟΑ στην τιμή των 168 ευρω για 2 ατομα στις 1/9 και επιστρεφω 7/9..να πατε για φαγητό στον Λεβέντη στον Πάνω Σταλό...θα με θυμηθείς..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Κλεισαμε με Ολυμπιακη το πρωτο σαββατοκυριακο του Σεπτεμβριου στα λατρεμενα Χανια


θα ειμαι και εγώ εκεί...πεταω με ΟΑ στην τιμή των 168 ευρω για 2 ατομα στις 1/9 και επιστρεφω 7/9..να πατε για φαγητό στον Λεβέντη στον Πάνω Σταλό...θα με θυμηθείς..
Τελευταια φορα που πηγα το βρηκα αρκετα τουριστικο....τα Χανια ειναι ο παραδεισος της γαστρονομιας.....μη ακους το mio gps εχει τρελλα με το Ρεθυμνο....τυγχανει να ειμαι αντικειμενικη....στη κουζινα οι Χανιωτες εχουν διδακτορικο.....:clap::clap:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ελευταια φορα που πηγα το βρηκα αρκετα τουριστικο.

εχω να παω απο περισυ το σεπτεμβρη..αν αλλαξε κατι...δεν ξερω....


στη κουζινα οι Χανιωτες εχουν διδακτορικο

σε αυτό εχεις απόλυτο δίκιο...δεν συζητιέται το θέμα...
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Τελικα, επειτα απο σχεδον ενα μηνα σκληρων διαπραγματευσεων καθοσον ελαχιστα τα εναπομειναντα καταλυματα με θεα στο παλιο λιμανι ακομη και για το Σεπτμεβρη, εκλεισα τελικα στο Amphora κυριως λογω θεσης και θεας..
Παντως, καμια σχεση η τιμη που εκλεισα μεσω πρακτορειου με αυτην που μου εδιναν απευθειας απο το ξενοδοχειο.
Μεσω πρακτορειου μου βγηκε σχεδον τα μισα λεφτα! Οποιος ενδιαφερεται να κλεισει στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο ας στειλει pm
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom