Δράμα

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Χθες το βράδυ μας δόθηκε στο μιλητο πρόσκληση για το γάμο φίλης της συζύγου.Η τελετή θα πραγματοποιηθεί αρχές Σεπτέμβρη στην Δράμα.Αν αφήσουμε στην άκρη τον περιορισμό των μετακινήσεων και των προσκεκλημένων στις τελετές στην άκρη,αξίζει να "κάψω" τις καλοκαιρινές μου διακοπές για να επισκεφτώ την περιοχή σε συνδυασμό με άλλη περιοχή;Οι συνολικές μας μέρες θα είναι 4.Και αν ναι που θα μπορούσα να πάω στην ευρύτερη περιοχή;Η αφετηρία μας θα είναι πόλη της Πελοποννήσου.
Δραμα η Καβαλα στη Ξανθη :lol:
Εγω δεν θα αφηνα την Πελοποννησο - καλοκαιρι -για τη Δραμα ( αν και μενω Σαλονικα και γω ειμαι καταυλακιωτης )
 
Last edited:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
έχω τις ερωτήσεις μου να θέσω.... 4 μέρες εννοείς με την πρωτη και την τεταρτη να οδηγείς? καλοκαιρινές διακοπές τον Σεπτέμβριο? υπάρχει περίπτωση να πει η γυναίκα οχι δεν πάω στον γαμο της κολλητής?
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
4 μέρες εννοείς με την πρωτη και την τεταρτη να οδηγείς?
υπάρχει περίπτωση να πει η γυναίκα οχι δεν πάω στον γαμο της κολλητής?
Σημαντικές ερωτήσεις οι οποίες επηρεάζουν και αυτό που θα σου προτείνουμε. @ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
1)4 μερες καθαρές διαμονής
2)καλοκαιρινές διακοπές το Σεπτέμβριο
3)έτοιμος είμαι εγώ να την πάρω και να της πω όχι όμως και δίκαια να το δούμε κι αυτή είχε έρθει στο δικό μας
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.917
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
αξίζει να "κάψω" τις καλοκαιρινές μου διακοπές για να επισκεφτώ την περιοχή σε συνδυασμό με άλλη περιοχή;
Να αξίζει δεν αξίζει, εκτός αν είναι σε κάποιο κοντινό προορισμό και το συνδιάσετε. Υπάρχουν και τέτοιοι (καλή περίπτωση η Λήμνος).
Αλλά εφόσον το τετραήμερο είναι αναπόφευγκτο, μπορείς να το συνδυάσεις με κάτι τέτοιο, για παράδειγμα 2 μέρες για τα πήγαινε-έλα σου και δύο μέρες προς Καβάλα μεριά.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
έτοιμος είμαι εγώ να την πάρω και να της πω όχι
Καταρχάς και αν μου επιτρέπεις μην εμπλακείς στην απόφαση. Άσε την γυναίκα να αποφασίσει. :cool::):cool:
Αν υποθέσουμε ότι η απόφαση είναι να πάτε στο γάμο και με δεδομένο ότι δεν έχεις πάει πουθενά στον Βορρά.
Σενάριο 1ο: Πάτε μόνο για τον γάμο 2 η 3 ημέρες και δεν ασχολείσαι με τα πέριξ παρα μόνο με τον γάμο και την Δράμα.
Σενάριο 2ο: Πάτε στον γάμο και μετά για μπάνια στην Χαλκιδική η σε κάποια άλλη παραλιακή περιοχή. Δηλαδή συνδυάζετε γάμο και διακοπές.
Σενάριο 3ο: Κάνεις αυτά που λέει ο @psilos3 καθότιν είναι ειδικός:)
Γενικά θεωρώ ότι 4 ημέρες δεν είναι αρκετές για τις περιοχές αυτές.
Υπάρχουν αρκετά πράγματα να δεις και κατά την γνώμη μου χρειάζονται περισσότερες ημέρες για να δεις τα σημεία εναδιαφέροντος με άνεση.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
@STKF μπορεις να επεκταθεις λίγο περισσότερο στα σενάρια 1 και 2?
Για να σε βοηθήσει καλύτερα θα πρέπει να του πεις και τα ενδιαφέροντα σας. Τι θα σας άρεσε να κάνετε τον χρόνο που θα αφιερώσετε εκεί (αν τελικά πάτε). Επίσης πως θα μετακινείστε; Απο τα προηγούμενα ποστ σου δεν έχω καταλάβει πως θα ανεβείτε βόρεια....με αυτοκίνητο, με αεροπλάνο και ΜΜΜ;
Πιο είναι το πιο βόρειο σημείο της χώρας που έχετε πάει;
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Η μετακίνηση μας θα είναι με αυτοκίνητο.
Θα θέλαμε να αραξουμε όσο μπορούμε,αν δούμε και κάτι σαν σημείο ενδιαφέροντος,όπως πχ που είδα και μου άρεσε το Οχυρό Λισσε οκ.Οχι όμως μουσείο η αρχαιολογικός χώρος.Μακεδονια δεν έχουμε πάει καθόλου με εξαίρεση την Θεσσαλονίκη σαν μαθητες (πενταήμερη).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom