Γαλλία Δωρεάν είσοδος σε άτομα κάτω των 26

N1kolas

Member
Μηνύματα
23
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Παιδιά καλησπέρα....
Θέλω να κλείσω για Λουβρο για μενα και την αδερφή μου η οποία ειναι 24 χρονών...
Έχει δωρεάν είσοδο απ ότι διάβασα στο σάιτ τους....
Η ερώτηση ειναι η εξής...
Για μενα θα κλείσω μέσω ίντερνετ ένα εισητήριο (για να γλιτώσω τη ταλαιπωρία στην ουρά κλπ), η αδερφή μου απλώς θα ρθει μαζί μου (μιας και θα μαι ο συνοδός της) , θα δείξει ταυτότητα και θα περάσει μαζί μου ή θα περιμένει στην ουρά ?(μιας και δεν υπάρχει δυνατοτητα για κράτηση δωρεάν εισιτηρίου μέσω ίντερνετ )
Για να περάσουμε δηλαδή και οι 2 ταυτόχρονα μαζί πρέπει αναγκαστικά να κλείσω 2 εισιτήρια των 17 ευρώ ή κλείνω ενα για μένα και η αδερφή μου ακολουθεί μαζί μου?
Ευχαριστώ πολυ!
 

Mariaab

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Καλησπέρα!
Μην γνωρίζοντας αν έχει απαντηθεί αυτή η ερώτηση ξανά, (μιας και το thread είναι αρκετά χαοτικό), θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την επίσκεψη σε μουσείο όπως το ορσέ και το οραντζερί, για άτομα κάτω των 26 ποιά είναι η διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσουμε?
Στα site δεν μας εμφανίζει την επιλογή για μηδενικό εισιτήριο (εφόσον η είσοδος υποτίθεται ότι είναι δωρεάν) μπορούμε να κάνουμε κράτηση εκ των προτέρων ή όχι?

Ευχαριστώ!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Δεν εχω συναντησει ουρες σε κανενα απο τα δυο,και μαλιστα καλοκαιρι.Στο Ορσε μπορει αναλογα την ωρα να χει καποια ατομα πριν,αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.Δεν χρειαζεται κρατηση δηλαδη.Αν ειστε κατω των 26,δειχνετε στοιχειο και αυτοι ξερουν τι θα κανουν.Απλα πειτε το οταν φτασετε στο εκδοτηριο.
 

Theodora Mical

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαίρεται! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το δωρεάν εισιτήριο για τους επισκέπτες κάτω των 26 ετών. Ισχύει η ακριβής ημερομηνία γέννησης (που δεν έχει κλείσει τα 26) ή η χρονολογία; Για παράδειγμα κάποιος που έχει γεννηθεί το 1993 αλλά δεν έχει κλείσει ακόμα τα 26 μπορεί να έχει δωρεάν είσοδο; Μπορεί κάποιος να απαντήσει σίγουρα; Ευχαριστώ!
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Χαίρεται! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το δωρεάν εισιτήριο για τους επισκέπτες κάτω των 26 ετών. Ισχύει η ακριβής ημερομηνία γέννησης (που δεν έχει κλείσει τα 26) ή η χρονολογία; Για παράδειγμα κάποιος που έχει γεννηθεί το 1993 αλλά δεν έχει κλείσει ακόμα τα 26 μπορεί να έχει δωρεάν είσοδο; Μπορεί κάποιος να απαντήσει σίγουρα; Ευχαριστώ!
Καλησπέρα Θεοδώρα. Ισχύει η ακριβής ημερομηνία γέννησης. Και εγώ όταν είχα πάει το 2015 ήμουν 25 και 8 μηνών και δεν είχα κανένα θέμα.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
213
Likes
1.228
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αργεντινή
Παιδια καλησπερα!!!SOSSS! Στα τελη του Νοεμβρη ηρθε και η δικια μου σειρα να επισκεφτω το Παρισι. Θέλω ομως να ρωτησω για την εισοδο στο Λουβρο. Εγω και η φιλη μου ειμαστε γεννημενες το 1993 με ημερομηνια πριν τον Νοεμβριο δηλάδη εχουμε κλεισει τα 26. Αλλα χρονολογικα ειμαστε 26. Η αδερφη μου ειναι 23 οκ. Δικαιουμαστε δωρεαν εισοδο? Γιατι ειμαι σε φαση που κλεινω εισητηρια για επισκεψεις και θελω να ξερω μην πληρωσουμε αδικα 4ο ευρω και παμε εκει κ δουμε οτι μπαιναμε δωρεαν. Επισης πρεπει να κανω και κρατηση για την Leonardo Da Vinci Exhibition και με ρωταει τι ειδους εισητηριο εχω. Στο μουσειο που εστειλα μειλ δεν ελεβα καμια απαντηση,
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παιδια καλησπερα!!!SOSSS! Στα τελη του Νοεμβρη ηρθε και η δικια μου σειρα να επισκεφτω το Παρισι. Θέλω ομως να ρωτησω για την εισοδο στο Λουβρο. Εγω και η φιλη μου ειμαστε γεννημενες το 1993 με ημερομηνια πριν τον Νοεμβριο δηλάδη εχουμε κλεισει τα 26. Αλλα χρονολογικα ειμαστε 26. Η αδερφη μου ειναι 23 οκ. Δικαιουμαστε δωρεαν εισοδο? Γιατι ειμαι σε φαση που κλεινω εισητηρια για επισκεψεις και θελω να ξερω μην πληρωσουμε αδικα 4ο ευρω και παμε εκει κ δουμε οτι μπαιναμε δωρεαν. Επισης πρεπει να κανω και κρατηση για την Leonardo Da Vinci Exhibition και με ρωταει τι ειδους εισητηριο εχω. Στο μουσειο που εστειλα μειλ δεν ελεβα καμια απαντηση,
Kαλημέρα. Μέχρι και 25 χρονών είναι δωρεάν.
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Καλησπερα κ απο μενα! Να μου πειτε ενα site να βγαλω κ εγω εισιτηρια για λουβρο; και επισης θα βαλω πχ 11 η ωρα αλλα αν ειμαι στην ουρα 2 ωρες κ παει 1 θα εχω θεμα;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπερα κ απο μενα! Να μου πειτε ενα site να βγαλω κ εγω εισιτηρια για λουβρο; και επισης θα βαλω πχ 11 η ωρα αλλα αν ειμαι στην ουρα 2 ωρες κ παει 1 θα εχω θεμα;
Καλημέρα. Αν θέλεις να αγοράσεις εισιτήριο εδώ https://www.ticketlouvre.fr/louvre/b2c/index.cfm/home
αν πληρείς τα κριτήρια για να μπεις δωρεάν δεν βγάζεις εισιτήριο https://www.louvre.fr/en/free-admission-musee-du-louvre
Ειδικά για την έκθεση του Leonardo da Vinci θα πρέπει να κάνεις κράτηση μηδενικού εισιτηρίου ακόμα και αν δικαιούσαι δωρεάν είσοδο.
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Χαίρεται! Τέλη Σεπτεμβρίου έχουμε κλείσει για Παρίσι και έχουμε μία απορία για τα αξιοθέατα! Γενικά, διαβάσαμε ότι καλό είναι να κλείσουμε τα εισιτήρια ηλεκτρόνια ώστε να γλιτώσουμε τις τεράστιες ουρές που μπορεί να υπάρχουν. Ωστόσο, εμείς είμαστε κάτω των 26 και έτσι σχεδόν σε όλα δικαιούμαστε δωρεάν είσοδο. Πώς μπορούμε λοιπόν να κλείσουμε ηλεκτρονικό εισιτήριο, αφού αυτό ειναι μηδενικό, δηλαδή δεν χρειάζεται να πληρώσουμε κάτι; Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;
 

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Χαίρεται! Τέλη Σεπτεμβρίου έχουμε κλείσει για Παρίσι και έχουμε μία απορία για τα αξιοθέατα! Γενικά, διαβάσαμε ότι καλό είναι να κλείσουμε τα εισιτήρια ηλεκτρόνια ώστε να γλιτώσουμε τις τεράστιες ουρές που μπορεί να υπάρχουν. Ωστόσο, εμείς είμαστε κάτω των 26 και έτσι σχεδόν σε όλα δικαιούμαστε δωρεάν είσοδο. Πώς μπορούμε λοιπόν να κλείσουμε ηλεκτρονικό εισιτήριο, αφού αυτό ειναι μηδενικό, δηλαδή δεν χρειάζεται να πληρώσουμε κάτι; Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;
Εγώ που ρώτησα για ένα μουσείο επειδή είμαι και εγώ ίσια περίπτωση μαζί σας μου είπαν ότι δεν μπορώ να τα κλείσω ηλεκτρονικά. Πρέπει να τα πάρω από εκεί με φυσική παρουσία
 

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Καλημέρα. Αν θέλεις να αγοράσεις εισιτήριο εδώ Billetterie officielle du musée du Louvre : achetez votre billet en ligne - accès garanti en 30 minutes. Fini les files d'attente !
αν πληρείς τα κριτήρια για να μπεις δωρεάν δεν βγάζεις εισιτήριο Hours & admission - Plan and book your visit
Ειδικά για την έκθεση του Leonardo da Vinci θα πρέπει να κάνεις κράτηση μηδενικού εισιτηρίου ακόμα και αν δικαιούσαι δωρεάν είσοδο.
Για την όπερα και για την αψίδα του θρίαμβου τα μηδενικά τα βγάζεις στα εκδοτήρια έτσι δεν είναι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom