Δώρο γενεθλίων αεροπορικά εισιτήρια

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.

Για να μην σας κουράζω σκέφτομαι για τα γενέθλια του αγοριού μου να του κάνω δώρο αεροπορικά εισητήρια απλά δε ξέρω προορισμό.
Για μήνα σκέφτομαι Οκτώβριο ή αρχές Νοεμβρίου για ένα τριήμερο.
Αρχικά είδα για Μιλάνο αλλά η πτήση την παρασκευή φτάνει αργά το βράδυ στις 12.15 και μετά δεν υπάρχει μεταφορικό μέσο για να φτάσουμε στο κέντρο.
υπαρχει κάποιος να μου προτεινει καποιον προορισμο που δε χρειαζεται πολλες μερες, η απο παρασκευη απογευμα η απο πεμπτη απογευματακι;

Ευχαριστω πολυ όλους σαααας

φιλακια <3
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.

Για να μην σας κουράζω σκέφτομαι για τα γενέθλια του αγοριού μου να του κάνω δώρο αεροπορικά εισητήρια απλά δε ξέρω προορισμό.
Για μήνα σκέφτομαι Οκτώβριο ή αρχές Νοεμβρίου για ένα τριήμερο.
Αρχικά είδα για Μιλάνο αλλά η πτήση την παρασκευή φτάνει αργά το βράδυ στις 12.15 και μετά δεν υπάρχει μεταφορικό μέσο για να φτάσουμε στο κέντρο.
υπαρχει κάποιος να μου προτεινει καποιον προορισμο που δε χρειαζεται πολλες μερες, η απο παρασκευη απογευμα η απο πεμπτη απογευματακι;

Ευχαριστω πολυ όλους σαααας

φιλακια <3
Καλησπέρα!!!Εγώ απο Ιταλία θα προτιμούσα την Ρώμη πάντως.Έχει και απογευματινές πτήσεις επιστροφής τουλάχιστον με Aegean.Και καλές τιμές απ'ότι έχω δεί ειδικά για αναχωρήσεις απο Τρίτη
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρα!!!Εγώ απο Ιταλία θα προτιμούσα την Ρώμη πάντως.Έχει και απογευματινές πτήσεις επιστροφής τουλάχιστον με Aegean.Και καλές τιμές απ'ότι έχω δεί ειδικά για αναχωρήσεις απο Τρίτη
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.
Για Ρώμη δε πολυθέμουμε γιατί λέμε να πάμε την άνοιξη.
Θα ήθελα κάτι που να γυρίζετε σε 2-3 μέρες!
 

alvadi

Member
Μηνύματα
555
Likes
2.826
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Μπολόνια; δεν είναι στους top προορισμούς αλλά είναι ωραία πόλη, έχει λιγα αξιοθεατα, αρκετό κόσμο και πολύ κρασί.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
' Εχει προσφορά η Aegean για Λυών και Νάντη(από Αθήνα).Μασσαλία από Ηράκλειο.Και Παρίσι από Θεσσαλονίκη.Οι πτήσεις καλύπτουν και τον μισό Οκτώβριο.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Για Βουδαπέστη η Ryanair φεύγει από Αθήνα Παρασκευή βράδυ και έχει επιστροφή σε καλή ώρα Δευτέρα
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.750
Το Βουκουρέστι είναι επίσης μια καλή και οικονομική λύση για Σαββατοκύριακο!:)
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Βιέννη; Βλέπω κάτι κατοστάρια να φεύγετε πρωί Παρασκευή 1/11 και να γυρνάτε βράδυ την Κυριακή. 150 για αναχώρηση απόγευμα Πέμπτης.
Με λίγο τρέξιμο την βλέπετε, εμείς είχαμε πάει 4 μέρες (αλλά φάγαμε 1 μέρα μόνο στο Σένμπρουν). :)
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Γεια σας παιδια.
Σας ευχαριστω όλους για την απαντηση σας.
απο ολα αυτα που μου προτεινατε βρισκω ελκυστικο το βουκουρεστι. Επισης θα μ αρεσε η ιδεα για βιεννη η βουδαπεστη αλλα δεν ειναι λιγες μερες για τοσο ομορφες πολεις;;;
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Γεια σας παιδια.
Σας ευχαριστω όλους για την απαντηση σας.
απο ολα αυτα που μου προτεινατε βρισκω ελκυστικο το βουκουρεστι. Επισης θα μ αρεσε η ιδεα για βιεννη η βουδαπεστη αλλα δεν ειναι λιγες μερες για τοσο ομορφες πολεις;;;
Απο αυτά τα δυο,Βουδαπέστη δαγκωτό!!!!Έτσι κι αλλιώς όπου κι αν πας σε 3 μέρες μπορείς να πάρεις μόνο μια ωραία γεύση.Πουθενά δεν μπορείς να δεις σε 3 μέρες τα πάντα οπότε δεν φτάνουν έτσι κι αλλιώς όπου και να πας.Διάλεξε λοιπόν έναν προορισμό που να σου αρέσει πάρα πολύ για να πάρεις τον αέρα σου και να αποδράσεις αυτό το 3ήμερο και ας μην σε φτάσουν.Τουλάχιστον θα πας και θα απολαύσεις το μέρος.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Γεια σας παιδια.
Σας ευχαριστω όλους για την απαντηση σας.
απο ολα αυτα που μου προτεινατε βρισκω ελκυστικο το βουκουρεστι. Επισης θα μ αρεσε η ιδεα για βιεννη η βουδαπεστη αλλα δεν ειναι λιγες μερες για τοσο ομορφες πολεις;;;
Ρουμανία και Ουγγαρία δεν έχω πάει ούτε έχω ψάξει για αυτές, οπότε δεν μπορώ να κάνω πρόβλεψη για το αν αρκούν οι μέρες. :rolleyes-80:

Στη Βιέννη, εφόσον αποφασίσετε να μείνετε και να δείτε την ίδια την πόλη, με κάμποσο περπάτημα βλέπετε αρκετά. Τα περισσότερα αξιοθέατα (νότια και δυτικά του Αγίου Στεφάνου) μπορείς να τα γυρίσεις με τα πόδια, καθώς οι αποστάσεις δεν είναι μεγάλες. :)
Το αν θα φτάσουν οι μέρες, εξαρτάται από το αν και σε πόσα μουσεία κλπ σκέφτεστε να πάτε. Εμείς δεν ήμασταν τόσο της τέχνης, οπότε επισκεφθήκαμε από μουσεία μόνο το μουσείο φυσικής ιστορίας. Πιστεύω σε 3 σχεδόν γεμάτες μέρες μπορείς να δεις κάμποσα (η Βιέννη ΟΚ δεν είναι Ρώμη/Παρίσι/Λονδίνο), αλλά αναγκαστικά οι μέρες θα είναι γεμάτες. Έτσι κι αλλιώς, δε νομίζω να υπάρχουν μεγάλες πόλεις που να τις γυρνάς διεξοδικά σε 3 μέρες.
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.750
Γεια σας παιδια.
Σας ευχαριστω όλους για την απαντηση σας.
απο ολα αυτα που μου προτεινατε βρισκω ελκυστικο το βουκουρεστι. Επισης θα μ αρεσε η ιδεα για βιεννη η βουδαπεστη αλλα δεν ειναι λιγες μερες για τοσο ομορφες πολεις;;;
Συμφωνώ ότι είναι πολύ λίγες οι μέρες για Βιέννη και Βουδαπέστη,γιατί είναι δυο πόλεις με πάρα πολλά αξιοθέατα. Το Βουκουρέστι το γυρνάς σε 3 μέρες άνετα, μπορείς να επισκεφθείς και τα Thermal Spa και αν σε ενδιαφέρει να τρέξεις λίγο μπορείς να κάνεις και μονοήμερη σε Μπράσοβ και Σιναία. Επίσης την εποχή που θέλεις να πας θα είναι (λογικά πάντα) αρκετά καλός ο καιρός,ώστε να κάνεις τις βόλτες σου στα υπέροχα πάρκα του.Ό,τι και αν αποφασίσεις,καλά να περάσεις! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom