Είμαστε οι πιο βρωμόστομοι οδηγοί

katerina

Member
Μηνύματα
53
Likes
3
Οι αναφορές στα θεία, καθώς και οι διάφορες (ως επί το πλείστον αυθαίρετες) εκτιμήσεις για τη σεξουαλική ζωή συγγενών πρώτου βαθμού των άλλων οδηγών χαρακτηρίζουν το λεξιλόγιο του Ελληνα όταν βρίσκεται πίσω από το τιμόνι. Η έρευνα που πραγματοποιήθηκε σε 12 χώρες ανακηρύσσει τους Ελληνες ως τους πιο... βρωμόστομους, καθώς 3 στους 5 καταφεύγουν με αρκετή ευκολία στην εξύβριση για να ξεκινήσουν διάλογο με έναν άλλο εποχούμενο ή απλώς για να εκτονωθούν. Ωστόσο δεν είναι όλοι οι διαξιφισμοί λεκτικοί, αφού 9% αφήνουν τα λόγια και επιχειρούν να διεκδικήσουν με έργα το όποιο δίκιο τους. Το αποτέλεσμα είναι οι δρόμοι να μετατρέπονται ακόμα και σε ρινγκ, καμιά φορά με τραγική κατάληξη. Η έρευνα πραγματοποιήθηκε από την εταιρεία TNS Opinion και παρουσιάστηκε από το Ινστιτούτο «Παύλος Μυλωνάς». Σύμφωνα με τα ευρήματα, οι γυναίκες είναι ο συνηθέστερος στόχος επιθετικής εξαγοράς, ενώ οι οδηγοί ηλικίας άνω των 55 ετών φαίνεται πως είναι οι πιο ψύχραιμοι. Αξιοσημείωτη επίσης και η διαπίστωση ότι το 40% των Ελλήνων οδηγών κινούνται με μεγαλύτερη ευγένεια όταν χρησιμοποιούν Ι.Χ. στο εξωτερικό.

madata
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Είναι γεγονός, κορόιδευα τον άντρα μου ότι είχε διχασμένη προσωπικότητα και εκδήλωνε τον κο Χαϊν όταν έμπαινε στο αμάξι αλλά τώρα που οδηγώ και εγώ έχω γίνει τρις χειρότερη. Και δεν είναι μόνο το βρίσιμο, αυτό είναι εκτόνωση, είναι η νευρικότητα και η επιθετικότητα που σε πιάνει και καταλήγεις όπου βρεις άνοιγμα να οδηγείς σαν μανιακός.:(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχετε δει ένα καρτούν με τον Γκούφυ που μεταμορφώνεται σε.. τέρας όταν μπαίνει στο αμάξι;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.528
Είναι γεγονός, κορόιδευα τον άντρα μου ότι είχε διχασμένη προσωπικότητα και εκδήλωνε τον κο Χαϊν όταν έμπαινε στο αμάξι αλλά τώρα που οδηγώ και εγώ έχω γίνει τρις χειρότερη. Και δεν είναι μόνο το βρίσιμο, αυτό είναι εκτόνωση, είναι η νευρικότητα και η επιθετικότητα που σε πιάνει και καταλήγεις όπου βρεις άνοιγμα να οδηγείς σαν μανιακός.:(
:haha::haha: Κλασσικό αυτό!!

Για όλα φταίει παιδιά η κίνηση και το άγχος της μεγαλούπολης.....εγώ δε χρειάζομαι αυτοκίνητο για τη δουλειά μου και δηλώνω τρισευτυχισμένος γι'αυτό!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Το καλύτερο το έχει πει ο Σταθάκης:
Είμαι λέει κάτω στο Φλοίσβο και βλέπω έναν τύπο ο οποίος με μια μικρή βαρκούλα με κουπιά έχει πάει λίγο πιο μέσα στον κόλπο και ψαρεύει με καλάμι. Αραχτός για πολύ ώρα κάποια στιγμή τα μαζεύει σιγά σιγά, και αρχίζει με τα κουπιά να βγαίνει χαλαρά προς τα έξω. Όταν φτάνει έξω είναι χαμογελαστός, αστειέυεται με τους άλλους ψαράδες και με αργές κινήσεις προχωράει προς το αυτοκίνητό του. Και μόλις μπαίνει μέσα γίνεται η απόλυτη μεταμόρφωση. Κορνάρει συνεχόμενα σε κάποιον που τον έχει στριμώξει, ανοίγει το παράθυρο, είναι έξαλος, βρίζει σαν λιμενεργάτης και τέλος σπινιάρει και φεύγει με 200. Τρανσφόρμερς...μεταμορφωθείτε.
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
ο gts παραπανω εχει δικιο..η πολη φταιει.

ξυπνας χαλαρος κα ιμολις πας σε ενα ποιο κεντρικο σημειο τρλενεσαι και τρεχεισ χωρις λογο.

εγω παντος στο μηχανακι γουσταρω να βριζω παρολο οτι γλυτωνω την κινηση,δεν μπορω να αποφυγω τους παπαρες οδηγους.

οποτε βριζω για να εκτονοθω.

ιδιαιτερη αγαπη για να με πετυχουν με το παρμπριζ τους, μου εχουν οι ταξιτζηδες.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Φιλαρακι επειδη εχω κανει και ταξιτζης στο παρελθον σε παρακαλω πολυ να διαγραψεις τις δυο τελευταιες λεξεις του ποστ σου.:)
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
Φιλαρακι επειδη εχω κανει και ταξιτζης στο παρελθον σε παρακαλω πολυ να διαγραψεις τις δυο τελευταιες λεξεις του ποστ σου.:)
δημητρη το εκανα εγω.

καλο θα ειναι γενικα να μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι. υπαρχουν καλοι και κακοι ταξιτζιδες,ξενοδοχοι, εστιατορες και παει λεγοντας...
 

tina

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ ελπιζω!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
:roll:
Έχετε δει ένα καρτούν με τον Γκούφυ που μεταμορφώνεται σε.. τέρας όταν μπαίνει στο αμάξι;
Ναι το εχω δει καταπλητικο!!! Ασε που καθε φορα που νευριαζω οταν οδηγω ταυτιζομαι μαζι του και το χιουμορ της υποθεσης με βοηθαει να ηρεμησω και να φερθω πιο κοσμια:bleh::bleh::roll:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Έχετε δει ένα καρτούν με τον Γκούφυ που μεταμορφώνεται σε.. τέρας όταν μπαίνει στο αμάξι;
Δεν το εχω δει και θα ήθελα πολύ να το δώ!
Μηπως ξέρεις τον τίτλο του η κάποια άλλα στοιχεία για να ψάξω να το βρώ;

Το μόνο πού βρήκα με τον Γκούφι οδηγό ηταν αυτό:
:haha::cool:
 
Last edited by a moderator:

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
Φιλαρακι επειδη εχω κανει και ταξιτζης στο παρελθον σε παρακαλω πολυ να διαγραψεις τις δυο τελευταιες λεξεις του ποστ σου.:)
κριμα και σε ειχα σε υπολειψη....:bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom