Εγώ λοιπόν πήγα...

sisy

Member
Μηνύματα
59
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ήταν το 1994 σε ένα χωριό 80 χλμ. έξω από το Μόναχο, όπου εκεί έκατσα για 2 μήνες για να μάθω τη γλώσσα.
Κατά την διαμονή μου εκεί:
1. Με την σχολή επισκεφτήκαμε φυσικά το Μόναχο, το Βερολίνο, την Βιέννη (που λάτρεψα)
και το Σαλτσμπουργκ (επίσης με εντυπωσίασε η επίσκεψη σε ένα κάστρο που δυστυχώς δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλά δεν θα ξεχάσω την θέα που αντίκρυσα).
2. Επισκέφτηκα για ένα Σαββατοκύριακο την ξαδέλφη μου που σπούδαζε στο Παρίσι (ενα σκ δεν φτάνει για Παρίσι, πρέπει να ξαναπάω....)
Το επόμενο 5ήμερο ταξίδι μου ήταν το 2000 με γκρουπ οδικώς στη Ρώμη, Φλωρεντία (εκπληκτική) και Βενετία.
Έπειτα το 2002 ταξίδεψα στην Ελβετία μόνο για 3μέρες όπου με φιλοξένησαν στο Σαν Γκάλεν και επισκέφτηκα την Ζυρίχη.
Το 2004 επισκέφτηκα για 5 μέρες με γκρουπ οδικώς την Σόφια και την Φιλιππούπολη.
Το 2005 έκανα ένα 5ήμερο ταξίδι με γκρουπ οδικώς στα ελληνόφωνα χωριά της Νότιας Ιταλίας.
Τον Φεβρουάριο του 2006 με φιλοξένησε μια θεία στη Λευκωσία.
Το Πάσχα του 2006 πήγα με γκρουπ οδικώς (πάλι) Βουδαπέστη, Πράγα (δεν ήθελα να φύγω και φυσικά πρέπει να ξαναπάω) και Κάρλοβυ βάρυ.
Από όσα έχω δει μέχρι τώρα θα ήθελα να ξαναπάω πολύ στην Πράγα, στην Φλωρεντία στην Βιέννη και στο Σάλτσμπουργκ.
Γενικά το όνειρό μου είναι να καταφέρω κάποια στιγμή να πάω στην Αίγυπτο, να επισκεφτώ τις πυραμίδες και να κάνω μια κρουαζιέρα στον Νείλο.
Επίσης θα ήθελα πολύ να πάω στην Ιαπωνία.
Βασικά παντού θέλω να πάω :lol:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Βιέννη (που λάτρεψα)Πράγα (δεν ήθελα να φύγω και φυσικά πρέπει να ξαναπάω)
Γενικά το όνειρό μου είναι να καταφέρω κάποια στιγμή να πάω στην Αίγυπτο, να επισκεφτώ τις πυραμίδες και να κάνω μια κρουαζιέρα στον Νείλο.:lol:
Ποσο μα ποσο συμφωνουμε Αναστασια, Πραγα-Βιεννη-Αιγυπτος ειναι φανταστικα.Κανε τη κρουαζιερα του Νειλου και θα τρελλαθεις μ'αυτα που θα δεις.:clap:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Πες μας τις εντυπωσεις σου απο τα ελληνοφωνα χωρια της Νοτιας Ιταλιας.
 

sisy

Member
Μηνύματα
59
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Έχουν περάσει βέβαια 2 χρόνια από τότε και δεν θυμάμαι και πολλά :oops:
Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ήταν η φτώχια, βέβαια δεν έχω επισκεφτεί άλλα χωριά της Ιταλίας για να κάνω σύγκριση, μπορώ όμως να πω οτι έμοιαζαν με τα δικά μας χωριά, λίγοι κάτοικοι (ως επί το πλείστον μεγάλοι σε ηλικία), παλιά σπίτια, αλλά ζεστή καρδιά και φιλική διάθεση...
Είχαν και κάποια μαγαζιά με ελληνικές επιγραφές!!!
Το κακό είναι οτι ψηφιακή φωτογραφική μηχανή απέκτησα το 2007 και δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες....:(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπορείς να δώσεις τα φιλμ σου σε φωτογραφεία για σκανάρισμα και πέρασμα σε cd. :)
 

sisy

Member
Μηνύματα
59
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Μπορώ???
Δεν το ήξερα!!!
Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!!!:clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φυσικά. Απλά ρώτα σε μερικά πριν αποφασίσει πού θα τα δώσεις, γιατί οι τιμές παίζουν πολύ.
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μπορείς να δώσεις τα φιλμ σου σε φωτογραφεία για σκανάρισμα και πέρασμα σε cd. :)
Γεια σου βρε Προεδρε παντα με την λυση στο τσεπακι.
Εισαι και ο πρωτος :clap:.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Αναστασια,πρεπει να εχεις φυλαξει τα αρνητικα.Τα εχεις???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.971
Likes
9.390
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου Sisy κι απο εμενα.
Εχειs κανει αρκετα ταξιδακια απ'οτι βλεπω και ευχομαι να πραγματοποιησειs και αυτα που επιθυμειs!
 

sisy

Member
Μηνύματα
59
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
dkotsifis πολύ καλή ερώτηση....:roll: για πάμε στην επόμενη.... (πρέπει να βρω χρόνο να ψαχτώ...)
go2dbeach σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ανταποδίδω!!!
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
:welcome: και απο μενα σισυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.244
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom