Κούβα Εισιτήρια για Κούβα

Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Καλησπέρα σε όλους! Σκέφτομαστε με την κοπέλα μου να κάνουμε το πρώτο μας ταξίδι στην Κούβα για 10-14 μέρες είτε στις αρχές είτε στα τέλη Αυγούστου.

Κοιτάζοντας τα αεροπορικά από τον Νοέμβριο σχεδόν η καλύτερη τιμή που εντοπίσαμε ήταν μέσα Δεκέμβρη στα 620 με Αεροφλότ. Είπαμε όμως να περιμένουμε μήπως πέσει η τιμή ή ανοίξει κάποια άλλη πτήση από άλλη πόλη πχ Ζυρίχη με SWISS.

Ως τώρα όμως δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Αντιθέτως οι τιμές (και της Αεροφλότ που παραμένει η φθηνότερη) ανεβαίνουν για τις ημερομηνίες που μας ενδιαφέρουν.
Το ερώτημα είναι: αξίζει να περιμένουμε κι άλλο ή οι τιμές μόνο θα ανεβαίνουν;

Επίσης έχει κανείς εμπειρία από την συγκεκριμένη πτήση με Αεροφλότ; Παλεύεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Απο πείρα, όλα τα αεροπορικά είναι ποιο ακριβά τον Αυγουστο. Για πολυ κάλές τιμές για Κουβα θα βρείς Δεκέμβριο-Φεβρουάριο πχ 450-500 ευρω με SWISS ή KLM, άμα κοιτάξεις απο μέσα Μαιου.
 

maria_va

Member
Μηνύματα
71
Likes
474
Επίσης έχει κανείς εμπειρία από την συγκεκριμένη πτήση με Αεροφλότ; Παλεύεται;
Χωρίς να είμαι σίγουρη πώς εννοείς το παλεύεται γιατί είναι και κάπως υποκειμενικό να πω ότι πρόσφατα πήγα στην Κούβα με αυτή την πτήση και ήταν μια χαρά. Παρότι είχε χιόνια στη Μόσχα δεν είχαμε καμία καθυστέρηση.
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Παλεύεται 12 ωρεσ να ακούς ρωσσικα και να βλέπεις τους κακκοντυμενοκουρεμενους ρωσσους οι οποίοι θα βρωμανε βοτκα?
 

maria_va

Member
Μηνύματα
71
Likes
474
Παλεύεται 12 ωρεσ να ακούς ρωσσικα και να βλέπεις τους κακκοντυμενοκουρεμενους ρωσσους οι οποίοι θα βρωμανε βοτκα?
:haha: Δεν το είχα σκεφτεί από αυτή την άποψη είναι η αλήθεια..Απαγορεύεται το αλκοόλ στην υπερατλαντική πτήση, οπότε δεν βρωμάνε. Οι περισσότεροι δεν ήταν Ρώσοι αλλά transit σαν εμάς. Άσε που κοιμόντουσαν..
 
Last edited:

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
:haha: Δεν το είχα σκεφτεί από αυτή την άποψη είναι η αλήθεια..Απαγορεύεται το αλκοόλ στην υπερατλαντική πτήση, οπότε δεν βρωμάνε. Οι περισσότεροι δεν ήταν Ρώσοι αλλά transit σαν εμάς. Άσε που κοιμόντουσαν..Αλλά εντάξει έχεις δίκιο, πάντα υπάρχουν αυτοί οι κίνδυνοι:cool:
Μπα μην το λες αυτοί έρχονται ήδη πιομενοι πριν την πτηση
Έφαγα φρίκη με τους ρωσσους στο
βαραδερο όλοι ήταν μεθυσμένοι κανεισ τους δεν μιλούσε αγγλικά και σαν να μην έφτανε αυτό βάζανε ρωσσικη χιπχοπ δυνατά στα κινητά τους .κοινως η όλη κατάσταση ήταν για εμετό
 

maria_va

Member
Μηνύματα
71
Likes
474
Μπα μην το λες αυτοί έρχονται ήδη πιομενοι πριν την πτηση
Έφαγα φρίκη με τους ρωσσους στο
βαραδερο όλοι ήταν μεθυσμένοι κανεισ τους δεν μιλούσε αγγλικά και σαν να μην έφτανε αυτό βάζανε ρωσσικη χιπχοπ δυνατά στα κινητά τους .κοινως η όλη κατάσταση ήταν για εμετό
Όντως πολύ άσχημα αυτά που περιγράφεις, είναι όμως σαν κάποιος που έχει δει τους Άγγλους στο Λαγανά να λέει ότι δεν πετάει με British. Υπερβολική η γενίκευση κατά τη γνώμη μου. Και δεν στηρίζεται και από την εμπειρία μου με την Αεροφλότ. Αλλά εντάξει, ένα ταξίδι έκανα, δεν ξέρω τι γίνεται γενικά..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Παλεύεται 12 ωρεσ να ακούς ρωσσικα και να βλέπεις τους κακκοντυμενοκουρεμενους ρωσσους οι οποίοι θα βρωμανε βοτκα?
Τα παραλές !!

Εχω πεταξει Κουβα με Αεροφλοτ και δεν παρατηρησα τίποτα αλλόκοτο.


Καινουργιο αεροπλανο , διπλα μου ενας ευγένεστατος Ρωσος με καλά Αγγλικά , πολυ μεγαλες μεριδες φαγητου ( άσχετο αν δεν ηταν του γουστου μου ) πολλά σνακς και το προσωπικό ηταν μια χαρά.
Το βασικοτερο καλή τιμη.
Πριν λιγα χρόνια το εισιτηριο για Κουβα ηταν 900-1200 ευρω.
Η Αεροφλοτ ηταν πάντα η πιο οικονομική .
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Τα παραλές !!

Εχω πεταξει Κουβα με Αεροφλοτ και δεν παρατηρησα τίποτα αλλόκοτο.


Καινουργιο αεροπλανο , διπλα μου ενας ευγένεστατος Ρωσος με καλά Αγγλικά , πολυ μεγαλες μεριδες φαγητου ( άσχετο αν δεν ηταν του γουστου μου ) πολλά σνακς και το προσωπικό ηταν μια χαρά.
Το βασικοτερο καλή τιμη.
Πριν λιγα χρόνια το εισιτηριο για Κουβα ηταν 900-1200 ευρω.
Η Αεροφλοτ ηταν πάντα η πιο οικονομική .
Τα παραλές !!

Εχω πεταξει Κουβα με Αεροφλοτ και δεν παρατηρησα τίποτα αλλόκοτο.


Καινουργιο αεροπλανο , διπλα μου ενας ευγένεστατος Ρωσος με καλά Αγγλικά , πολυ μεγαλες μεριδες φαγητου ( άσχετο αν δεν ηταν του γουστου μου ) πολλά σνακς και το προσωπικό ηταν μια χαρά.
Το βασικοτερο καλή τιμη.
Πριν λιγα χρόνια το εισιτηριο για Κουβα ηταν 900-1200 ευρω.
Η Αεροφλοτ ηταν πάντα η πιο οικονομική .
Δεν αναφέρομαι στην αεροφλοτ δεν έχω πετάξει ποτέ με αυτήν την εταιρια, μιλάω για τους ρωσσους όπου σε 3 ταξίδια που πήγα πουκετ αγιοσ Δομίνικος και Κούβα αντιμετώπισα την ίδια κατασταση ρωσσους να πίνουμε από τις 9 το πρωί βοτκεσ και μπύρες και να γίνονται ντιρλα και να φωνάζουν και κανενας πραγματικά κανένας να μην μιλάει αγγλικα θα μου πεις τα αγγλικά είναι το λιγότερο μπροστά στο πιομα και τις φασαριες
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
Η πτήση της Turkish ήταν επί το πλείστον με Ρώσους και Ουκρανούς. Νομίζω είστε υπερβολικοί για το πόσο πίνουν και για την φασαρία.... Μάλλον δεν έχετε κάνει πτήση εντός UK με Βρετανούς....
 

maria_va

Member
Μηνύματα
71
Likes
474
Η πτήση της Turkish ήταν επί το πλείστον με Ρώσους και Ουκρανούς. Νομίζω είστε υπερβολικοί για το πόσο πίνουν και για την φασαρία.... Μάλλον δεν έχετε κάνει πτήση εντός UK με Βρετανούς....
Να διευκρινίσω ότι εγώ αστειευόμουν γιατί νόμιζα ότι το ίδιο έκανε και ο Κωνσταντίνος.
Είπα ήδη στον άνθρωπο που ρώτησε το συγκεκριμένο πράγμα ότι η πτήση με την Αεροφλότ ήταν μια χαρά. Περαιτέρω για τους Ρώσους δεν γνωρίζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom