Κούβα Εισιτήρια για Κούβα

kohilari

Member
Μηνύματα
10
Likes
9
H iberojet ακυρώνει πού και πού, έως συχνά, όπως και η προκάτοχός της, ζωή σε λόγου μας.
Πραγματικά θέλει μεγάλη προσπάθεια κ θέληση για να έρθει κάποιος Κούβα με βάση τις αεροπορικές επιλογές σ αυτή την φάση.. για Μεξικό κ ΔΔ έχει πολλές επιλογές από πρωτοκλασάτες αεροπορικές κυρίως μέσω Παρισιού... γιατί δεν την προωθούν την Κούβα?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πραγματικά θέλει μεγάλη προσπάθεια κ θέληση για να έρθει κάποιος Κούβα με βάση τις αεροπορικές επιλογές σ αυτή την φάση.. για Μεξικό κ ΔΔ έχει πολλές επιλογές από πρωτοκλασάτες αεροπορικές κυρίως μέσω Παρισιού... γιατί δεν την προωθούν την Κούβα?
Η Κούβα είναι από.περυσι στη λίστα των ΗΠΑ των χωρών που προωθεί την τρομοκρατία, με ο,τι συνεπάγεται αυτό. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Τραμπ την έβαλε στη λίστα την τελευταία μέρα της προεδρίας του, δηλαδή αφού είχε χάσει τις εκλογές, "to keep Marco Rubio happy".


Μια χαρά "την προωθούν " οι αεροπορικές αν αυτό εννοείς, αλλά αφού δεν έχει ζήτηση ακυρωνουν τις πτήσεις. Δρομολόγια υπήρχαν αλλά ακυρώνονται λόγω χαμηλής ζήτησης. Στα θετικά, έχουμε φαινόμενο υποτουρισμου, θετικό για όποιον την επισκεφθεί.
 
Last edited:

hello_its_me

Member
Μηνύματα
75
Likes
17
Καλησπέρα.

Θα ηθελα την πολύτιμη γνώμη σας/συμβουλή σας. Βρίσκω εισιτηρια για Κουβα στα 850€ για την περίοδο του Πάσχα

Κρίνοντας κι απο προηγούμενες χρονιές αλλα και γενικότερα, λαμβάνοντας υποψη την περίοδο/τυχόν προσφορές, θεωρείτε οτι είναι καλή η τιμή;
Θα λέγατε να περιμένω μήπως στην πορεία βγάλει κάποια προσφορά καποια αεροπορική (πχ. AirFrance/Lufthansa/Turkish) ;
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Καλησπέρα.

Θα ηθελα την πολύτιμη γνώμη σας/συμβουλή σας. Βρίσκω εισιτηρια για Κουβα στα 850€ για την περίοδο του Πάσχα

Κρίνοντας κι απο προηγούμενες χρονιές αλλα και γενικότερα, λαμβάνοντας υποψη την περίοδο/τυχόν προσφορές, θεωρείτε οτι είναι καλή η τιμή;
Θα λέγατε να περιμένω μήπως στην πορεία βγάλει κάποια προσφορά καποια αεροπορική (πχ. AirFrance/Lufthansa/Turkish) ;
Νομίζω είναι πάρα πολλά...αν δεν βρίσκεις φθηνότερα και έχεις συγκεκριμένες ημερομηνίες, ψάξε από άλλη χώρα ...πχ από Ρώμη σίγουρα θα βρεις φθηνότερα
 

alakae

Member
Μηνύματα
57
Likes
68
500 ευρώ με χειραποσκευη από Μιλάνο με Air France πως σας φαίνεται? Βλέπω ότι για όλη την καλοκαιρινή περίοδο η Air France έχει μόνο μια πτήση την ημέρα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
500 ευρώ με χειραποσκευη από Μιλάνο με Air France πως σας φαίνεται? Βλέπω ότι για όλη την καλοκαιρινή περίοδο η Air France έχει μόνο μια πτήση την ημέρα.
εμένα μου φαίνεται τσάμπα και πάνω από χειραποσκευη δε χρειάζομαι. γενικά οι πτησεις προς Κουβα έχουν μειωθεί πολύ σε αριθμό.
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
εμένα μου φαίνεται τσάμπα και πάνω από χειραποσκευη δε χρειάζομαι. γενικά οι ουησεις προς Κουβα έχουν μειωθεί πολύ σε αριθμό.
Το ιντερνετ συνήλθε απο το κώμα;
 

alakae

Member
Μηνύματα
57
Likes
68
εμένα μου φαίνεται τσάμπα και πάνω από χειραποσκευη δε χρειάζομαι. γενικά οι πτησεις προς Κουβα έχουν μειωθεί πολύ σε αριθμό.
Ναι, βασικά έκανα λάθος 3 πτήσεις μόνο την εβδομάδα έχει η Air France. Οι τιμές έχουν αλλάξει αρκετά σε σχέση με το παρελθόν και οι προσφορές είναι πιο αραιές. Από Ευρώπη πετάνε μόνο η Air France, Turkish, KLM μέσω Παναμά, Iberia, και από low cost Air Europa, Iberojet και World2fly, Neos.Από Αθήνα οι μόνες που φαινομενικά βολεύουν με 1 μετεπιβιβαση είναι η Air France και Air Europa(αλλα αυτή με μεγάλη αναμονή και αναχώρηση 3 το βράδυ από Αθήνα συνήθως). Ακόμα κι αν βρεις φθηνά αεροπορικά από Ιταλία ή Ισπανία, οι πτήσεις εντός Ευρώπης έχουν εκτιναχθεί και υπάρχει και ο κίνδυνος από το μη ενιαίο εισιτήριο.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom