Γαλλία Εισιτήρια για Πύργο του Άιφελ

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Θα είμαι Παρίσι 3-8 Αυγούστου και δεν μπορώ να βρω στο Internet 2 Εισιτήρια για τον Πύργο του Άιφελ. Είναι δυνατόν να έχουν εξαντληθεί, ή υπάρχουν άλλα για τους διαθετημένους να περιμένουν στην ουρά?
Θέλω πολύ να ανέβω έστω κ με τις σκάλες αλλά στην κορυφή πας μόνο με ασανσέρ..
Τί να κάνω???:(:(
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ναι, τα εισιτήρια (on line κράτηση) μέχρι και 22 Σεπτεμβρίου έχουν εξαντληθεί. Οπότε δεν έχεις άλλη λύση από το να στηθείς στην ουρά. Καλή υπομονή! :)
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ναι, τα εισιτήρια (on line κράτηση) μέχρι και 22 Σεπτεμβρίου έχουν εξαντληθεί. Οπότε δεν έχεις άλλη λύση από το να στηθείς στην ουρά. Καλή υπομονή! :)
Δηλαδή θα μπορώ να βγάλω κι από εκεί?
Δεν πειράζει..χαλάλι...
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Ευχαριστώ πολύ..είχα απογοητευτεί :) :)

Αν βαρεθείς να περιμένεις, σκέψου και τον Tour Montparnasse:
http://www.tourmontparnasse56.com/en/
Κάθε φορά που πάω Παρίσι βαριέμαι να ανέβω στον πύργο και πάω εκεί :)
Η καινούργια πλατφόρμα είναι πιο περιοριστική αλλά συνάμα και πιο ασφαλής. Βλέπεις και τον πύργο απο μακριά φωτισμένο (αν πας βράδυ).
Δεν έχω ανέβει βέβαια στον πύργο για να σου πω πού είναι πιο όμορφα,μην σε πάρω στον λαιμό μου.
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Αν βαρεθείς να περιμένεις, σκέψου και τον Tour Montparnasse:
http://www.tourmontparnasse56.com/en/
Κάθε φορά που πάω Παρίσι βαριέμαι να ανέβω στον πύργο και πάω εκεί :)
Η καινούργια πλατφόρμα είναι πιο περιοριστική αλλά συνάμα και πιο ασφαλής. Βλέπεις και τον πύργο απο μακριά φωτισμένο (αν πας βράδυ).
Δεν έχω ανέβει βέβαια στον πύργο για να σου πω πού είναι πιο όμορφα,μην σε πάρω στον λαιμό μου.
Ευχαριστώ πολύ..τα ξέρω όλα μερη με θέα στο Παρίσι (διαβάζω πολύ Travelstories!!!!) αλλά να πας κ να μην ανέβεις στον πύργο του Άιφελ..είναι αμαρτία..το βλέπω θα μας φάνε οι ουρές..........
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Και από τον τελευταίο όροφο του pompidou έχει καταπληκτική θέα, από χαμηλότερο ύψος βέβαια.Εγώ πάντως δεν πολυτρελάθηκα για να ανέβω στον πύργο του Αιφελ,με επηρέασαν βέβαια και οι γνώμες πωλών εδώ μέσα είναι η αλήθεια:)
 

mtzounis

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΒΙΕΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γύρισα από Παρίσι πριν μια εβδομάδα. Κι εγώ προσπαθούσα για καιρό να βγάλω εισιτήρια μέσω ιντερνετ αλλά μάταια. Πήγαμε λοιπόν και στηθήκαμε στην ουρά κατά τις 19.30 αλλά ευτυχώς ενώ σε απογοητεύει το μέγεθος της ατελείωτης ουράς ανεβήκαμε σε περίπου 60-70λεπτά. Πάντως δεν είναι και να τρελαίνεσαι αλλά και να μην ανέβεις θα είσαι με την απορία. Προετοιμάσου για πολύ ουρά παντού και κυρίως πολύ βρωμιά. Καλά να περάσεις.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Παιδιά ψάχνοντας πληροφορίες για το Παρίσι στο internetβρήκα αυτό το siteτο οποίο πέρα από τις πληροφορίες που σου δίνει σου προσφέρει και την δυνατότητα να κλείσεις ξεναγήσεις ή εισιτήρια σε όλα τα αξιοθέατα της πόλης. Όποιος θέλει ας το τσεκάρει.
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Παιδιά ψάχνετε εισητήρια στο internet μέχρι κ την τελευταία μέρα πριν φύγετε...εμείς ενα μήνα νωρίτερα δε βρίσκαμε κ βρήκαμε τελευταία στιγμή κ μάλιστα είχε αρκετά..κ ούτε ουρές ούτε τπτ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.931
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom