ΗΠΑ Εισιτήρια για αξιοθέατα στη Νεα Υορκη

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Επειδή σύντομα θα επισκεφθω την πολη, θα ήθελα να ρωτήσω είναι καλύτερα να βγαλω απο τωρα (μεσω internet για να αποφυγω τυχον ουρες) εισιτήρια για κάποια αξιοθέατα ή να τα παρω εκει επι τοπου?
Για το City pass το σκεφτομαι, γιατι με ενδιαφέρουν τα 4 από τα 6 σημεία που έχει.
Και αλλη μια ερώτηση, ποιο κατά την άποψή σας κτήριο θα ήταν καλύτερα να επισκεφθω, το empire state ή το rockfeler?
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Έχοντας εμπειρία κι από τα δύο, θα σου πρότεινα το Rockfeler, Έχει λιγότερο κόσμο και λιγότερη ταλαιπωρία για να ανεβείς, και πρακτικά βλέπεις τα ίδια πράγματα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Και τα δυο ! Το empire το πρωί και το top of the rock γύρω στις 20:30 ... Να προλαβεις τους ουρανοξύστες την ώρα που ανάβουν τα φώτα
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Δεν ξέρω αν θέλεις να πας και στα δυο..αλλά εγώ θα συμφωνήσω με την ευαγγελια ότι έστω και στο ίδιο πρέπει οπωσδήποτε να είναι μια επίσκεψη πρωί και μια βράδυ..επίσης από την λίστα που έβαλε ο Defkalion είναι κτίρια που λίγο πολύ θα τα δεις..αλλα θα σταθώ λίγο παραπάνω στην brooklyn bridge και στην ευρύτερη περιοχή..αυτή την εποχή είναι πολύ ωραία..αξίζει πολύ ένα πέρασμα με ποδήλατο και επιστροφή με καραβάκι..υπάρχουν στην περιοχή διαφορα τέτοια πακετάκια πολύ ωραία..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτο είναι διαδρομή - περίπατος ( υπεροχη )
Το παλικάρι ρωτά για αξιοθέατα που θες εισητηριο
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Αυτο είναι διαδρομή - περίπατος ( υπεροχη )
Το παλικάρι ρωτά για αξιοθέατα που θες εισητηριο
Εχεις δίκιο..ζητώ συγνώμη ξέφυγε η σκέψη μου..:)
στο κυρίως θέμα λοιπόν η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να απαντήσω..γιατί πλέον έχει μπει στο πετσί μου ότι ουρές και NY πάνε πακέτο..έχει πάψει να με αγχώνει αυτό..βέβαια ο κανόνας λέει ότι όπου υπάρχει τρόπος να μπορείς να αποφύγεις τις ουρές..μην ρωτάς κανέναν απλά κάντο!! 2 φορές τον μήνα επισκέπτομαι το top of the rock και μπορώ να πω ότι αυτή την εποχή είναι πολύ ήρεμα τα πράγματα..15-20 λεπτά υπόθεση..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλη σκεψη ειναι να δεις τι ωρα εχει δυση ηλιου και να πας μιαμισι με δύο ωρες πιο πριν (υπολογίζω μιση με μια ωρα ουρα μεχρι να ανεβεις)! Οποτε βλεπεις μερα τη θεα αλλα και μεχρι να βγαλεις φωτο νυχτώνει και ξαναβλεπεις τα ιδια με φωτα αναμενα!!! Σημαντικό ακομα είναι τη μερα της επισκεψης να μην εχει συννεφια!
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
Αν ξερει καποιος να μου απαντήσει και στην ερώτησή μου για τα εισιτηρια.
Ευχαριστω και παλι.
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Για τα εισιτήρια, μην το σκέφτεσαι. Internet και πάλι Internet κι άσε τους άλλους να ιδρώνουν στην ουρά.
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Για τα εισιτήρια, μην το σκέφτεσαι. Internet και πάλι Internet κι άσε τους άλλους να ιδρώνουν στην ουρά.
Αυτο θελω να μάθω, ειναι καλυτερα απο Internet? Δλδ ετσι δεν θα περιμενω στις ουρές?
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Σε αυτό το siteμπορείς να βρεις πολλά εισιτήρια για αξιοθέατα! Από την άλλη μιας και ετοιμαζόμαστε Χριστούγεννα για NewYorkκαι LasVegasπως σας φαίνεται αυτή η προσφορά για Άγαλμα Ελευθερίας Memorialκαι EmpireStateBuilding. Η τιμή μου φαίνεται λογική!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.580
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom