Ryanair Εισιτήρια για Ryanair

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Kλείσε εισιτήρια με τις πτήσεις την ίδια μέρα και επίσης κλείσε και εισιτήρια της επόμενης πτήσης BGY-PMI που αναχωρεί μετά από δυο μέρες... αν οι πτήσεις δεν έχουν καθυστέρηση θα έχεις χάσει τα 18e/άτομο της πτήσης που δε θα χρειαστείς (peanuts όπως λέει και Ο' Λίρης)... αν χάσεις την πτήση για PMI, δε θα χρειαστεί να αγοράσεις ακριβή πτήση τελευταίας στιγμής για PMI (θα την έχεις αγοράσει εξαρχής με 18e, δλδ. peanuts), θα πρέπει όμως να μείνεις δύο βράδια στο Μπέργκαμο.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Με το ξενοδοχείο που θα έχει κάνει κράτηση όμως και δεν θα πάει τελικά από την πρώτη βραδιά δεν θα υπάρχει χρέωση;
Στο booking όταν κλίνεις δωμάτια πάντως αυτό αναφέρει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ή κανεις και μια ταξιδιωτικη ασφαλιση και εισαι αρχηγος... ή κλεινεις μια μερα αργοτερα και το ξενοδοχειο κι αν φτασεις νωριτερα καπου θα βολευτεις... ή πας ετσι χωρις να εχεις κλεισει καθολου ξενοδοχειο και με μια μικρη ταλαιπωρια βρισκεις αυτο που θελεις και σε καλη τιμη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δε γίνεται μια μέρα αργότερα, γιατί η επόμενη πτήση BGY-PMI είναι δυο μέρες μετά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε ας μην κλεισει καθολου ξενοδοχειο, ας παει χυμα... σιγα μην δε βρει.
 

jackson_1919

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Εντωμεταξύ η τιμή έχει κατέβει ακόμα πιο πολύ! Τώρα είναι 36? (12+6)μετ'επιστροφής απο Θεσσαλονίκη για Πάλμα μέσω Μιλάνου!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εντωμεταξύ η τιμή έχει κατέβει ακόμα πιο πολύ! Τώρα είναι 36? (12+6)μετ'επιστροφής απο Θεσσαλονίκη για Πάλμα μέσω Μιλάνου!
Δεν υπάρχει "μέσω" με Ryanair. Οι πτήσεις είναι ανεξάρτητες.
 

elenikont

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ryanair

Παιδια καλησπερα! να σας ρωτησω λιγο, θελω να κλεισω με την ryanair πτηση απο μιλάνο για βρυξέλες όπου φτάνει στις 15:10 και απο κεί πτήση για σεβίλλη που φεύγει στις 16:40, λετε να έχω θέμα κ να γίνει καμία στραβη κ να χασω στην πτήση? επισης δεν εχω βαλιτσα, μονο χειραποσκευη! μου είπανε να προσθέσω ταξιδιωτική ασφάλιση για να ειμαι σιγουρη, αλλα θα είμαι? κ στις επιλογες γιατι δεν εχει την ελλαδα?
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Η ταξιδιωτική ασφάλιση δεν σε διασφαλίζει για επόμενες πτήσεις. Όταν ταξιδεύεις με εταιρείες low cost όπως η Ryanair το εισιτήριο σου ισχύει για μία και μόνη πτήση. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν καθυστερήσει η πρώτη πτήση και χάσεις την επόμενη τότε χάνεις τα λεφτά σου και δεν δικαιούσαι καμία αποζημίωση για τίποτα.

Αν θες να το ρισκάρεις (γιατί περί ρίσκου πρόκειται) το διάστημα από 15:10 μέχρι 16:40 είναι μια χαρά δεδομένου ότι συνήθως η Ryanair δεν έχει καθυστερήσεις. Επαναλαμβάνω όμως, ότι όσο χαμηλό και να είναι το ρίσκο, παραμένει ρίσκο, μια πτήση μπορεί να καθυστερήσει για πολλούς λόγους (κίνηση, καιρός κλπ) οπότε σίγουρη δεν μπορείς να είσαι.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
κ στις επιλογες γιατι δεν εχει την ελλαδα?
Δεν ξέρω γιατί πάντως δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή από Ελλάδα αλλά η δική σου πτήση όμως δεν είναι από Ελλάδα από ότι διάβασα ε;
Τώρα όσον αφορά τις ώρες που λες σίγουρα είναι ρίσκο που μπορεί να σου βγει αλλά μπορεί και όχι και να χαλάσουν οι διακοπές σου η ότι άλλο προγραμματίζεις.Η ταξιδιωτική ασφάλιση όπως γράφτηκε και πιο πάνω δεν σε καλύπτει για αυτό το πράγμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom