Αυστραλία Εισιτηρια για Αυστραλία (Sydney) τέλη Σεπτεμβρίου

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Τα 1300 ευρώ μου φαίνονται κανονικά για την Emirates. Οι τιμές της είναι πιο τσιμπημένες σε σχέση με τις άλλες αραβικές. Όπως είπε και η kourkoumbini, η Etihad βγάζει καλές προσφορές που και που, αλλά είναι να πέσεις στην περίπτωση και να τις δεις (είχε βγάλει στα τέλη του '11 το πήγαινε-έλα για 2 άτομα με το δεύτερο άτομο στη μισή τιμή, ερχόταν περίπου 750 ευρώ στο άτομο). Η Qatar νομίζω δεν πετάει Σίδνεϊ, οπότε θα έχεις και δεύτερη στάση, πέρα από την Ντόχα. Οι 22 ώρες είναι λογικές ( θα είσαι γύρω στις 20 ώρες μέσα στα αεροπλάνα, πόσο πιο γρήγορα να πας :) ).
Όταν έψαχνα εγώ, οι πτήσεις για Μελβούρνη ήταν γύρω στα 200 ευρώ φθηνότερες από το Σίδνεϊ, ψάξε μήπως σε συμφέρει και να τις συνδιάσεις.

Για Καμπέρα μπορείς να πας με αεροπλάνο, αλλά είχε και (τα αντίστοιχα με τα δικά μας) ΚΤΕΛ που πάνε Σίδνεϊ-Καμπέρα. Αν διαλέξεις το αυτοκίνητο, έχε το νου σου στα όρια ταχύτητας, γιατί είναι σχεδόν σίγουρο πως θα σε γράψουν (συμβουλή από τους ντόπιους αυτό).

Αν τελικά αποφασίσεις να πας, να περάσεις καλά!!! Και οι τρεις πόλεις είναι όμορφες, με διαφορετικό αέρα η καθεμία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.736
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom