Ιταλία Εκδρομές από Μιλάνο

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Εγώ σε αντίθεση με τους προλαλήσαντες θα πήγαινα Βενετία έστω και για μια μέρα. Παίρνεις μια γεύση. Μπορεί να μην ξαναπάς. Η απόσταση δεν είναι μεγάλη με το ιντερσίτι. Ξεκινάς νωρίς το πρωί, φεύγεις σούρουπο. Κυριακές γίνετε ένας χαμός.
Μια άλλη πρόταση είναι το Λουγκάνο, αλλάζεις χώρα μεν μένεις σε ιταλικό καντόνι δε. Πολύ κοντά στο Μιλάνο και πολύ όμορφα, μπορεί να βρεις και χιόνι με χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα. δείτε τον καιρό. Το προτιμώ από το Κομο. Άλλα όπου και να επιλέξεις θα είναι όμορφα.
Πάντως θα είσαι την περίοδο των γιορτών, που όλη η χωρά θα είναι στολισμένη.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μια άλλη πρόταση είναι το Λουγκάνο, αλλάζεις χώρα μεν μένεις σε ιταλικό καντόνι δε.
Τα φώτα σας, παρακαλώ: Με ενοικιασμένο αυτοκίνητο τι χρειάζεται κανείς για να διασχίσει τα σύνορα;
Απλά η συνεννόηση με το γραφείο ενοικίασης; Κάποια βινιέτα ίσως;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.826
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Τα φώτα σας, παρακαλώ: Με ενοικιασμένο αυτοκίνητο τι χρειάζεται κανείς για να διασχίσει τα σύνορα;
Απλά η συνεννόηση με το γραφείο ενοικίασης; Κάποια βινιέτα ίσως;

2 φορές που το έκανα το είπα μόνο στο γραφείο ενοικίασης.
Η πρώτη φορά ήταν από Μιλάνο σε Λουγκάνο και η δεύτερη από Μπέργκαμο σε Σεν Μόριτζ και άλλες πόλεις της Ελβετίας και επιστροφή από Τιρανο σε Μπέργκαμο.
Εάν χρησιμοποιήσετε αυτοκινητόδρομο χρειάζεται βινιετα. Εγώ δεν έβγαλα και τις δύο φορές γιατί πήγαινα από επαρχιακούς δρόμους.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
2 φορές που το έκανα το είπα μόνο στο γραφείο ενοικίασης.
Η πρώτη φορά ήταν από Μιλάνο σε Λουγκάνο και η δεύτερη από Μπέργκαμο σε Σεν Μόριτζ και άλλες πόλεις της Ελβετίας και επιστροφή από Τιρανο σε Μπέργκαμο.
Εάν χρησιμοποιήσετε αυτοκινητόδρομο χρειάζεται βινιετα. Εγώ δεν έβγαλα και τις δύο φορές γιατί πήγαινα από επαρχιακούς δρόμους.
Ευχαριστώ φίλε Μάκη, όπως πάντα πρόθυμος και ακριβής :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom