Γερμανία Εκδρομές από Μόναχο

atseali

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
παιδια εμεις θα παμε για 5 διανυκτερευσεις την πρωτοχρονια...οταν γυρισουμε θα σας πουμε..παντως σιγουρα μια μονοημερη θα παμε στο καστρο νοισβανσταιν στο φυσσεν κ σκεφτομαστε αλλη μια η σαλτσμπουργκ η ρεγκενσμπουργκ...το bayern ticket ισχυει σιγουρα κ για σαλτσμπουργκ...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
1. Καστρο Νοισβανσταιν
2.Σαλτσμπουργκ
3.Ινσμπρουκ
4.Νυρεμβεργη
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Οι τρεις μέρες για το Μόναχο νομίζω ότι είναι αρκετές.

Οι κλασικές μονοήμερες εκδρομές από το Μόναχο (όπως ήδη αναφέρθηκε) είναι προς το Salzburg και προς το Fussen και το κάστρο Neuschwanstein.

Άλλη επιλογή με σχετικά μικρής διάρκειας ταξίδι, είναι το Regensburg και η Νυρεμβέργη. Ο σταθμός του τρένου στη Νυρεμβέργη είναι πάρα πολύ κοντά στην αρχή της παλιάς πόλης.

Πολύ ωραίο και παραμυθένιο είναι και το Rothenburg ob der Tauber, αλλά η απόσταση είναι αρκετά μεγαλύτερη από τα υπόλοιπα. Αν θέλετε να κινηθείτε προς τα εκεί, θα μπορούσατε ίσως να κάνετε μια διανυκτέρευση.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οι τρεις μέρες για το Μόναχο νομίζω ότι είναι αρκετές.

Οι κλασικές μονοήμερες εκδρομές από το Μόναχο (όπως ήδη αναφέρθηκε) είναι προς το Salzburg και προς το Fussen και το κάστρο Neuschwanstein.

Άλλη επιλογή με σχετικά μικρής διάρκειας ταξίδι, είναι το Regensburg και η Νυρεμβέργη. Ο σταθμός του τρένου στη Νυρεμβέργη είναι πάρα πολύ κοντά στην αρχή της παλιάς πόλης.

Πολύ ωραίο και παραμυθένιο είναι και το Rothenburg ob der Tauber, αλλά η απόσταση είναι αρκετά μεγαλύτερη από τα υπόλοιπα. Αν θέλετε να κινηθείτε προς τα εκεί, θα μπορούσατε ίσως να κάνετε μια διανυκτέρευση.
Αφησες το καλυτερο για το τελος.
Παιδια αυτο το μερος ειναι σουπερ.Προσπαθηστε να πατε οπωσδηποτε!
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Ίσως να έχεις λιγότερες μέρες στην διάθεσή σου, γιατί άν στις 8 Μαρτίου είσαστε εκεί, έχουν το Munich's Fasching όπου γίνεται ο κακός χαμός και αξίζει τον κόπο να του αφιερώσεις λίγο χρόνο.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Στο Σαλτσμπουργκ μπορείς να πας ημερήσια αλλά αξίζει και μια διαμονή εκεί...
επιπλέον, από Φούσεν μπορείς να συνεχίσεις για Τυρόλο (Αυστρια) με διαμονή.
Αν δεν έχεις επισκεφτει κάποιο στρατόπεδο συγκέντρωσης, μπορείς να επισκεφτείς το Νταχαου. Να σου πω την αλήθεια, δεν το επισκέφτηκα γιατί είχα επισκεφτεί το Αουσβιτς, αλλά από άλλους άκουσα θετικά σχόλια...
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Μην χάσεις με τίποτα το Σάλτσμπουργκ. Καλό Ταξίδι!
 

Solari

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΒΟΛΙΒΙΑ;
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καταρχάς ευχαριστούμε!

Το Rothenburg ob der Tauber είναι απλά πιο μακρυά από τα άλλα αλλα πάλι πας με το Bayern Ticket;

Το Munich's Faschin φαίνεται ωραίο οπότε θα κάνουμε στις αρχές του ταξιδιού τις μονοήμερες για να είμαστε σίγουρα Μόναχο στις 8 Μαρτίου.

Για Μόναχο προτείνετε κάποιο hostel που έχετε διαμείνει και αξίζει τον κόπο, όπως επίσης και για το Rothenburg ob der Tauber αν το σκεφθούμε για διαμονή;

Καλά ταξίδια σ΄'ολους !
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Kι εγώ θα σου πω για τα μέρη που έχω πάει κι αξίζουν...Νυρεμβέργη, Ρέγκενσμπουργκ, Σάλτσμπουργκ και Νταχάου. Όλα μπορείς να τα επισκεφτείς με bayern ticket. Tο Ίνσμπρουκ είναι επίσης όμορφο αλλά δεν πας με το συγκεκριμένο εισιτήριο. Το hοstel που είχα μείνει στο Μόναχο είναι αυτό Euro Youth Hostels in Munich Hostel: M?nchen Hostel: Euro Youth Hotel Munich Αρκετά καλό και δίπλα στο σταθμό των τρένων.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Οπωσδηποτε 4 ημερησιες.Καντε Ρεγκενσμπουργκ και Λαντσχουτ την ιδια μερα (ειναι στην ιδια γραμμη),οπως την ειχα κανει και εγω.
Το Ροτενμπουργκ ειναι μακρια,θα βολευε μονο με διανυκτερευση.
 

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Φίλοι μου το τριήμερο της κ. Δευτέρας θα βρισκόμαστε στο μόναχο! Σκεφτόμαστε αν βρούμε χρόνο να πάμε αυθημερόν την Κυριακή, ή στο Ινσμπρουκ ή στο Σάλτζμπουργκ εκτός αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε. Κυρίως μ ενδιαφέρει ο τρόπος. Προτείνετε με τρένο ή πρέπει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μου φαινονται λιγες οι μερες για να κανετε και ημερησια εκτος Μοναχου.
Munich central station - Travelling & shopping 24: Home
Exει εκτος αυτων των 2 και αλλα πολυ ωραια χωρια κ πολεις περιξ του Μοναχου,οπως και το καστρο το Neusch.....βοηθα βρε ταβερ ..δεν τα θυμαμαι.
Νυρεμβεργη επισης πολυ ωραια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom