Ολλανδία Εκδρομές γύρω από το Άμστερνταμ!

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Είναι εντυπωσιακό το Keukenkof. Κι εγώ που δεν το έχω πολύ με αυτά με άφησε με το στόμα ανοιχτό σε πολλά σημεία του.
 

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Καλημέρα. Απρίλη είχα ταξιδέψει στο Αμστερνταμ και επισκέφθηκα το πάρκο Keukenhof. Για μένα άξιζε η επίσκεψη, τα χρώματα , τα αρώματα από τα λουλούδια είναι το κάτι άλλο. Ειχαμε πετυχει καλό καιρό, κρύο έκανε και βροχή πετύχαμε την 4η μέρα και τελευταία του ταξιδιού μας. Τον καιρό βέβαια ποτέ δεν μπορείς να τον προβλέψεις.

Koντινή εκδρομή που μπορείς επίσης να κάνεις είναι στο Volendam.
Εμείς σκεφτόμαστε να πάμε στο Zaandam που είναι 20-30' από το κέντρο Κ έχει ανεμόμυλους για να βγάλουμε φωτογραφίες, το έχω δει Κ το Volendam Κ φαίνεται πολύ όμορφο βέβαια με τα μέσα μου το βγάζει καμία ωρα από το ξενοδοχείο που θα μένουμε...αλλά το κρατάω σαν ιδέα Κ αυτό, ευχαριστω πολύ!

Είναι εντυπωσιακό το Keukenkof. Κι εγώ που δεν το έχω πολύ με αυτά με άφησε με το στόμα ανοιχτό σε πολλά σημεία του.
Πόσο καιρό πριν βγάλατε τα εισητηρία για την είσοδο του πάρκου; έχω πει στο site Κ σιγά σιγά μειώνονται..
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Εμείς σκεφτόμαστε να πάμε στο Zaandam που είναι 20-30' από το κέντρο Κ έχει ανεμόμυλους για να βγάλουμε φωτογραφίες, το έχω δει Κ το Volendam Κ φαίνεται πολύ όμορφο βέβαια με τα μέσα μου το βγάζει καμία ωρα από το ξενοδοχείο που θα μένουμε...αλλά το κρατάω σαν ιδέα Κ αυτό, ευχαριστώ πολύ!
Eιναι ωραίο και το Zaandam. Τα είχα συνδυάσει και τα 3 (Ζaandam/Volendam/Marken) σε μία ολοήμερη οργανωμένη εκδρομή. Δεν θυμάμαι όμως αν την είχαμε αγοράσει από το Άμστερνταμ ή διαδικτυακά. Τα εισιτήρια για το Kekenhauf τα είχα προαγοράσει διαδικτυακά 40 μέρες πριν (τσέκαρα mail)
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Kαλησπερα σας! Μια ερώτηση για την κάρτα Amsterdam and region travel .. περιλαμβάνει και διαδρομές πχ Zaandam Zaanse Schaans, Keukenhof Haarlem με λεωφορείο και Haarlem Amsterdamμε τρενο?
 
Last edited:

teoxen

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
Πηγα χωρις αυτοκινητο. Ειναι πανευκολο με waterbus απο Ροτερνταμ. Η βολτα με το waterbus ειναι πολυ ξεκουραστη, ενω βλεπεις μια πολυ ιδιαιτερη εικονα του Ροτερνταμ απο το καναλι. Το κοστος της εκδρομης καλυπτεται απο το ημερησιο εισιτηριο της Νοτιας Ολλανδιας σε αστεια τιμη για τα δεδομενα της χωρας. Σε μια μερα αν εχει καποιος ορεξη βλεπει Χαγη, Ντελφτ, Ροτερνταμ και Kinderdijk με ενα ημερησιο εισιτηριο, αφου οι αποστασεις ειναι του μισαωρου.
Travel card South Holland | Tourist Day Ticket
Αυτό μπορω να το χρησιμοποιήσω και από Άμστερνταμ για Keukenhof Εγώ θα μένω zaandam.

Eιναι ωραίο και το Zaandam. Τα είχα συνδυάσει και τα 3 (Ζaandam/Volendam/Marken) σε μία ολοήμερη οργανωμένη εκδρομή. Δεν θυμάμαι όμως αν την είχαμε αγοράσει από το Άμστερνταμ ή διαδικτυακά. Τα εισιτήρια για το Kekenhauf τα είχα προαγοράσει διαδικτυακά 40 μέρες πριν (τσέκαρα mail)
τα εισιτήρια για το πάρκο τα έβγαλες με το λεωφορείο μαζί ή πηγές με άλλο μέσο? Εγώ ταξιδεύω 1/5 απο Αθήνα θα μένω zaandam και την άμεσος επόμενη μέρα λέω να πάω πρωί πρωί.
 

dwrita93

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα σας!!καλώς σας βρήκα!
Θα ταξιδέψω Άμστερνταμ για 6 μέρες ( η τελευταία μισή λόγω επιστροφής).
Θέλω να μου πείτε μια γνώμη.. έχω κλείσει 4 διανυκτερεύσεις Άμστερνταμ και μια Χάγη.
2 μέρες θα αφιερώσω Άμστερνταμ, μια Χάγη και Ντελφτ, μια Keukenhof με Χααρλεμ, την έκτη μέρα στην Χάγη αλλά για λίγο γιατί αναχωρώ από Αϊντχόφεν..
Απομένει μια μέρα που θα πάω σίγουρα Ζαανταμ και Ζαανσε Σχανς. Την υπόλοιπη ημέρα να πάω Ουτρέχτη ή να πάω Ενταμ Φολενταμ Μάρκεν???
Ευχαριστώ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom