Εκδρομή Βορείων

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Κου κου.....με ζητησε κανεις?:lol:

Τα χαιρετισματα μου σε ολους απο το Gili Air island οπου εφτασα πριν λιγες ωρες και θα μεινω 5 μερες :xalara:για να ξεκουράσω το ταλαιπωρημενο μου κορμι και να φορτίσω τις μπαταριες μου για τη συνεχεια του ταξιδιου μου ως τις 5.10 που επιστρεφω.

Οσο για την εκδρομη -kinder εκπληξη.... και βεβαια θα την κανουμε!
Δεν την εχω ξεχασει, απλα δεν βρηκα χρονο στο "τρελο" ταξιδι μου απο τις 13.7 να ασχοληθω μαζί της.
Τωρα ομως.... κατω απο τους κοκοφοινικες και πινοντας το αγαπημενο μου coconut water θα ετοιμασω την πρόταση μου για το προγραμμα και θα την ανεβασω. Καντε λιγες μερες υπομονη please...

Για οσους δεν ηταν στην τελευταια μας συναντηση και δεν γνωριζουν, αποφασισαμε να κανουμε μια 3ημερη εκδρομη στις 28 Οκτωβρίου και ο λαος ψηφισε για προορισμο το Veliko Tarnovo στη Βουλγαρια.

Τα λεμε συντομα λοιπον...
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Γεια σου ρε Ζωή....πιες κι έναν χυμό καρύδα για μας...:D
Και κάντε γκάλοπ αν βολεύει καμιά άλλη ημερομηνία να ρθούμε κι εμείς
 
  • Like
Reactions: zoi

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
@zoi πόσο σε ζηλεύωωωωω ..... χα,χα,χα - να περνάς καλά και να πίνεις και για μας που δεν μπορούμε coconut...... οτιδήποτε....
 
  • Like
Reactions: zoi

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
πιες κι έναν χυμό καρύδα για μας...:D
και να πίνεις και για μας που δεν μπορούμε coconut......
δεν χαλαω εγω χατηρια....:bleh:

Και κάντε γκάλοπ αν βολεύει καμιά άλλη ημερομηνία να ρθούμε κι εμείς
το θεμα ειναι οτι αυτη η εκδρομη θελει 3ημερο και κοντα δεν υπαρχει αλλη αργια που να πεφτει παρασκευη η δευτερα
 
Last edited by a moderator:

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Δυστυχως κανοντας την ερευνα μου για την εκδρομη στο Veliko Tarnovo της Βουλγαριας, διαπιστωσα οτι ειναι πολυ δυσκολο να πραγματοποιηθει για οικονομικους λογους.

Τα χιλιομετρα ειναι πολλα- 600, περιπου 9 ωρες οδηγηση απο Θεσσαλονικη και τα πρακτορεια με τα οποια μιλησα για την ενοικιαση του minibus ζητανε απο 1200 ευρω και πανω + υπνο και φαγητο του οδηγου.

Πρακτικα αυτο σημαινει οτι αν ημασταν 14-15 ατομα, μεταφορα υπνο φαγητο και καφεδες θα εβγαιναν στα 200+ ευρω το ατομο. Kαι αν ημασταν λιγοτερα ατομα το ποσο αυτο θα ανεβαινε.

Μαλλον θα πρεπει να βρουμε αλλο προορισμο για την επομενη εκδρομη μας
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
@zoi σ΄ευχαριστούμε που από την μακρινή Ασία που βρίσκεσαι ασχολήθηκες με την εκδρομή που λέγαμε.
Με δεδομένο λοιπόν ότι δεν είναι εφικτό να βρούμε κάτι άλλο για 28η γιατί τα χρονικά όρια στενεύουν και δεν είναι και εύκολο να βρεθούμε εγκαίρως για να το συζητήσουμε, μήπως να ορίσουμε μιά συνάντηση όλων μας προκειμένου να δούμε τον επόμενο προορισμό αλλά για μετά την 28η (πχ Χριστούγεννα ή σε κάποια άλλη ημερομηνία που θα βολέψει στους περισσότερους )
Τι λέτε ???
@zoi πότε με το καλό επιστρέφεις για να το προγραμματίσουμε...???
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Επιστρεφω στις 5 οκτωβριου. Τελεια ιδεα!!!
Ειμαι μεσα για οποιαδηποτε ημερομηνια.
Για πριν η μετα τις 28 οκτωβριου προτιματε?
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Γεια και από μένα, το είδα το τοπικ και νωριτερα αλλα επειδη θα λειπω αρκετες μερες εντος Οκτ/Νοεμ ελεγα απλα να ερθω αν ειμαι εδω.
Ομως, περασα 2 μερες σε εναν τελειο ξενωνα στον Ολυμπο (μπορει να τον εχετε επισκεφτει --> Κτημα Μπέλλου, ψαξτε το) και εκανα και ωραιες βολτες με ξεναγο στα βουνα και πολλα αλλα και σκεφτηκα μηπως θα θελατε να παμε κατα τις 15 Οκτ. εκει ολοι να περασουμε καλα;
Οι τιμες ειναι λιγο πιο ψηλες απο το συνηθισμενο αλλα αξιζει κατε σεντς. Δεν θυμαμαι ποτε τελευταια φορα εχω ενθουσιαστει τόσο πολύ με ενα κατάλυμα από όλες τις απόψεις και το μερος εχει και χωρο να περασουμε ομορφα και τη βραδια μας.
Αν σας ενδιαφερει θα μπορουσα να προχωρησω σε μελετη τιμων, μεταφορών (αν και ειναι σε μισαμιση ωρα απο Θεσ/νικη και βολευομαστε με αμαξια) και να επικοινωνησω με το παιδι που κανει ωραιες βουνισιες ξεναγησεις.

υ.γ. σε φωτογραφια ειναι το πρωινο για 2 ατομα που μας σερβιραν, ολα χειροποιητα
 

Attachments

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
λοιπον,η γνωμη μου ειναι οτι αν κανονιστει κατι εντος συνόρων ,καλυτερα θα ήταν να το κανουμε οχι το τριημερο της 28ης Οκτωβρη,πρωτον γιατι καποιοι ήδη να έχουν κανονισει και δευτερον θα υπαρχει μεγαλη ζήτηση στα ξενοδοχεια ...ετσι και πιο δυσκολο να βρουμε διαθεσιμοτητα θα είναι και πιθανον ακριβοτερο...οποτε εμενα μια χαρά μου φαινεται η προταση για 15-16 Οκτωβρη...οσο για το κτήμα Μπέλλου ειναι οντως φοβερο απο οσο ειδα στο ιντερνετ!!!!! θα με εβρισκε απολυτα συμφωνη αυτή η προσταση αλλά πιστευω οτι η τιμη του συγκεκριμενου καταλύματος είναι αποτρεπτική....το ειδα στα 100 ευρω τη βραδια στο ιντερνετ,που σιγουρα τα αξιζει ,αλλά .......
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
O Noμός Πιερίας και τα πέριξ του Ολύμπου είναι μια πολύ καλή ιδέα για ένα διημεράκι εκτός του 26-28 Οκτώμβρη. Το Κτήμα Μπέλλου στον Αγιο Δημήτριο όντως είναι φοβερό, πήγαμε πέρσι για ένα διήμερο αλλά γενικά η περιοχή έχει πολλές επιλογές και αρκετά πιο οικονομικές. Όντως το 100ρικο την βραδιά είναι βαρύ. Ότι πει η πλειοψηφία όμως
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Νομίζω ότι δεν έχει τόση σημασία το πού αλλά το να είμαστε παρέα. Θα συμφωνήσω σε ότι θέλει η πλειοψηφία. Και το σκ 15 οκτώβρη μια χαρά είναι.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Καλημέρα και πάλι.
Χαίρομαι που την βρίσκεται την ημερομήνία καλή δεδομένου πως οι περισσότεροι όντως έχουμε σχεδιάσει τα ταξίδια μας.
Όσον για την τιμή θα επικοινωνήσω με το κατάλυμα να δω αν μπορούν να μας προσφέρουν κάποια έκπτωση καθώς θα είμαστε γκρουπάκι μικρό. Στην πρώτη φάση ήθελα να δω αν σας βολεύει και αρέσει η ιδέα.

τα λέμε και πάλι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom