Γενικά Εκδρομη στα Κουφονησια απο Ναξο!

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Γεια σας ειμαι καινουριο μελος δε ξερω πως ακριβως λειτουργει το φορουμ οποτε κανω θεμα για να ζητησω πληροφοριες σχετικα με τα Κουφονησια.
Θα παω Ναξο το καλοκαιρι και σκεφτομουν για μονοημερη στα Κουφονησια με τον Σκοπελιτη αλλα δε ξερω τα δρομολογια του
θελω να μου πει οποιος γνωριζει αν υπαρχουν συχνα δρομολογια ποσο κοστιζει το εισιτηριο πηγαινε-ελα για να δω αν με συμφερει και οικονομικα!
Γενικα οτι γνωριζετε να με βοηθησετε:)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.616
Likes
12.437
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πολύς Σκοπελίτης σήμερα!
Τα δρομολόγια του Σκοπελίτη μπορείς να τα μάθεις παίρνοντας τηλέφωνο το καλοκαίρι ένα πρακτορείο στη Νάξο. Πχ αυτό e-tickets Zas Travel: Tourist & Travel Office, Plane and Boat tickets, Car rentals, Hotel reservations Ή τα ζητάς όταν φτάσεις στη Νάξο. Δεν κυκλοφορούν ιδιαίτερα στο internet. To εισιτήριο δεν είναι ακριβό και έχει, μάλλον, κάθε μέρα για Κουφονήσια.
 

gigenis

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Εκτός από τον Σκοπελίτη υπάρχουν και μικρά καραβάκια που κάνουν ημερήσιες διαδρομές.

Ένα που είχα πάρει το 2011 μας είχε πάει Πάρο, Ηρακλεια και Μεγαλο Κουφονησι. Δεν θυμάμαι πως το έλεγαν... αλλά θα βρεις εύκολα πληροφορίες στο λιμάνι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Γεια σας ειμαι καινουριο μελος δε ξερω πως ακριβως λειτουργει το φορουμ οποτε κανω θεμα για να ζητησω πληροφοριες σχετικα με τα Κουφονησια.
Θα παω Ναξο το καλοκαιρι και σκεφτομουν για μονοημερη στα Κουφονησια με τον Σκοπελιτη αλλα δε ξερω τα δρομολογια του
θελω να μου πει οποιος γνωριζει αν υπαρχουν συχνα δρομολογια ποσο κοστιζει το εισιτηριο πηγαινε-ελα για να δω αν με συμφερει και οικονομικα!
Γενικα οτι γνωριζετε να με βοηθησετε:)
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά ο Σκοπελίτης ξεκινάει από Αμοργό τα ξημερώματα, φτάνει Νάξο κατά το μεσημέρι και κατά το βραδάκι πίσω στην Αμοργό. Άρα θα βρεθείς απογευματάκι στα Κουφονήσια και θα πρέπει να διανυκτερεύσεις εκεί.
Ίσως με καϊκάκι, που σου πρότειναν να κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οπως ειπαν και παραπανω εφοσον δεν επιθμεις διανυκτερευση ..τοτε καλυτερα οι ημερησιες εκδρομες απο το Σκοπελιτη.Μην αγχωνεσαι υπαρχουν παντου πρακτορεια απαξ και φτασεις στη Ναξο ..θα τα κλεισεις 1-2 μερες πριν.
η διαδρομη ειναι (αν δεν εχει αλλαξει κατι): Πισω Λιβαδι στην Παρο (φορτωνει κοσμο απο κει ..δεν μενει)-Ηρακλεια -Κουφονησι
 

evoulisious

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Γεια σας ειμαι καινουριο μελος δε ξερω πως ακριβως λειτουργει το φορουμ οποτε κανω θεμα για να ζητησω πληροφοριες σχετικα με τα Κουφονησια.
Θα παω Ναξο το καλοκαιρι και σκεφτομουν για μονοημερη στα Κουφονησια με τον Σκοπελιτη αλλα δε ξερω τα δρομολογια του
θελω να μου πει οποιος γνωριζει αν υπαρχουν συχνα δρομολογια ποσο κοστιζει το εισιτηριο πηγαινε-ελα για να δω αν με συμφερει και οικονομικα!
Γενικα οτι γνωριζετε να με βοηθησετε:)
μπες στο www.viva.gr !! έχει όλα τα δρομολόγια. Τα Κουφονήσια είναι ΤΕΛΕΙΑ!
 

evoulisious

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Οπως ειπαν και παραπανω εφοσον δεν επιθμεις διανυκτερευση ..τοτε καλυτερα οι ημερησιες εκδρομες απο το Σκοπελιτη.Μην αγχωνεσαι υπαρχουν παντου πρακτορεια απαξ και φτασεις στη Ναξο ..θα τα κλεισεις 1-2 μερες πριν.
η διαδρομη ειναι (αν δεν εχει αλλαξει κατι): Πισω Λιβαδι στην Παρο (φορτωνει κοσμο απο κει ..δεν μενει)-Ηρακλεια -Κουφονησι
Φορτώνει όντως και από το Πίσω Λιβάδι της Πάρου;;; το έχω ξανακούσει αλλά νομίζα ότι δεν ισχύει! μήπως ξέρεις δρομολόγια; :cool:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οταν ειχα παει εγω εκανε την εκδρομη Τεταρτη και φορτωνε -ξεφορτωνε απο Πισω Λιβαδι.
Ειναι ημερησιες εκδρομες απο Ναξο ..δεν εχει δρομολογια στις 2..3..4.. κλπ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom