Εκεί που έχουν φτάσει οι τιμές των τσιγάρων......

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εγώ κάνω τρία πούρα την εβδομάδα τα οποία προμηθεύομαι απ'έξω και μου βγαίνουν περί τα 5-8?/τεμάχιο και με φωνάζουνε καπιταλιστή άνθρωποι που καπνίζουν δύο πακέτα τσιγάρα την ημέρα......
Α πα πα...εσύ καλέ μου, δεν λογίζεσαι καπνιστής...;) είσαι μη μετρήσιμος :haha:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ε,παλία κάπνιζα σας φουγάρο κι εγώ αλλά το έκοψα μαχαίρι για ενάμιση έτος.

Ύστερα,μετά την απεξάρτηση,συνειδητοποίησα ότι το πούρο είναι άλλη φάση και σαφώς λιγότερα επιβλαβές αν κρατηθεί σε χαμηλά επίπεδα κατανάλωσης κι έτσι το έχω συνδιάσει με την χαλάρωση και τη διασκέδασή μου μόνο.
 

elliot

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος ΗΠΑ
εγώ, τώρα που με το πούρο δεν το πάω καθόλου καλά, έχω πρόβλημα;
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Κατά 10 λεπτά πιο ακριβό το κάπνισμα στην Κρήτη

Κατά 10 λεπτά ακριβότερα πωλούνται από σήμερα τα τσιγάρα στην Κρήτη κατόπιν απόφασης του Σωματείου Περιπτερούχων και Καπνοπωλών του νησιού.

Στην ανακοίνωση του Σωματείου που έχει σταλεί σε όλα τα περίπτερα και τα ψιλικατζίδικα του νησιού αναφέρεται ότι με βάση τη διάταξη του άρθρου 100 του τελωνειακού κώδικα, όπως ισχύει μέχρι σήμερα, η αναγραφόμενη τιμή στα καπνικά προϊόντα είναι ενδεικτική και κατά συνέπεια όχι υποχρεωτική.

Αναφέρεται επίσης ότι βάσει ευρωπαϊκής νομοθεσίας οι περιπτερούχοι μπορούν να διαφοροποιήσουν εξωτερικά το πακέτο τοποθετώντας ετικέτα στην οποία θα αναγράφονται τα αρχικά του σωματείου και το ποσό +0,10 ευρώ.

πηγή : Κατά 10 λεπτά πιο ακριβό το κάπνισμα στην Κρήτη | Eλλάδα | Ελευθεροτυπία
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
Κατά 10 λεπτά ακριβότερα πωλούνται από σήμερα τα τσιγάρα στην Κρήτη κατόπιν απόφασης του Σωματείου Περιπτερούχων και Καπνοπωλών του νησιού.
Ευτυχως που ψωνιζω χονδρικη απο την Ντοχα και ειμαι καλυμμενος για ολο το 2011.
Και 30 ευρω να παει το πακετο καρφι δε μου καιγετε:bleh:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
να το κόψετε....
ευτυχώς παντα ημουν ερασιτεχνης καπνιστρια....για την απόλαυση και την διασκεδαση μετα απο φαγητό η ποτό...αγόραζα 1 -2 πακετα την εβδομαδα...
το περασμένο καλοκαιρι μετα απο μια τσιπουροκατανυξη στο εξοχικό και δεν ξέρω πόσα τσιγάρα....μπουκωσα....ως δια μαγείας δεν θέλησα να το ξαναβάλω στο στόμα μου...
τωρα πιά...για να μην κάνω τράκα....εχω ενα πακέτο στο σπίτι η στην τσάντα μου και άμα βρεθω με ανθρώπους που καπνίζουν μπορει να κάνω 1-2 ετσι για την παρέα....
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μωρε με τις τιμες στα τσιγαρα οικονομια χωρις Ζωνιανό δεν γινεται...
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Μας βλέπω στο περίπτερο για "χύμα" τσιγάρα..
Μην το γελάς.... Το έχω δει πριν 5-6 χρόνια (και βάλε) στην Αριδαία Πέλλας. Δεν θυμάμαι όμως ο φίλος που τα αγόρασε πόσα είχε δώσει (σε περίπτερο φυσικά).
 
Last edited by a moderator:

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ευτυχως που ψωνιζω χονδρικη απο την Ντοχα και ειμαι καλυμμενος για ολο το 2011.
Και 30 ευρω να παει το πακετο καρφι δε μου καιγετε:bleh:
Άρχοντα σε βρίσκω παληκάρι μου ! Εύγε :p

να το κόψετε....
ευτυχώς παντα ημουν ερασιτεχνης καπνιστρια....για την απόλαυση και την διασκεδαση μετα απο φαγητό η ποτό...αγόραζα 1 -2 πακετα την εβδομαδα...
το περασμένο καλοκαιρι μετα απο μια τσιπουροκατανυξη στο εξοχικό και δεν ξέρω πόσα τσιγάρα....μπουκωσα....ως δια μαγείας δεν θέλησα να το ξαναβάλω στο στόμα μου...
τωρα πιά...για να μην κάνω τράκα....εχω ενα πακέτο στο σπίτι η στην τσάντα μου και άμα βρεθω με ανθρώπους που καπνίζουν μπορει να κάνω 1-2 ετσι για την παρέα....
Ιωάννα, καλή η μέθοδος αλλά αφορά τους ερασιτέχνες...;) Για μας τους καπνιστές, αυτά είναι ημίμετρα που και να αποδώσουν θα είναι για πολύ λίγο διάστημα...:cool:
Στο λέω εκ πείρας :D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Οταν διαβαζουμε οτι τα πακετα στας Ανατολας εχουν κατω απο 2 ευρω ....κλαψ κλαψ...
Στο τελος θα λεμε...μισο λεπτακι να πεταχτω μεχρι Ταυλανδη να παρω ενα πακετο
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μου φαίνεται πως θα ενταχθώ στο κίνημα για την ανεξαρτησία της Κρήτης..:rolleyes:
τι διάολο απο την μια τα καύσιμα απο την άλλη τα καπνά..
φταιμε εμείς αν ψηφίσομε να ενωθούμε με την Λιβύη??:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.685
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom