Ισημερινός Εκουαδόρ: Αμαζόνιος - Άνδεις - Γκαλάπαγκος

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Nα σαι καλά Rosa (μας).
Με την πρώτη ευκαιρία θα εκτυπώσω και θα κάνω βιβλιαράκι την ιστορία σου όπως της αξίζει (με το αβαταρ σου στο εξώφυλλο).
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Nα σαι καλά Rosa (μας).
Με την πρώτη ευκαιρία θα εκτυπώσω και θα κάνω βιβλιαράκι την ιστορία σου όπως της αξίζει (με το αβαταρ σου στο εξώφυλλο).
Αυτό που μου έγραψες, έτσι όπως το έγραψες, είναι για μένα σπουδαίο...Σε ευχαριστώ πολύ......
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
ΡΟΖΑ ΜΠΡΑΒΟ:clap:
τελειωσα την αναγνωση της ιστοριαρα σου (σε χρονο dt)
και ειμαι πλημμυρισμενος απο εικονες ,μυρωδιες και ηχους ....
Νασαι καλα


υ.γ Επισης ανεβασα σε pdf την ιστορια σου (χωρις σχολια μονο η ιστορια)
για οποιον θελει να την διαβασει μονορουφι χωρις αντιπερισπασμους (το αρχειο ειναι σε μορφη zip και αφου το ξεζιπαρετε το ανοιγετε με το adobe reader
Adobe - Adobe Reader download - All versions)
 

Attachments

  • 318 KB Προβολές: 1.568

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
Μωρέ έφτασε στις 37 σελίδες αυτή η ιστορία??? Και να φανταστείς πώς δεν βαρεθήακμε καθόλου...:)
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Eυχαριστώ πάαααααρα πολύ!!!!!!:D:D:D
Έτσι θα μπορέσω να το τυπώσω ολόκληρο κι εγώ η ακαμάτρα!;)

(37 σελίδες:shock:.......τώρα το είδα......και κρατιόμουνα να μη με πιάσει η φλυαρία μου...φαντάσου, δηλαδή...:lol:)
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Οι φωτό βλέπω να αργούν, γι αυτό.............


 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Απαπα.. Τι μας φτιαχνεις πρωι πρωι βρε Ροζα? Αντε να πας μετα να βουτηξεις στις μαγευτικες αττικες παραλιες...

Τελος παντων. Μπορω να βοηθησω ως προς τις φωτο...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Λοιπόν ακούστε που προβληματίζομαι, μπαίνω και διαβάζω κατά καιρούς παλιές τελειωμένες ιστορίες που τις βρίσκω συγκλονιστικές, αλλά μου φαίνεται πολύ λίγο μια συνοπτική σημείωση στο τέλος «πολύ ωραία ιστορία»,
Ρόζα μου την ιστορία σου την διαβάζω σιγά σιγά, με τον πρωινό μου καφέ και μου αρέσει πολύ, τα ιστορικά στοιχεία με συγκλονίζουν, μου θυμίζουν και ένα βιβλίο με τίτλο «Το φτερωτό ερπετό» βασισμένο στα πραγματικά γεγονότα της κατάκτησης των Αζτέκων από τον Κορτέζ. Πάω στα επόμενα κεφάλαια και επανέρχομαι με σχόλια:D.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ioanna, σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!...Είναι τόσο πολλές οι ιστορίες εδώ μέσα, κι ομολογώ κι εγώ ότι δεν έχω καταφέρει να τις διαβάσω όλες (ή και να τις ξαναδιαβάσω, όσες με έχουν γοητέψει...) Άλλες αριστοτεχνικά δοσμένες, άλλες γεμάτες συναίσθημα, άλλες πιο 'προσγειωμένες' αλλά γεμάτες πληροφορίες...Θα το εφαρμόσω κι εγώ, μια ιστορία καθημερινά, με το πρωινό καφεδάκι μου!..

υ.γ. μου κέντρισες την περιέργεια με το 'Φτερωτό Ερπετό'...Θα το ψάξω...
υ.γ.2 Το ξέρω, ακόμα 'χρωστάω' φωτό από αυτή την ιστορία....Θα γίνει κι αυτό...
 

beba

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Νικήσιανη
Ταξίδι-Όνειρο
Σαμοθράκη,Ανταρκτική
Σ΄ευχαριστούμε Rosa για το ταξίδι αυτό που μοιράστηκες μαζί μας.
Διαβάζοντας τα γραφόμενά σου ταξίδεψα και γώ μαζί σας, βρέθηκα στο πλοιάριό σας στην ζούγκλα, στην στέγη του τραίνου και στο κάθισμα πίσω από τον οδηγό στα δημόσια λεωφορεία. Μα πιό πολύ πολύ έμεινε στη μνήμη μου η βόλτα σας στα ονειρεμένα νησιά και στον χαμένο παράδεισο των Γκαλάπαγκος.
Τα βίντεο δεν τα είδα ακόμα. Τα φυλάω να τα απολαύσω άλλη στιγμή. Νάσαι καλά. Σου εύχομαι καλά ταξίδια "όπου η καρδιά σου πεθυμά"
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Σ΄ευχαριστώ από καρδιάς, αντεύχομαι το αυτόν και δι υμάς και μας αφιερώνω ένα εξαιρετικό κομμάτι για να ξεκινήσουμε γλυκά και με όνειρα το σαββατοκύριακο που μας έρχεται....



υ.γ. ζηλευτό και χιλιοαγαπημένο επόμενο προορισμό βλέπω, σ' έναν ακόμα ξεχασμένο παράδεισο....για πότε λες? Θαρρώ πως κι εμένα κατά κει με καλούν οι Σειρήνες γι αυτό το καλοκαίρι.....:D
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom