Εκπομπή Travelstories - ερωτήσεις μελών

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Θα ήθελα να δω:

Τους πρώτους προορισμούς που πρέπει να πάει κάποιος για να έχει μια εικόνα από ταξίδια. Ευρώπη και παραέξω.

Τις top 10 αγαπημένες σας πόλεις ή προορισμούς, λέγοντας και λίγα πράγματα για καθεμία.

Επίσης παρουσίαση σε προορισμούς. Μια προτίμηση σε Νέα Υόρκη, Βιετνάμ, Ρωσία και Κούβα, αλλά γενικά ότι νομίζει ότι αξίζει να παρουσιάσει ο καθένας.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Με τυχαία σειρά που μου ήρθαν στο μυαλό παρακάτω ορισμένα θέματα που θα είχε ενδιαφέρον να αναφέρει ένας ταξιδιώτης για τον εκάστοτε προορισμό που επισκέφτηκε.
  • τοπικά εδέσματα - παραδοσιακά φαγητά και ενδιαφέροντα εστιατόρια.
  • θεάματα που αξίζει να παρακολουθήσεις πχ fireworks show, circus
  • θεματικά πάρκα πχ ζωολογικό κήπο, Universal studios, Disneyland, europa Park
  • Για την κουλτούρα των ντόπιων και αναφορά σε κάποιες αξιόλογες και πιθανόν πρωτόγνωρες προς εμάς συνήθειές τους πχ η φιλοξενία των Ιαπώνων και η απίστευτη διάθεσή τους να σε πάνε οι ίδιοι στο μέρος που ψάχνεις
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ θα ήθελα, μια εκπομπή να είναι αφιερωμένη στην ιστορία του travelstories. Έχεις πει κάποια πράγματα αλλά είναι σκόρπια. Είναι αλλιώς ένα αφιέρωμα σε εκπομπή. Πως ξεκίνησε η ιδέα, πως υλοποιήθηκε, τα πρώτα χρόνια, η εξέλιξη και η πορεία μέχρι τη δόξα :D
Αυτό είναι εξαιρετική ιδέα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Πάρα πολύ ωραία, συνεχίστε θέλουμε κι άλλες :xalara:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Θα προτιμουσα να μαθω για προορισμους λιγοτερο γνωστους και οχι τετρημενους βλεπε Ευρωπη.. πως βγαζεις βιζα τροπους μετακινησης τι να δεις διαφορα τιπς...
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Εγώ θα ήθελα συμβουλές κ tips για όσο το δυνατόν πιο budget ταξίδια..από αεροπορικά μέχρι free things to do σε προορισμούς.. γιατί έρχονται δύσκολοι καιροί...
Ένα άλλο θέμα που θα ήθελα να αναφερθεί είναι ταξιδεύοντας με βρέφη κ παιδιά για μας τους νέους γονείς... προορισμούς,τι να προσέξεις κτλ
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
σχεδόν κάθε ταξίδι σε νέο τόπο περιλαμβάνει και αστεία περιστατικά ,γκάφες.
Πιθανόν να αξίζει να αναφερθούν ορισμένες σαν μια εύθυμη νότα.
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ναι κι εγώ είμαι υπέρμαχος αυτού του φορμάτ σε μορφή λίστας (top-5, top-10) για τα βίντεο, δίνουν αυτή την απαραίτητη δόση ίντριγκας και κρατάνε το ενδιαφέρον μέχρι τέλους.

Εγώ θα ήθελα να δω (αλλά σίγουρα για αυτό χρειάζεται ένας πολυταξιδεμένος του forum), ένα top-5/top-10 underrated κρατών, τα οποία δεν επισκέπτονται πολλοί ταξιδιώτες αλλά έχουν πολλά να προσφέρουν.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
358
Likes
1.180
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δάση Βόρειου Καναδά
Καλη σκεψη,αν το link του youtube, προκειται να λειτουργησει σαν κινηματογραφικη αποτυπωση των μεχρι σημερα γραπτων περιγραφων των ταξιδιων μας.
Πως μπορω λοιπον,να ανεβασω και τα δικα μου βιντεο απο προορισμους, που επισκεφτηκα στο link του youtube?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλη σκεψη,αν το link του youtube, προκειται να λειτουργησει σαν κινηματογραφικη αποτυπωση των μεχρι σημερα γραπτων περιγραφων των ταξιδιων μας.
Πως μπορω λοιπον,να ανεβασω και τα δικα μου βιντεο απο προορισμους, που επισκεφτηκα στο link του youtube?
https://www.travelstories.gr/community/threads/Ανέβασμα-βίντεο.61298/
 

maria_tr

Member
Μηνύματα
17
Likes
27
Θα ήθελα κάτι για αυτους που ταξιδευουν μόνοι και αν γίνεται κάποιος να προτείνει μια ιδέα για κάπου
και οσοι θέλουν και μπορούν (οικονομικά και επαγγελματικά) να ακολουθήσουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom