Εκπομπή Travelstories 17 - Ταξίδι στην Ισλανδία

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ο σημερινός μας καλεσμένος μας @Τakapa μεταφέρει στα μαγευτικά τοπία της Ισλανδίας μέσα από το roadtrip που έκανε - άγρια φύση, φιόρδ, παραλίες, καταρράκτες, απίθανα τοπία, game of thrones, μπάνια σε μπύρα (!) και βουτιές στην ισλανδική κουλτούρα αλλά και... μυστήρια μουσεία :haha: , η σημερινή συζήτηση έχει κυριολεκτικά απ'όλα!

Σας παρακαλώ βοηθήστε μας να κάνουμε κι'άλλες εκπομπές με τους δύο παρακάτω τρόπους:
  • μπείτε στο κανάλι μας στο YouTube εδώ και κάντε εγγραφή με το κόκκινο κουμπάκι δεξιά και πατήστε και το κουμπάκι/καμπανάκι με τις ειδοποιήσεις
  • μοιραστείτε τις εκπομπές στα social media και παρακινείστε φίλους σας να κάνουν εγγραφή στο κανάλι μας
Όλα τα προηγούμενα επεισόδια εδώ: https://www.travelstories.gr/community/tags/ekpomp-travelstories/

Φύγαμε:

 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
Ωραία βίντεο ,αλλά λείπει το κερασάκι στην τούρτα, η ταξιδιωτική ιστορία.Μείναμε με ερωτηματικά και ίσως κάποια μέρη δεν αναφέρθηκαν ή μας ξέφυγαν. Golden Circle έγινε; Vestrahorn; Fjadrargljufur canyon ,Godafoss κλπ κλπ ;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η Ισλανδια ήταν η αφορμή που γνώρισα το travelstories πριν πολλά χρόνια. Οποιαδήποτε εμπειρία από εκεί είναι καλοδεχούμενη και με κανει να την ονειρευομαι, ίσως δεν έχω πάει ακόμα γιατί δε θέλω να χάσω αυτή τη μαγεία του ονείρου.
 

dimitra...

Member
Μηνύματα
31
Likes
294
Επόμενο Ταξίδι
όπου τύχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ωραίο βίντεο για την Ισλανδία αλλά περίμενα να ακούσω λίγο παραπάνω για τα πανέμορφα τοπία τα οποία έχει. Να πω από την εμπειρία μου ότι το trekking στον παγετώνα είναι μια απίστευτη εμπειρία για όποιον έχει την δυνατότητα να το κάνει..Με απόλυτη ησυχία ακούτε τον πάγο που σπάει !!!
Την εμπειρία στο καταφύγιο σε συνδυασμό με πεζοπορία μπορείτε να την ζήσετε και για μια μέρα (και μια νύχτα). Το 8 μερες περπάτημα ακούστηκε λίγο τρομακτικό...! Στο καταφύγιο βλέπετε και υπέροχο βόρειο σέλας .
iceland1.jpg
trekking.jpg
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Υπερβάλλεις. Πχ εδώ vegan burger με 12€ και εδώ πίτσα μεγάλη με 23€. Ειδικά τώρα που η κορώνα έχει υποτιμηθεί κι άλλο στα 160 στο ευρώ, δεν είναι τόσο ακριβά όσο πιστεύουν κάποιοι.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
κι εγώ νομίζω ότι το 40€ ήταν υπερβολικό.
Έφαγα ταράνδου (ναι, ξέρω...) με λιγότερο από 20€ + πατάτες + μπύρα
Ελπίζω να μην σε παραχρέωνε η κάρτα στην μετατροπή...
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Υπερβάλλεις. Πχ εδώ vegan burger με 12€ και εδώ πίτσα μεγάλη με 23€. Ειδικά τώρα που η κορώνα έχει υποτιμηθεί κι άλλο στα 160 στο ευρώ, δεν είναι τόσο ακριβά όσο πιστεύουν κάποιοι.
Επίσης: Στα γνωστά σούπερ μάρκετ Bonus βρίσκεις έτοιμα/προμαγειρεμένα φαγητά και σάντουιτς σε τιμές σχεδόν στα ελληνικά επίπεδα. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom