Εκπομπή Travelstories 19 - Ελληνικά νησιά τοπ-5

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μετά από μισή ώρα και τόσες προτάσεις νησιών δεν άκουσα ούτε μία φορά τη Σάμο (άκουσον άκουσον). Δεν θα σας βάλω να προχωρήσετε σε διαγραφή καναλιού (ίσως και διαγραφή του travelstories το σκέφτομαι ακόμα) γιατί είμαι καλός άνθρωπος.:innocent:

Σας συγχωρώ λοιπόν γιατί κάποιες προτάσεις θα ήταν και δικές μου (καλά κάτω από το Νο1 ΠΡΟΦΑΝΩΣ) όπως Ρόδος, Λειψοί, Σαντορίνη.

Υ.Γ. Αφού είχαμε ΚΑΙ τραγούδια, στο επόμενο περιμένω τουλάχιστον ένα θεατρικό, στην χειρότερη.

Υ.Γ.2 Νταξ. Με τα Μωρά στη Φωτιά πέθανα. Το Third uncle παίζει να ήταν από τα πρώτα τραγούδια που άκουσα πιτσιρικάς....
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.701
Likes
11.112
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Υ.Γ.2 Νταξ. Με τα Μωρά στη Φωτιά πέθανα. Το Third uncle παίζει να ήταν από τα πρώτα τραγούδια που άκουσα πιτσιρικάς....
Εγώ πέθανα με όλο το background του Ψηλού! :p Ένιωσα ότι τηλεμεταφερθηκα στην εφηβεία.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εγώ πέθανα με όλο το background του Ψηλού! :p Ένιωσα ότι τηλεμεταφερθηκα στην εφηβεία.
Τρελή εφηβική- και φοιτητική- αδυναμία και για μενα οι Τρύπες! 😉
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.617
Likes
50.264
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το καλύτερο νησί είναι η εφηβικη ηλικιαβτου ψηλού δηλαδή, θα μας τρελανετε.

5. Σκυρος
4. Νισυρος
3. Ρόδος
2. Κρήτη
1. Σαντορίνη το χειμώνα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Το background παραμένει αναλλοίωτο, από τις εποχές προ internet που μαθαίναμε τις συναυλίες από τις αφίσσες, και γυρνούσαμε χιλιόμετρα με τα πόδια για να καταφέρουμε να ξηλώσουμε τη καλύτερη και πιο άρτια, ώστε να μπει μελλοντικά σε κάποιο τοίχο μας. ;)

Να δώσω και δύο ατάκες του Traveler από το backstage με τις οποίες γελάω ακόμα:

- Με βλέπετε, με ακούτε, όλα εντάξει;
- Ναι βλέπω κάτι μούσια... :haha::haha:


(όταν κάναμε την αντίστοιχη δοκιμή με τη Kandy)

- Είναι λίγο κακή η εικόνα, πειράζει;
- Όχι μωρέ τι να πειράζει, κι ο Γιώργος μονίμως έτσι βγαίνει, είδες κανέναν να μας λέει τίποτα;
:haha:
 
Last edited:

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Πολύ ωραία εκπομπή για μια ακόμη φορά. Μ' άρεσε που είχε τόση ποικιλία και παίρνουμε και ιδέες.
Το δικό μου τοπ-5 (αφήνω έξω την Κρήτη γιατί για μένα η Κρήτη δεν είναι νησί, είναι ιδέα...):
5. Κεφαλλονιά
4. Λήμνος
3. Τήνος
2. Νίσυρος
1. Αμοργός
 

Kandy

Member
Μηνύματα
56
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αρχικά να πω κι εγώ με την σειρά μου πως όντως η εκπομπή βγήκε φοβερή. Οι τρεις συνομιλητές υπέροχοι με πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις. Δεν έχω πάει σε πολλά νησιά οπότε με ενέπνευσαν να πάω σε πολλα, τα οποία ανέφεραν.

Πέρα από όλα αυτά οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ και "δημοσίως" στους 3 συνομιλητές μου που ανέχτηκαν τα άπειρα τεχνικά μου λάθη και το τρομερό hangover μου.

Σε γενικές γραμμές, θα μπορούσα να είχα σχολιάσει περισσότερο τις επιλογές μου αλλά μου ήταν αδύνατο να συγκεντρωθω πλήρως, οπότε καλά που τραγούδησα έστω :haha: καλά την ατάκα που είπα "η Σύρος έχει 12 μήνες ντόπιο πληθυσμό" βλέπω κάνεις δεν την σχολίασε .. οποτε μάλλον όλα καλα !

Θεατρικό ε;;; Οκ ελήφθη το αίτημα! Την επόμενη φορά από το σπίτι μου και χωρίς τσίπουρο από το χωριό το προηγούμενο βράδυ ίσως απαγγέλλω Άμλετ .. :haha:
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μετά από πολύ σκέψη και με πολύ μεγάλη δυσκολία, μπόρεσα να φτιάξω ένα top5. Και στις 5 επιλογές μου, οι οποίες είναι σχεδόν random (ή κατάταξη δηλαδή δεν είναι αυστηρά ιεραρχική), το κριτήριο ήταν το πόσες φορές επέστρεψα σέ αυτά τα νησιά, γιατί κακα τα ψέμματα δεν επιστρέφεις ποτέ σέ 'τόπους εγκληματος' τυχαία. Πάντα υπάρχει λόγος...Πάμε λοιπόν
5. Σύμη- Όσες φωτογραφίες της και να είχα δει πιο πριν, και τις 2 φορές που την αντικρυσα ζωντανά μου "έφυγε το σαγόνι"! Ζωντανός πινακας
4. Τήνος - Τόπος με απίστευτη αισθητική και καλλιτεχνικο αποτύπωμα, και τόπος που έστω και ελάχιστη πίστη να έχεις θα σέ γαληνεύσει και θα σέ παρηγορήσει (εύστοχα τα σχόλια του traveller στην εκπομπή)
3. Μύκονος - Ο,τι και να πει κάποιος για αυτό το νησί, θεωρώ ότι ήταν και θα είναι ένα από τα πιο "φωτεινά", γραφικά, και προοδευτικά μέρη της Ελλάδος. Το φως του Απόλλωνα που γεννήθηκε ουσιαστικά εκεί στη Δήλο (η οποία στα ελληνιστικά χρόνια ειδικά ήταν ομοίως κοσμοπολίτικη) θα δίνει πάντα μια απίστευτη ενέργεια σέ αυτό τον τόπο. Στα συν και τα απίστευτα ακρογιάλια του
2. Ρόδος- Σχεδόν όλοι οι πολιτισμοί που αναπτύχθηκαν γύρω από τη λεκάνη της Μεσογείου διασταυρωθηκαν σέ αυτό τον τόπο και άφησαν όλοι τους ένα ωραίο ανεξίτηλο σημάδι. Όταν μάλιστα αυτά τα σημάδια συνδυάζονται και με φυσικές ομορφιές, τι άλλο να ζητήσει κανείς! Έχω ζήσει εκεί ως φαντάρος, έχω φίλη που μένει εκεί, και πάλι νοιώθω ότι δεν την έχω εξαντλήσει...Και πάντα θα μου αρέσει να επιστρέφω
1. Συρος- Η Kandy τα είπε όλα τόσα ωραία που πραγματικά δεν έχω να προσθέσω πολλα. Η ίσως ένα: Νοιώθω ότι θα μπορούσα να ζήσω και μόνιμα εκεί, χωρίς να βαρεθώ ούτε στιγμή.
Υ.Γ.
Νοιώθω την ανάγκη να κάνω ιδιαίτερη μνεία σε Σίφνο, Σκόπελο, και Κω που με πόνο καρδιάς άφησα εκτός πεντάδας. Λατρεμενες σχεδόν εξίσου
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
@thanos75 Χωρούσες εύκολα στο πανελ φίλε :)
Είναι πραγματικά δύσκολη η επιλογή και πρέπει να το δεις σφαιρικά και συνολικά για να καταλήξεις σε τοπ 5 στο οποίο και πάλι δε σου φαίνεται σωστό γιατί πάντα κάτι δε θα χωρέσει!
Αν και ήμουν σχεδόν σίγουρος για το μεγαλύτερο μέρος των επιλογών, το σκεφτηκα ξανά και ξανά πριν οριστικοποιήσω τη 5άδα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
@thanos75 Χωρούσες εύκολα στο πανελ φίλε :)
Είναι πραγματικά δύσκολη η επιλογή και πρέπει να το δεις σφαιρικά και συνολικά για να καταλήξεις σε τοπ 5 στο οποίο και πάλι δε σου φαίνεται σωστό γιατί πάντα κάτι δε θα χωρέσει!
Αν και ήμουν σχεδόν σίγουρος για το μεγαλύτερο μέρος των επιλογών, το σκεφτηκα ξανά και ξανά πριν οριστικοποιήσω τη 5άδα.
Zoom in πλατφόρμα θα χρειαζόαμσταν τότε κανονικά για τηλεδιάσκεψη, και ουχί skype:xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom