Εκπτωτικά site. Έχει αγοράσει κανείς;

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Την δεύτερη μέρα του Πάσχα έχουμε την βάπτιση της κόρης μας οπότε μοιραία μπαίνει και ο προβληματισμός του δώρου των κουμπάρων.
Σκεφτήκαμε λοιπόν να τους κάνουμε δώρο ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
Από αυτά που έχω ψάξει από τουριστικά γραφεία βγαίνω εκτός προϋπολογισμού (διαθέτω max 600 ? για 2 άτομα).
Βλέπω όμως πολύ φτηνές προσφορές σε διάφορα εκπτωτικά site όπως Ταξίδια εξωτερικού ή
https://www.cheapis.gr/?CatID=9&GroupID=5
και διάφορα άλλα.
Έχει αγοράσει ή γνωρίζει κανείς αν αξίζουν τον κόπο ή είναι μούφα του στιλ έχουν μόνο συγκεκριμένη ημερομηνία ή δεν θα γίνει το ταξίδι γιατί δεν συμπληρωθήκανε τα άτομα;
Ευχαριστώ
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
να εχεις υποψιν σου οτι δεν περιλαμβανουν τους φορους!
Γιατι δεν τους κλεινεις εσυ τα εισιτηρια και τα ξενοδοχεια ; θα σου ερθει φθηνοτερα (μαλλον) και θα εχουν και ανεση να φτιαξουν το προγραμμα τους!
για τι ηλικιας ατομα μιλαμε;:)
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Έχω αγοράσει άλλες υπηρεσίες από τα εν λόγω σαιτ και λειτουργούσαν κανονικά. Μπορώ να πω ότι είναι αξιοπιστα σε γενικές γραμμές. Όσον αφορά στα ταξίδια δεν θα έκλεινα μέσω τέτοιου σαιτ. Όπως είπε και η ελεναρα απο πανω θα τους έκλεινα εγώ αεροπορικά σε έναν οικονομικό προορισμό έτσι ώστε να μου έβγαινε και για τους 2 γύρω στα 300 ε και έπειτα πιστεύω με τα υπόλοιπα 300 θα είχαν μια αξιοπρεπή διαμονή 4 ημερων ...
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα...Έχω πάει 2 ταξίδια και πέρασα καταπληκτικά....Άσε που κάποιες φορές τα εισιτήρια ήταν φθηνότερα από ολόκληρο το πακέτο. Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα!
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
να εχεις υποψιν σου οτι δεν περιλαμβανουν τους φορους!
Γιατι δεν τους κλεινεις εσυ τα εισιτηρια και τα ξενοδοχεια ; θα σου ερθει φθηνοτερα (μαλλον) και θα εχουν και ανεση να φτιαξουν το προγραμμα τους!
για τι ηλικιας ατομα μιλαμε;:)
νεαροί είναι 30άρηδες αλλά δεν έχουν βγεί άλλη φορά εξωτερικό, ούτε καν έχουν μπεί σε αεροπλάνο
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
νεαροί είναι 30άρηδες αλλά δεν έχουν βγεί άλλη φορά εξωτερικό, ούτε καν έχουν μπεί σε αεροπλάνο
Ε, τότε το να τους κλείσεις εσύ εισιτήρια και ξενοδοχείο και να τους "υποχρεώσεις" κατά κάποιο τρόπο να οργανώσουν ένα ταξίδι που, πιθανό, να μην επιθυμούν κιόλας είναι, κατά τη γνώμη μου, λιγάκι παρακινδυνευμένο. Εκτός και να έχεις συζητήσει μαζί τους το θέμα και βλέπεις ότι έχουν όρεξη για να μπουν σε αυτή τη διαδικασία.

Έχω, για παράδειγμα, φίλους που ναι μεν θα ήθελαν να πάνε ένα ταξιδάκι, αλλά, δε νιώθουν έτοιμοι/δεν επιθυμούν/δεν έχουν χρόνο να οργανώσουν ένα ταξίδι και γι' αυτό θα προτιμούσαν τη λύση του οργανωμένου.

Γιατί αποκλείεις ένα 4ήμερο/5ήμερο στην Ελλάδα; Και πιο εύκολο είναι να πάνε και οργάνωση μεγάλη δε χρειάζεται και να ξεκουραστούν θα μπορέσουν και δεν θα ξεφύγεις από τον προϋπολογισμό σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom