Εκτός πτήσης

Desp19

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Σήμερα το πρωί σε αεροδρόμιο του Βερολίνου, στο Σονεφελντ, ταξίδευε μια φίλη για Θεσσαλονίκη. Αφού πέρασε τον έλεγχο και πήγε στην πυλη και τσεκαρε και η υπάλληλος ξανά εκεί το εισιτήριο της, ρώτησε η φίλη μου αν μπορεί να καθίσει μέχρι να ανοίξει η πόρτα για να επιβιβαστούν στο αεροπλάνο. Η υπάλληλος της απάντησε θετικά. Όταν λοιπόν άνοιξαν οι πόρτες και άρχισε ο κόσμος να πηγαίνει προς το αεροπλάνο, μπήκε κι η φίλη μου στο τέλος της ουράς. Και ξαφνικά αφού περνάει κάποιος που ήταν 5-6 άτομα μπροστά της, τραβάει η υπάλληλος την κορδέλα και αφήνει τους υπόλοιπους, μαζί και τη φίλη μου, εκτός πτήσης , με την δικαιολογία ότι αργήσανε! Η φίλη μου και μια άλλη κοπέλα είχαν ήδη τσεκαρει τα εισιτήρια τους αλλά η υπάλληλος ισχυρίστηκε ότι τα ονόματά τους δεν είναι στη λίστα! Αναγκάστηκαν να πληρώσουν 100€ για να φύγουν με την αυριανή πτήση! Έχει συμβεί σε κανέναν? Ξέρει κανείς αν μπορούν να κάνουν κάτι? Η ειρωνία είναι ότι 3 άτομα που ήταν πιο μπροστά της δωσανε την σειρά τους σε μια οικογένεια και μείνανε κι αυτοί απ' έξω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.646
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom