Ελβετία Ελβετία...Sion, Crans Montana...που αλλού;

Geos

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Γειά χαρά σε όλους!!!
Πρόκειται να ταξιδέψω με την κοπέλα μου, αρχές Ιανουαρίου 2012, για 4 μέρες Ελβετία. Θα μας φιλοξενήσει ένας φίλος που μένει Sion και έχει και σπίτι στο/η Crans Montana!! Τι λένε αυτά τα μέρη; Ωραία; Τι επιλογές έχουν; Επίσης μια μέρα σκοπεύω να πάμε ολοήμερη εκδρομή σε κάποια πόλη. Που προτείνετε να πάμε; (με βάση απόσταση, δρομολόγια τρένων, ομορφιά). Έχω ψάξει λίγο για Βέρνη, Λοζάνη, Μοντρέ...
Επίσης την τελευταία μέρα το αεροπλάνο αναχωρεί (από Γενεύη) το απογευματάκι άρα πιστεύω θα προλάβουμε να δούμε και την Γενεύη...ε;


Ευχαριστώ εκ των πρωτέρον!!!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Μια χαρα μερη ειναι. Θα σου προτεινα και το πανεμορφο Γκστααντ. Δεν ειναι πολυ μακρυα, αλλα εχε υποψη σου οτι Δεκ-Ιαν γινεται χαμος στις Αλπεις. Απο πολεις κατα τη γνωμη μου, η Βέρνη δε λεει πολλα, Λωζάνη και Μοντρέ αρκετα καλες. Οσο για Γενευη πριν αγορασεις οτιδηποτε ρωτα πρωτα. Οι τιμες τσουζουν αγρια.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Κανένα χωριό σκέφτεσαι;; Έμεινα φέτος στο Brig, είναι πολύ ωραίο, όχι πολύ μικρό, και νομίζω δεν είναι πολύ μακριά απότο Σιον
 

Geos

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Και σε χωριό...δεν έχω πρόβλημα!! Αρκεί να έχει κάτι να δούμε. Μην πάμε και κοιτάει ο ένας τον άλλο :D. Θα το ψάξω και για Brig...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom