Ελλάδα μετα απο ένα χρόνο. Σε ποιό νήσι να πάμε ? (ζευγάρι)

tonton

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά σας!

Σπουδάζω στη Δανία εδώ και ένα χρόνο και θα επισκεφτώ επιτέλους ένα αληθινο καλοκαίρι στην Ελλάδα.

Θα έρθω με το αγόρι μου που είναι Δανός. Θέλω πολύ να του δείξω τη χώρα μου και τις ομορφιές της. Για αυτό θα ήθελα να πάμε σε ένα τυπικό Ελληνικό νησι.

Μπορούμε να ξεκινήσουμε είτε απο το λιμάνι του Βόλου είτε απο Πειραιά.
Σκέφτηκα Σποράδες αλλα δεν είναι τυπικά Ελληνικά νησιά (λόγω πράσινου κτλ-αν και πανέμορφες).

Φυσικά θα θέλαμε κάτι όχι ιδιαίτερα τουριστικό με υπέροχες παραλίες- το οποίο είναι το πιο σημαντικό. Η νυχτερινή ζωή δε μας ενδιαφερει καθόλου. Θα προτιμούσα να μη χρειάζεται αμάξι καθώς δε τον εμπιστεύομαι να οδηγήσει στην Ελλάδα ;). Αλλα το νησί αξίζει φυσικά και θα νοικιάσουμε.

Σκεφτόμουν είτε Σέριφο και Σίφνο μαζί, είτε Μήλο (καθώς έχω ακούσει ότι έχει ωραίες παραλίες, αλλα φοβάμαι μήπως είναι ποιο τουριστική και ακριβή και ίσως ποιο μακρυά απο την Αθήνα? )

Οποιαδήποτε πρόταση ή ιδέα για άλλα νησιά θα ήταν πολύ χρήσιμο.

Σας ευχαριστώ πολύ,
Μακάρι να έχουμε ένα ωραίο και ήσυχο καλοκαίρι όλοι μας:)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Η Μηλος ειναι η ιδανικοτερη επιλογη ετσι οπως περιγραφεις αυτα που ζητας.οπως θα γνωριζεις η Μηλος δε εχει καλες παραλιες..απλα..εχει συγκλονιστικες παραλιες και ειναι απο μονες τους μια εμπειρια.το θεμα ειναι οτι πολλες απ αυτες θελουν μεταφορικο μεσο και κατα τη γνωμη μου αξιζει να νοικιασετε..επισης η Πλακα ειναι ας πουμε μια μικρογραφια της Σαντορινης που σημαινει υπεροχο τοπιο και πολυ ομορφη χωρα..

ειναι ησυχο νησι,οτι πρεπει για ζευγαρια..θελετε τιποτα αλλο?
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
αυτό που ζητάς ήταν μια περιγραφή ενός και μόνο νησιού...ΜΗΛΟΣ!!! μεταφορικό θα χρειαστείς όπωσδηποτε, όμως δεν είναι δύσκολο...όμορφο νησί μια απίστευτη εμπειρία, υπέροχες παραλίες, ήσυχο όσο πρέπει, χωρίς να είναι ερημικό...
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί ένα τυπικό ελληνικό νησί δεν πρέπει να έχει πράσινο.
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Μήλος και από μένα!Έχει καταπληκτικές παραλίες και ωραία ατμόσφαιρα για ζευγάρι.

Ασφαλώς υπάρχουν και άλλες λύσεις όπως η Σκόπελος ή...

Ελλάδα είναι αυτή.Πως να τη χορτάσεις; :) :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom