Ελληνες παντου

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Καλο θα ηταν να μαζεψουμε πληροφοριες για Ελληνες του εξωτερικου που εχουν μαγαζια-ταβερνες-ξενοδοχεια κλπ.Εγω π.χ εγω θα προτιμουσα αν πηγαινα ενα ταξιδι να εμενα στο ξενοδοχειο καποιου Ελληνα η να ετρωγα στο μαγαζι καποιου Ελληνα.Ο λογος που μου ηρθε η ιδεα για αυτο το θεμα ειναι απο κουβεντα με τον πατερα μου που ηταν καποτε στα καραβια για 3-4 χρονια(αχ ο τυχερος εχει γυρισει ολο τον κοσμο σχεδον)και μου ελεγε οτι εβρισκε Ελληνες στα πιο απιθανα σημεια της γης
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπα θα σου περάσει, έγω τώρα το έχω βίτσιο αυτό, να επισκέπτομαι Ελληνικές Ταβέρνες στο εξωτερικό γιατί εχώ καιρό να φάω κάτι Ελληνικό. Αλλά κάτα άλλα, πάντα προτιμώ τις τοπικές ταβέρνες για φαί
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Αμα εισαι στο Πεκινο και εχεις να φας καμμια εβδομαδα ΚΡΑ θα κανεις να βρεις Ελληνικο εστιατοριο
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπα, δε είμαι από αυτούς ;Ρ

έχω φάει πράγματα, που μερικοί ούτε το φαντάζεστε
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλο θα ηταν να μαζεψουμε πληροφοριες για Ελληνες του εξωτερικου που εχουν μαγαζια-ταβερνες-ξενοδοχεια κλπ.Εγω π.χ εγω θα προτιμουσα αν πηγαινα ενα ταξιδι να εμενα στο ξενοδοχειο καποιου Ελληνα η να ετρωγα στο μαγαζι καποιου Ελληνα.Ο λογος που μου ηρθε η ιδεα για αυτο το θεμα ειναι απο κουβεντα με τον πατερα μου που ηταν καποτε στα καραβια για 3-4 χρονια(αχ ο τυχερος εχει γυρισει ολο τον κοσμο σχεδον)και μου ελεγε οτι εβρισκε Ελληνες στα πιο απιθανα σημεια της γης

καλά στο λέγε...
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Στο Λονδίνο όπου έμενα ήταν φορές που πραγματικά επιθυμούσα να πάω να φαω σε μια Ελληνική ταβέρνα και έφαγα σε 3 διαφορετικές και οι 3 μου φάνηκαν ακριβές και οι ποσότητες μικρές... Το ίδιο και στην Μαδρίτη...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Μα καλά, θα μπω στον κόπο και τα έξοδα να διανύσω τόσα χιλιόμετρα για να ξαναφάω παϊδάκια; Μη χειρότερα!
Συνήθως τα ταξίδια που κάνω δεν διαρκούν πάνω από 6-7 μέρες και μετά βίας προλαβαίνω να δοκιμάσω την τοπική κουζίνα ή να φάω δεύτερη φορά κάτι που μου άρεσε πολύ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν υπάρχει περίπτωση να μπω σε Ελληνικό εστιατόριο εκτός Ελλάδας (εξαίρεση: προχθές μου κάνανε το τραπέζι - επαγγελματικό - σε ένα ελληνικό εστιατόριο στο Μόναχο...).

Αλλά το ότι, περπατώντας στο Foz do Iguacu στα βάθη της Βραζιλίας, θα συναντούσα Ελληνικό γυράδικο, πραγματικά δεν το περίμενα...:
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Βέβαια για να λέμε και το σωστό να μεν υπάρχουν αρκετά Ελληνικά εστιατόρια στο εξωτερικό αλλά το Κεμπάπ είναι βασιλιάς εξω..
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
δεν θα το έκανα ποτέ, ένα ταξίδι είναι συνδιασμός πραγμάτων εκ των οποίων είναι και τοπικές γεύσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.466
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom