Γαλλία Ελληνική εκκλησία στο Παρίσι;

Roadhouse

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σας! Θα βρεθώ με τη κοπέλλα μου 4 μέρες στο Παρίσι την περίοδο του Πάσχα. Θα θέλαμε την ανάσταση να πάμε σε μία ελληνική εκκλησία, την οποία θυμάμαι από την προηγούμενη φορά που είχα πάει πριν αρκετά χρόνια... Δεν θυμάμαι όμως ούτε όνομα, ούτε που ήτανε. Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει να ξεσκονίσω τη μνήμη μου; Ευχαριστώ!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Greek Orthodox Church Tel: 01 47 20 82 35
7, rue Georges Bizet
75016 Paris
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Mπραβο Βαρσα,τα πας καλα βλεπω με τις εκκλησιες!!!
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
Ευχαριστώ και εγώ για το τιπ! Μάλλον και εγώ κατά κει θα κάνω το Πασχα (Ανάσταση)... εκτός απροόπτου.

Τα λέμε!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Που είσαι εσύ χαμένη? Καιρό έχεις να κάνεις live ανταπόκριση. Μήπως έχεις πνιγεί στη δουλειά και δε βλέπεις καθόλου το Παρίσι?
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
παιδια απο το internet το βρηκα, ετσι????? μην πατε με την λαμπαδουλα σας και την βρειτε κλειστη??!!??!! για τσεκαρετε το, αν θελετε παλι... αλλα ειναι στοιχεια πρεσβειας και δεν νομιζω να υπαρχει κατι λαθος
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
παιδια απο το internet το βρηκα, ετσι????? μην πατε με την λαμπαδουλα σας και την βρειτε κλειστη??!!??!! για τσεκαρετε το, αν θελετε παλι... αλλα ειναι στοιχεια πρεσβειας και δεν νομιζω να υπαρχει κατι λαθος
Ωχ,δε βλεπω να αναβουν οι λαμπαδες σας!!!:haha:
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
Που είσαι εσύ χαμένη? Καιρό έχεις να κάνεις live ανταπόκριση. Μήπως έχεις πνιγεί στη δουλειά και δε βλέπεις καθόλου το Παρίσι?

Χμμμ κάπως έτσι... τι να κανουμε, επεσα με τα μουτρα στην εργασια και ειχα και ταξιδακια, καμποσα, οποτε έμεινε πισω το Παρισι! Τώρα το Πασχα ομως κατι θα γραψω μαλλον, ισως παω και για καμια Ανασταση ή καμια μαγειριτσα, αν βρω!!

Φιλια απο το συννεφιασμενο Παρισι (δε λεει να μπει η άνοιξη, βρε παιδι μου:()
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Εδώ αν και λίγο οφ τοπικ (sorry) κολλάει ένα ανέκδοτο που είχε πει ο Πάγκαλος.
Όταν ήταν φοιτητής στην Ελβετία αποφάσισε να φτιάξει μαγειρίτσα για να γιορτάσουν με τους φίλους του το Πάσχα. Πάει λοιπόν στο χασάπη και ζητάει αντεράκια.
Ο χασάπης ενδιαφέρθηκε να μάθει τι θα τα κάνει και ο Πάγκαλος του εξηγεί.
Ο χασάπης σοκαρισμένος αρχίζει και φωνάζει: Τι είναι αυτά τα πράγματα, τι σιχαμένα έθιμα είναι αυτά, τι βάρβαρος λαός είστε εσείς, από που είστε;
Και ο Πάγκαλος κοκκινίζει και απαντά πονηρά: Από Τουρκία.
 

doxouli

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,
μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα διαμονής στον ξενώνα της ελληνικής παροικίας στο Παρίσι?
Ξέρετα κάποιο τηλέφωνο?

ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.799
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom