1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Εσθονία Ρωσία Φινλανδία Ελσινκι, Αγία Πετρουπολη, Ταλιν

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος Janean, στις 18 Ιουνίου 2017.

1. Janean

Janean Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βαρκελωνη
    Ετοιμάζομαι για αυτο το ταξίδι. Ελσινκι βάση, Αγία πετρουπολη 3 μερες, Ταλιν 1 μερα. Κάθε συμβουλή κάθε πρόταση δεκτή.

2. Triplover

Triplover Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ελβετία
    Τρεις μέρες βλέπεις με τρέξιμο το μεγαλύτερο μέρος των αξιοθέατων της Αγίας Πετρούπολης. Για εξόρμηση όμως είσαι δύσκολα. Με 4 ημέρες θα είστε καλά. Ταλίν δ ν έχω πάει

3. mysteredgar

mysteredgar Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ανταρκτική
    Για το Ταλλινν μια μερα ειναι αρκετή. Ήμουν εκει προχθες και παρα την πανέμορφη παλια του πολη δεν μπορω να πω οτι με ενθουσίασε. Μου εβγαζε κατι το αποστειρωμενο, αν και γουστα ειναι αυτα. Πάντως μια βολτα απο Ελσινκι την κανεις χαλαρά.

4. crveno-beli

crveno-beli Member

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει να μου λύσει μια απορία αν με νοικιασμένο αυτοκίνητο μπορούμε να μπούμε στη Ρωσία. (Μάλλον το αυτοκίνητο θα νοικιαστεί από Λιθουανία και θα περάσουμε Ρίγα και Ταλίν και να φτάσουμε ως αγία Πετρούπολη).

5. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Εξρταται από την εταιρία που θα στο νοικιάσει και τους όρους που θα βάλει. Το βλέπω χλωμό πάντως.

crveno-beli likes this.
  6. Μάγδα

Μάγδα Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βρυξέλλες-- Γάνδη- Μπριζ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη
    Καλησπέρα. Είναι εφικτό να πραγματοποιηθεί αυθημερόν ταξίδι από Αγία Πετρούπολη προς Ταλίν (καλοκαίρι) κι αν ναι πως; Πόσες ώρες ταξίδι; Αξίζει; Το έχει κάνει κανείς; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

7. orestcrete

orestcrete Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Iceland
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Sudamerica :)
    Ειτε με λεωφορειο, ειτε με τρενο ειναι περιπου 7 ωρες. Εχει αρκετες εταιρειες λεωφορειων που εκτελουν το δρομολογιο.

Εαν εχεις 2 μερες διαθεσιμες για Tallinn και 7+7 ωρες για το πηγαινε-ελα, τοτε αξιζει. Αλλα για μονοημερη ειναι μεγαλη ταλαιπωρια.

Μάγδα and chris7 like this.
  8. Μάγδα

Μάγδα Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βρυξέλλες-- Γάνδη- Μπριζ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη
    Ευχαριστώ. Άλλη φορά τότε.