Εμπειρίες στο πρώτο μετά covid ταξίδι..

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Πήγα να χαρώ που επιτέλους θα πάω ταξίδι..επιτέλους θα πάω Ισλανδία .πρώτο Ντουκ καθυστέρηση στα Χανιά ..οκ έχω χρόνο..δεύτερο Ντουκ καθυστέρηση στη Αθήνα..οκ έχω χρόνο .τρίτο Ντουκ η Λουφτχανσα μόνο νεράκι και ένα σοκολατάκι ενός γραμμαρίου..το στομάχι κολλημένο στη πλάτη.
Μόναχο αεροδρόμιο μέσα στη αγένεια οι τους .περιμένω πάνω από μισή ώρα να μπω στο εστιατόριο ..και μετά σου λένε φαι γιοκ...σε δύο ώρες .ρε άι στο διαο..σοκ μεγαλύτερο ένας συνεπιβάτης θέλει οπωσδήποτε στα αγγλικά το θετικό τεστ της νόσησης του από τον κορονοιο..τρέξιμο..το σάιτ του υπουργείου μόνο στα ελληνικά το κατεβάζει...τρέξιμο..θα μπουν τα μεγάλα μέσα..εμ έτσι το να περάσω καλά στη Ισλανδία απίθανο μου φαίνεται η γέρασα μαλλον
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Σήμερα ομίχλη και ψυλοβροχο ..όλη η Ελλάδα εδώ ..νομίζω είμαι στο λιμάνι στα Χανιά...εικόνες μαγικές δεν λέω αν και τα απρόοπτα συνεχιζονται
 

alvadi

Member
Μηνύματα
552
Likes
2.797
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Προσπάθησε να μη σε επηρρεαζουν τα απρόοπτα και απολαυσε το ταξίδι σου. Περιμένουμε νέα σου!!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Προσπαθώ να ανεβάσω φωτο αλλά είναι μεγάλο το αρχείο οπότε πρέπει να το δουλέψω....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Κρύο .χιονισμένες βουνοκορφές.παγος στο δρόμο κλειστές κάποιες διαδρομές αλλά το τοπίο παραμένει μαγικό..σε κάνει να προγραμματίζεις ένα δεύτερο ταξίδι στη χώρα...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Πολύ κρύο σήμερα και χιόνι ..πήρα και μια τούμπα πηγαίνοντας στο καταρράκτη dettifos που στο τσακ γλύτωσαν μηχανή και ισχίο..ακριβώς με αυτή τη σειρά ...μηχανή και μετά ισχίο ευτυχώς καλά και τα δύο.....
 
Last edited:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Το σέλας τελικά όσο και αν το κυνηγησα δεν το είδα όταν ήταν ανατολικά εγώ ήμουν νότο όταν ήταν νότο εγώ βορρά...σήμερα όμως περπάτησα το μονοπάτι για το ηφαίστειο που ευκολο δεν το λες και μετά μια ώρα χαλάρωση στη μπλε λίμνη...αύριο τελευταία μέρα στη πόλη ρεκιαβικ και αναχώρηση τα μεσάνυχτα..Σίγουρα αν μπορούσα να ρωτήσω τους Έλληνες που ήταν εδώ όλοι θα πουν και μια διαφορετική γνώμη.κριτικη για τα ίδια μέρη αλλά σε διαφορετικές ώρες επισκέψεις....ο καιρός που μια ήταν καλός,.ελαχιστες φορες, μια χιόνι,μια βροχή κρύο και τσουκτερος αέρας επειρεαζει διαφορετικά το κάθε επισκέπτη..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.692
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom