Ινδία Εμπόλεμο Κασμίρ σε συνέχειες

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
και παλι ευγε ιωαννα,πολυ καλο. φοβερη η σουρρεαλιστικη ατακα της κονσερβας... μου εφερε στο μυαλο την ''κρυφη γοητεια της μπουρζουαρζιας'' του Μπουνιουελ, οπου οταν στη μεση ενος επισημου δειπνου εισβαλλουν ενοπλοι και αρχιζουν να γαζωνουν, ενας καλεσμενος ταμπουρωμενος κατω απο το τραπεζι βουταει το ψητο κρεας και το καταβροχθιζει με μανια...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Α ρε τι ταλαιπώρια! Και τι φόβος!Μη βλέπετε τώρα που η Ιωάννα μας τα διηγείται εκ του ασφαλούς!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
και παλι ευγε ιωαννα,πολυ καλο. φοβερη η σουρρεαλιστικη ατακα της κονσερβας... μου εφερε στο μυαλο την ''κρυφη γοητεια της μπουρζουαρζιας'' του Μπουνιουελ, οπου οταν στη μεση ενος επισημου δειπνου εισβαλλουν ενοπλοι και αρχιζουν να γαζωνουν, ενας καλεσμενος ταμπουρωμενος κατω απο το τραπεζι βουταει το ψητο κρεας και το καταβροχθιζει με μανια...
Καταπληκτική σκηνή, σχεδόν αισθάνομαι υπερήφανη που την συσχέτισες με την δική μας ταπεινή σκηνή με την κονσέρβα :lol:
 
Last edited by a moderator:

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ιωαννα,εισαι τυχερη για αυτες τις στιγμες που εζησες μια μοναδικη εμπειρια,παρα την σκια του φοβου!!! Και καταφερνεις να μας τις μεταδωσεις αριστουργηματικα!!!:clap::clap:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Τελικά Ιωάννα ο τίτλος της ιστορίας σου έπρεπε να είναι "Εμπόλεμο Κασμίρ με όπλα τις κονσέρβες της Βούλας":haha::haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Τελικά Ιωάννα ο τίτλος της ιστορίας σου έπρεπε να είναι "Εμπόλεμο Κασμίρ με όπλα τις κονσέρβες της Βούλας":haha::haha:
Α-ρι-στου-ργη-μα-τι-κό :clap::clap:κρίμα που δεν το σκέφτηκα, πόλεμος με κονσέρβες, και τις τρως και τις κοπανάς και στο κεφάλι το εχθρού. Θα σε έχω υπόψη μου για ανεύρεση πρωτότυπων - ουσιαστικών τίτλων.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.358
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ιωάννα καλημέρα. Δεν σ έχω γνωρίσει ακόμα, αλλά τελευταία

η φαντασία μου σε βλέπει με στρατιωτικά και αρβύλες. μήπως αγοράσατε πριν φύγετε από Μοναστηράκι; πάμε για τη συνέχεια....
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αντώνη έχεις φαντασία, σου αφιερώνω την επόμενη Ζεν ιστορία.
Ο δάσκαλος ρωτάει τον μαθητή που τρώει,
«είναι καλό το πεπόνι;», «ναι δάσκαλε είναι πολύ γλυκό», «τι κάνει την νοστιμιά;
Το πεπόνι ή το στόμα σου» ο μαθητής αρχίζει τις περίπλοκες εξηγήσεις, «είναι η γεύση του πεπονιού σε συνδυασμό με τη γλώσσα…» , ο δάσκαλος τον διακόπτει «είσαι βλάκας, το πεπόνι είναι καλό, αυτό μετράει».
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.358
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αντώνη έχεις φαντασία, σου αφιερώνω την επόμενη Ζεν ιστορία.
Ο δάσκαλος ρωτάει τον μαθητή που τρώει,
«είναι καλό το πεπόνι;», «ναι δάσκαλε είναι πολύ γλυκό», «τι κάνει την νοστιμιά;
Το πεπόνι ή το στόμα σου» ο μαθητής αρχίζει τις περίπλοκες εξηγήσεις, «είναι η γεύση του πεπονιού σε συνδυασμό με τη γλώσσα…» , ο δάσκαλος τον διακόπτει «είσαι βλάκας, το πεπόνι είναι καλό, αυτό μετράει».
ευχαριστώ
πρακτικό το Ζεν. θ αρχίσω κανένα διάβασμα...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
ευχαριστώ
πρακτικό το Ζεν. θ αρχίσω κανένα διάβασμα...
Άρχισε να μην σε αποθαρρύνω, αλλά εγώ αφού διάβασα δεκάδες αναλύσεις δυτικών περί Ζεν ανακάλυψα πως μόνο από αυτές τις ιστορίες κατάλαβα την αληθινή φιλοσοφία του
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.906
Μέλη
38.984
Νεότερο μέλος
mulder

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom