Ινδία Εμπόλεμο Κασμίρ σε συνέχειες

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ωπα! Ετσι απλα τα λενε κατι τετοια; Καλε πες μας ποτε πηγες; Ποσο εμεινες; Που τριγυρησες; Τι εζησες τι βιωσες; Μη νομιζεις οτι με ενα "τι μου θυμισες τωρα" θα τη βγαλεις καθαρη!
Αντε μη φωναξω εκεινον το λοχια...
 

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
πηγα τον προηγουμενο Μαιο και εμεινα 3-4 ημερες μονο (ειχα παει με γκρουπ!)
αρχικα αυτο που βιωσα ηταν το πρωτο σοκ της Ινδιας :D αλλα συνεχιζοντας το ταξιδι καταλαβα οτι το Κασμιρ ηταν πολυ καλυτερο απο τα υπολοιπα μερη που επισκεφθηκα (καθαριοτητα κλπ)οσο ειναι δυνατον βεβαια!
Δυστυχως την εποχη που πηγαμε εγιναν καποια επεισοδια παλι και δεν μπορεσαμε να δουμε την πολη πολυ καλα! αλλα οι ανθρωποι προσπαθουσαν να κρατησουν τον τουρισμο τους κι ετσι εκαναν οτι ηταν δυνατον για να μην νιωσουμε ανασφαλεια!
οσο για τον λοχια δεν φοβαμαι!:bleh:ειχαμε παντα συνοδεια στρατου!
 

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
α! επισης επισκεφτηκαμε gulmarg kai pahalgam!τωρα πως τα προλαβαμε μην ρωτατε !επαναλαμβανω με γκρουπ πηγαμε!
και η φωτο ειναι το στρατιωτικο που μας ακολουθουσε!
 

Attachments

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Το τελευταίο κεφάλαιο πολύ περιπετιώδες...καταλήγω στο οτι η ζωή στο λιμνόσπιτο ήταν σκέτη χλιδή σε σχέση με αυτά που ζήσατε έπειτα!Φαντάζομαι πως και τα επόμενα κεφάλαια θα μας κεντρίσουν πολύ το ενδιαφέρον!Μπράβο σου παντως Ιωάννα, διότι θυμάσαι με λεπτομέρειες τα όσα ζήσατε, λες και πήγες πρόσφατα!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Το τελευταίο κεφάλαιο πολύ περιπετιώδες...καταλήγω στο οτι η ζωή στο λιμνόσπιτο ήταν σκέτη χλιδή σε σχέση με αυτά που ζήσατε έπειτα!Φαντάζομαι πως και τα επόμενα κεφάλαια θα μας κεντρίσουν πολύ το ενδιαφέρον!Μπράβο σου παντως Ιωάννα, διότι θυμάσαι με λεπτομέρειες τα όσα ζήσατε, λες και πήγες πρόσφατα!
όχι δεν θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες όσες νομίζεις, ο Σταύρος για να γράψω την ιστορία μου έστειλε ένα εκτενές κείμενο με τις ονομασίες, ότι θυμόταν αυτός και ότι θυμόταν η Λίτσα και ο Νίκος, την Ιωάννα δεν την βρήκαμε γιατί είναι σε Άσραμ και την βλέπουμε σπάνια:(.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
α! επισης επισκεφτηκαμε gulmarg kai pahalgam!τωρα πως τα προλαβαμε μην ρωτατε !επαναλαμβανω με γκρουπ πηγαμε!
και η φωτο ειναι το στρατιωτικο που μας ακολουθουσε!
Καταπληκτικές φωτογραφίες και πολύ ενδιαφέρον ταξίδι έστω και αστραπή, πες μας περισσότερα όταν μπορέσεις, θα με ενδιέφερε να μάθω πως είναι τώρα τα πράγματα.
 

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
παιδια, δυστυχως δεν το εχω το χαρισμα με τον γραπτο λογο!:(
αν υπαρχουν ερωτησεις ειμαι στην διαθεση σας να απαντησω!
και θα βαζω και φωτο (1 εικονα 1000 λεξεις,ε?)
λοιπον πως ειναι τωρα (τον Μαιο δηλαδη) τα πραγματα!
εγω σαν χαζη ξανθια πηγα εντελως ασχετη με την περιοχη!τι παιζεται εκει κτλ!
οι ανθρωποι ηταν πολυ φιλικοι, θελουν να αυξησουν τον τουρισμο αλλα δυστυχως δεν ξερουν ακομα να προσφερουν υπηρεσιες που σε εμας φαινονται αυτονοητες!π.χ. σκισμενα σεντονια στα ποταμοσπιτα, το μπανακι με το νερο της λιμνης, το τσαγερο ειχε να πλυθει απο τοτε που αγοραστηκε!αυτα βεβαια δεν κατανοουσαν οτι ειναι σημαντικα μειον και μας κοιτουσαν σαν τρελους οταν παραπονιομασταν!τωρα ομως ξεπερνωντας την πρωτη ξινιλα σκεφτομαι οτι οταν πας σε ενα τετοιο μερος παιρνεις παντα ενα σλιπινγκ μπαγκ μαζι σου και ξεχνας μερικους κανονες υγιεινης που στο σπιτι σου ειναι σημαντικοι αλλωστε ο σκοπος του ταξιδιου ειναι να δεις και να ζησεις κατι διαφορετικο!
η κατασταση σχετικα με επιθεσεις κτλ.
την πρωτη μερα που πηγαμε εγινε επιθεση στο σριναγκαρ.δεν μας λεγανε ακριβως τι για να μην υπαρξει αναστατωση αλλα μαθαιναμε απο Ελλαδα! αν δεν το ξεραμε δεν θα καταλαβαιναμε τιποτα! το κακο ειναι οτι δεν πηγαμε στο κεντρο της πολης!(δεν πειραζει μακαρι να ξαναπαω να το δω!:clap:)
στις διαδρομες μας παντα μας ακολουθουσε στρατιωτικο τζιπ αλλα και στον δρομο εβλεπες συχνα στρατιωτες σε βραχια και βουνοκορφες!
παντως ξαναλεω οτι οι ανθρωποι θελαν να μας κανουν να περασουμε καλα ωστε να πουμε και ενα καλο λογο οταν γυρισουμε Ελλαδα!
οτι αλλη ερωτηση ή αν ξεχασα κατι πειτε μου!
α! και μια φωτο απο την λιμνη απο ψηλα!
(ασχετο εχω δει φωτο απο το Κασμιρ με χιονια! τελειο! βεβαια το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει θερμανση αλλα οι εικονες ηταν το κατι αλλο!)
και θελω κι εγω συνεχεια στην ιστοριααααα!:clap::clap::clap:
 

Attachments

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Πολύ ωραία οι φωτο συμπληρώνουν αυτά που μας διηγείται η Ιωάννα!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Η καλυτερη ειναι η Ιωαννα στο ασραμ....;)
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Η καλυτερη ειναι η Ιωαννα στο ασραμ....;)
:roll::roll: Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη αλλά θα την ρωτήσω:p

παιδια, δυστυχως δεν το εχω το χαρισμα με τον γραπτο λογο!
άσε τα σάπια, λουφαδόρε :D, δεν πειράζει και όσα μας είπες είναι αρκετά, αν αποκτήσεις το χάρισμα;) εδώ είμαστε, σε ευχαριστώ για τις φωτογραφίες, εγώ δεν έχω αξιωθεί ακόμα να σκανάρω μερικές, ίσως χώσω τον Σταύρο. Συνεχίζουμε λοιπόν και ότι θυμηθείς το καταθέτεις.
 
Last edited by a moderator:

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
αν ειχα γραψει ιστορια μολις ειχα γυρισει θα με διαγραφανε απο το φορουμ για την γκρινια μου!:D
συνεχισε εσυ και εγω θα βαζω φωτο οπου κολλανε (κι οπου δεν κολλανε!):D
μια ακομα απο το houseboat!
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom