Βατικανό Ενδυμασια βατικανο

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Πριν 6 χρόνια που πήγαμε θυμάμαι πως δημιουργησαν προβλημα στην γυναίκα μου, για την εξώπλατη μπλούζα (Ιούνης ήταν!)
Oh mon dieu! Σκανδαλισε τον παπα η κυρα Καβουρινα!
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Καλα εγω τωρα χειμωνιατικα λετε να τους σκανδαλισω με το τζιν; εχει παει καποιοσ προσφατα για να ξερω;
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
99
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος Η.Π.Α.
Καλησπέρα μια ερώτηση της τελευταίας στιγμής. Αλλού διαβάζω έτσι αλλού αλλιώς.
Τι επιτρέπεται να φορέσουμε για να μπούμε στο μουσείο Βατικανού και στη καπέλα σιστινα???
Με βερμούδα οι άντρες και κανονική φούστα ή βερμούδα μέχρι το γόνατο οι γυναίκες, είναι εντάξει?????
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα μια ερώτηση της τελευταίας στιγμής. Αλλού διαβάζω έτσι αλλού αλλιώς.
Τι επιτρέπεται να φορέσουμε για να μπούμε στο μουσείο Βατικανού και στη καπέλα σιστινα???
Με βερμούδα οι άντρες και κανονική φούστα ή βερμούδα μέχρι το γόνατο οι γυναίκες, είναι εντάξει?????
http://m.museivaticani.va/content/museivaticani-mobile/en/visita-i-musei/consigli-utili.html
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
99
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος Η.Π.Α.
Samion ευχαριστώ για το λινκ αλλά δυστυχώς είναι αυτό το ίδιο λινκ που μου δημιούργησε την απορία εξ αρχής. Θα ήθελα μια προσωπική εμπειρία από κάποιον που έχει επισκεφτεί καλοκαίρι το Βατικανό να μου πει τι είδε.
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
99
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος Η.Π.Α.
mIPsu.jpg

Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο ξεκάθαρο που έχω βρει μέχρι τώρα. Εμένα μου λύθηκε η απορία ελπίζω να βοήθησα ή να βοηθήσω στο μέλλον κι άλλους συμφορουμιτες.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Οι άντρες να φοράνε μακριά παντελόνια και οι γυναίκες , παντελόνια , μακριά φορέματα και μακριές φούστες ... Απαγορεύονται τα σορτς , οι βερμούδες , οι εξώπλατες μπλούζες και οι μπλούζες με έντονο ντεκολτέ ...
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Στον καθολικό στο Βατικανό, πόσο ισχύει το dress-code? Δλδ με βερμούδα θα φάω άκυρο? Δίνουν τίποτα "παντελόνια" εκεί? (φαντάζομαι όχι)
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Στον καθολικό στο Βατικανό, πόσο ισχύει το dress-code? Δλδ με βερμούδα θα φάω άκυρο? Δίνουν τίποτα "παντελόνια" εκεί? (φαντάζομαι όχι)
@ribo7 Ισχύει με τα 1000 το dress code στο Βατικανό και οι φύλακες σου κάνουν παρατηρήσεις , με βερμούδα θα σε διώξουν , δεν θα σε αφήσουν να περάσεις , δεν δίνουν ''παντελόνια'' εκεί , για αυτό φόρα παντελόνι ...
 

kostasz3

Member
Μηνύματα
12
Likes
13
Στον καθολικό στο Βατικανό, πόσο ισχύει το dress-code? Δλδ με βερμούδα θα φάω άκυρο? Δίνουν τίποτα "παντελόνια" εκεί? (φαντάζομαι όχι)
Ειδα πριν απο λιγο βιντεακια στο you tube απο επισκεψεις στην καθολικη του Αγίου Πέτρου και υπήρχαν άνδρες που φορούσαν βερμουδες
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Ειδα πριν απο λιγο βιντεακια στο you tube απο επισκεψεις στην καθολικη του Αγίου Πέτρου και υπήρχαν άνδρες που φορούσαν βερμουδες
Γενικά υπάρχει σύσταση.....και δεν είναι τόσο σίγουρο ότι θα τηρηθεί το πρωτόκολλο ειδικα τώρα με 40 βαθμούς στη Ρώμη ότι θα απαγορεύσει σε όποιον δεν τηρεί το dress code την είσοδο. Και εγώ φέτος με 37 βαθμούς είδα πολλούς με θερινή αμφίεση να είναι μέσα!!!

Είδα όμως και κοπέλα με ξωπλατο να τρώει πόρτα στο ΠΆΝΘΕΟΝ επειδή είναι και εκεί ναός.... γενικά....είναι όπως λάχει η κατάσταση...
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Στον καθολικό στο Βατικανό, πόσο ισχύει το dress-code? Δλδ με βερμούδα θα φάω άκυρο? Δίνουν τίποτα "παντελόνια" εκεί? (φαντάζομαι όχι)
Περσι τον Σεπτεμβριο εγω ειχα μπει κανονικα με βερμουδα και κοντομανικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom