Ρουμανία Ενοικίαση αυτοκινήτου Ρουμανία

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα σας.
Ταξιδεύουμε με 4 άτομα το Μάρτιο στο Βουκουρέστι. Σκεφτήκαμε την ενοικίαση αυτοκινήτου διότι θέλουμε να κάνουμε road trip στην Τρανσυλβανία.
Το πρόβλημα μας είναι πως κανείς δεν έχει στην κατοχή του πιστωτική κάρτα και θα ήθελα τα ''ταξιδιωτικά '' φώτα σας εάν υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης αυτοκινήτου δίχως τη χρήση της πιστωτικής κάρτας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλες και όλους !!!
Για ένα ταξίδι που δεν έγινε είχα λόγω κορονοιου είχα κλείσει σε ένα γραφείο που δεν χρειαζόταν κάρτα, δεν θυμάμαι την φίρμα του. Μια προκαταβολή 20 ευρώ πήγε στα αζητητα, ούτε ασχολήθηκα για επιστροφή.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
klass wagen .Στειλε Mail στην πλατφορμα τους και θα επικοινωνησουν οι ιδιοι μαζι σου.Κανε ασφαλεια με zero excess Γιατι οντως θελει προσοχη η οδηγηση εκει .
 

alonso

Member
Μηνύματα
30
Likes
159
Επιβεβαιώνω και εγώ για klass wagen, απλά προσοχή να κλείσεις μέσω του δικού τους site.
Εγώ είχα κλείσει μέσω booking και η έξτρα ασφάλεια που είχα πληρώσει δε την έκαναν αποδεκτή.
Συνεπώς, αναγκάστηκα να πληρώσω έξτρα λεφτά για το zero access. Κατά τα άλλα έμεινα ικανοποιημένος.
 

MarSo123

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Οκ θα τους στειίλω ένα mail να δούμε !!!

klass wagen .Στειλε Mail στην πλατφορμα τους και θα επικοινωνησουν οι ιδιοι μαζι σου.Κανε ασφαλεια με zero excess Γιατι οντως θελει προσοχη η οδηγηση εκει .
Οκ ευχαριστώ πολύ !!

Επιβεβαιώνω και εγώ για klass wagen, απλά προσοχή να κλείσεις μέσω του δικού τους site.
Εγώ είχα κλείσει μέσω booking και η έξτρα ασφάλεια που είχα πληρώσει δε την έκαναν αποδεκτή.
Συνεπώς, αναγκάστηκα να πληρώσω έξτρα λεφτά για το zero access. Κατά τα άλλα έμεινα ικανοποιημένος.
Θα τους στείλω ένα mail Να έρθουμε σε επικοινωνία ελπίζω να βρω άκρη και να μην έχουμε θέματα .
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.941
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καταπληκτικές τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό σε Πορτογαλία και Ρουμανία ! πουθενά δεν βρήκα κάτι σχετικό με τα χιλιόμετρα που έχεις δικαίωμα να διανύσεις ! μίλησα στο τσατ και η απάντηση ήταν ότι μπορεί να μην το γράφει αλλά σας το λέω εγώ ! Θα είναι δυσάρεστη η έκπληξη στην παράδοση ....?
 

MarSo123

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Καταπληκτικές τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό σε Πορτογαλία και Ρουμανία ! πουθενά δεν βρήκα κάτι σχετικό με τα χιλιόμετρα που έχεις δικαίωμα να διανύσεις ! μίλησα στο τσατ και η απάντηση ήταν ότι μπορεί να μην το γράφει αλλά σας το λέω εγώ ! Θα είναι δυσάρεστη η έκπληξη στην παράδοση ....?
Μάλλον εννοείται ότι έχουν περιορισμό χιλιομέτρων ?
Οκ θα τους στειίλω ένα mail να δούμε !!!


Οκ ευχαριστώ πολύ !!


Θα τους στείλω ένα mail Να έρθουμε σε επικοινωνία ελπίζω να βρω άκρη και να μην έχουμε θέματα .
Hello,



Thank you for the information.



Please find below our car rental offer with Full Insurance. You can choose between to pay on Arrival or in Advance.





Pick-up/Drop off Location*
Car Class
Pick-up date & timeDrop-off date and time
Total days
Otopeni
Airport
VW Polo
manual or similar model
15/03/2024
11:00
18/03/2024
20:00
4
*Free shuttle bus transfer

Rental options:

NO DEPOSIT
Total to pay​
Responsibility for the car​
Upon arrival
153.64 Euro
0 Euro
In advance*
151.24 Euro
0 Euro
* Through PayU platform (you will receive a secured link by e-mail)

*in the ”no deposit” option we will block 50 Euro on a Credit Card on the main driver’s name that will represent the Administrative Deposit





EXTRAS*
Child seat - 4 euro/day
Young driver - 4 euro/day
2 Extra drivers - FREE
GPS – 5 euro/day
Cross Border - 12.4 euro/day
New Car - 2.95/day
*The cost is available per unit.

INFORMATION NEEDED FOR BOOKING
ü Option of payment (in advance/upon arrival)
ü Rental option (deposit/no deposit)
ü The full name (main driver)
ü Birth date (main driver)
ü Address (country, city, street, number)
ü Flight details for the arrival (Flight number)
ü Valid phone number (including the country code)
ü Additional services (if required)




Payment methods:

  • Cash payments are not accepted
  • Credit Card VISA or MasterCard



DEPOSIT
– as responsibility for the car - can be blocked only on a CREDIT CARD on the main’s driver name.






IMPORTANT
ü The driving experience for at least one year is mandatory (for all drivers)
ü The price offer is available for drivers of minimum 23 years old
ü We guarantee the booked car class (not the brand/model)
ü Most of our cars are on petrol
ü The offer is available only for using the car in Romania
ü Rental rates include VAT, road assistance, unlimited Km, RCA Insurance
ü NON-STOP pick-up/drop-off hours (for free between 08:00-18:00)
ü Payments are made in RON and converted at the UniCredit Triac Bank exchange rate + 2% from the moment of payment. There may be differences between the exchange rate in question and the exchange rate of the bank issuing the car
Είναι η απάντηση από KLASS WAGEN!!
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.941
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Μόλις επέστρεψα το αυτοκίνητο στην ,,Klass Wagen Timisoara, και ρώτησα, με χρεωστική μπορείς, αλλά δεν επιτρέπεται να περάσεις τα σύνορα, ο μόνος περιορισμός είναι αυτός, φυσικά δεν γίνεται με μετρητά. Έμεινα ικανοποιημένος από την πρώτη μου εμπειρία με τους συγκεκριμένους, επιλέξτε σίγουρα την επιλογή νέο αυτοκίνητο.
 

MarSo123

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Μόλις επέστρεψα το αυτοκίνητο στην ,,Klass Wagen Timisoara, και ρώτησα, με χρεωστική μπορείς, αλλά δεν επιτρέπεται να περάσεις τα σύνορα, ο μόνος περιορισμός είναι αυτός, φυσικά δεν γίνεται με μετρητά. Έμεινα ικανοποιημένος από την πρώτη μου εμπειρία με τους συγκεκριμένους, επιλέξτε σίγουρα την επιλογή νέο αυτοκίνητο.
Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι. Εσείς κλείσατε το αυτοκίνητο μεσω του site της Klass wagen ?
Εμείς δεν θέλουμε να περάσουμε σύνορα και θέλουμε να επιλέξουμε να κάνουμε μεικτή ασφάλεια .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom