Τσεχική Δημοκρατία Ενοικίαση αυτοκινήτου -Τσεχία

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Καλησπερα σε ολους...θελω τα φωτα σας σχετικα με την ενοικιαση αυτοκινητου στο εξωτερικο......ζητουν καποια πιστωτικη καρτα σαν ''ασφαλεια'' οτι θα πληρθουν οπως κ να εχει.....θαλω να ρωτησω αν πρπεει η πιστωτικη αυτη να ειναι στο ονομα του οδηγου....?.η ειναι αδιαφορο αυτο κ τους νοιαζει απλα να υπαρχει...? (επειδη ουτε εγω ουτε ο φιλος μου εχουμε πιστωτικη-κ μαλλον δεν προλαβαινουμε να βγαλουμε, φευγουσε στις 13/5-......θ αμπορουσα λ.χ να παρω του πατερα μου και να κανω ετσι την ενοικιαση........?
ευχαριστω εκ των προτερων.....
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Καλησπερα σε ολους...θελω τα φωτα σας σχετικα με την ενοικιαση αυτοκινητου στο εξωτερικο......ζητουν καποια πιστωτικη καρτα σαν ''ασφαλεια'' οτι θα πληρθουν οπως κ να εχει.....θαλω να ρωτησω αν πρπεει η πιστωτικη αυτη να ειναι στο ονομα του οδηγου....?.η ειναι αδιαφορο αυτο κ τους νοιαζει απλα να υπαρχει...? (επειδη ουτε εγω ουτε ο φιλος μου εχουμε πιστωτικη-κ μαλλον δεν προλαβαινουμε να βγαλουμε, φευγουσε στις 13/5-......θ αμπορουσα λ.χ να παρω του πατερα μου και να κανω ετσι την ενοικιαση........?
ευχαριστω εκ των προτερων.....
νομιζω οτι θελει πιστωτικη στο ονομα του οδηγου, επειδη ψαχνω και γω για ενοικιαση απ'οτι εχω καταλαβει αυτο ισχυει αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρη. και σε ξενοδοχεια που εχω κλεισει θελει πιστωτικη στο ονομα εκεινου που θα κανει κρατηση και θα μεινει, δε δεχονται αλλουνου. ψαξτο παντως, παρε τηλ στην εταιρεια που θεσ να κλεισεις και ρωτα.
καλο ταξιδι
 
Last edited by a moderator:

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Στις περισσότερες εταιρείες μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάρτα με άλλο όνομα.
Σχεδόν σίγουρα πάντως την κάρτα με την οποία κάνεις την κράτηση πρέπει να την έχεις μαζί σου, οπότε αν μπορεί να σου τη δώσει ο πατέρας σου να την πάρετε μαζί μάλλον αυτό πρέπει να κάνεις.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Καλησπερα σε ολους...θελω τα φωτα σας σχετικα με την ενοικιαση αυτοκινητου στο εξωτερικο......ζητουν καποια πιστωτικη καρτα σαν ''ασφαλεια'' οτι θα πληρθουν οπως κ να εχει.....θαλω να ρωτησω αν πρπεει η πιστωτικη αυτη να ειναι στο ονομα του οδηγου....?.η ειναι αδιαφορο αυτο κ τους νοιαζει απλα να υπαρχει...? (επειδη ουτε εγω ουτε ο φιλος μου εχουμε πιστωτικη-κ μαλλον δεν προλαβαινουμε να βγαλουμε, φευγουσε στις 13/5-......θ αμπορουσα λ.χ να παρω του πατερα μου και να κανω ετσι την ενοικιαση........?
ευχαριστω εκ των προτερων.....

καλησπέρα!
μάλλον έχει να κάνει με την πολιτική που ακολουθεί κάθε εταιρία...άλλοι ζητάνε πιστωτική, άλλοι ταυτότητα...εγώ έμενα Μπρνό και νοίκιασα αυτοκίνητο μέσω τηλεφώνου, πήγαμε την επόμενη μέρα το πληρώσαμε, κράτησε την ταυτότητα του οδηγού (ο οποίος πρέπει να είναι πάνω από 23 ή 24 νομίζω) και το πήραμε....

Rent a car | Low Price Car Hire | Car Rental worldwide from Auto Europe
 

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση.........ηταν κ ιδιαιτερα ελπιδοφορα ομολογω.....(οι τραπεζες δεν εκδιδουν πια με τιποτα πιστωτικες κ τα μεγαλα γραφεια ενοικιασης αυτοκινητων θελουν απαραιτητως πιστωτικη! )
 

Galaxy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζετε αν μπορω να ενοικιάσω αυτοκίνητο χωρίς πιστωτική κάρτα στην Πράγα; Αν κάποιος το έχει κάνει παρακαλώ να με βοηθήσει. Θα ταξιδέψω εκεί τον Αύγουστο, και θέλω να κάνω κάποιες εκδρομές με αυτοκίνητο και εκτός Τσεχίας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom