Ενοικιαση αυτοκινητου απο Ελλαδα για εξωτερικο

basilhs

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Για ποιο λόγο να νοικιάσετε αυτοκίνητο και δεν παίρνετε δικό σας?
Χώρια που για να κάνεις road trip σε όλες αυτές τις χώρες θέλεις 2 μήνες.
Εκτός αν δεν καταλαβαίνω κάτι καλά
Καλημέρα, όχι δύο μήνες αλλά 3 με 4 βδομάδες. Το αυτοκίνητο μας είναι παλιό και δεν θα μπορεί να κάνει έτσι μεγάλο ταξίδι,για αυτό το λόγο θέλουνε να νοικιάσουμε αμάξι.
Ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.310
Ορίστε το πρόγραμμα που βγάλαμε για τις χώρες που θέλουμε να επισκεφτούμε. Θεσσαλονίκη-Αλβανία - Μαυροβούνιο - Βοσνία - Κροατία - Σλοβενία - Ιταλία - (Λιχτεσταιν) - Ελβετία - Γαλλία - Λουξεμβούργο - Βέλγιο - Ολλανδία-Γερμανία - Τσεχία - Σλοβακία - Ουγγαρία - Σερβία - Βουλγαρία-Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ
' Αρχισε να επικοινωνείς με γραφεία στην Θεσσαλονίκη για να πάρεις μια ιδέα τι παίζει από τιμές και τι προυποθέσεις υπάρχουν για να διασχίσει ένα ενοικιαζόμενο τόσες χώρες.
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
' Αρχισε να επικοινωνείς με γραφεία στην Θεσσαλονίκη για να πάρεις μια ιδέα τι παίζει από τιμές και τι προυποθέσεις υπάρχουν για να διασχίσει ένα ενοικιαζόμενο τόσες χώρες.
Καλημέρα!Δεν σας συμφέρει με τίποτα να νοικιασετε από Ελλάδα.Ρωτησα πολύ πρόσφατα και εν τέλει πήγα με το δικό μου αυτοκίνητο, διότι ενδεικτικό κόστος ενοικίασης από Ελλάδα για 3 μέρες,ξεκινάει από 500 ευρώ.. Αν το πολλαπλασιάσεις επί πόσες μέρες θέλεις...Είναι τεράστιο το ποσό.Και είναι μόνο μια η δυο εταιρείες που το προσφέρουν,μια Αθήνα μια Θεσσαλονίκη..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.310
Επιπλέον έχω ακούσει,δεν ξέρω αν ισχύει τελικά,ότι δεν προσφέρουν μικτή ασφάλεια για το εξωτερικό.Μόνον ασφάλεια προς τρίτους.
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Επιπλέον έχω ακούσει,δεν ξέρω αν ισχύει τελικά,ότι δεν προσφέρουν μικτή ασφάλεια για το εξωτερικό.Μόνον ασφάλεια προς τρίτους.
Προσφέρουν,αλλά μόνο αυτές οι δύο εταιρίες και με το αντίστοιχο όπως είπαμε κόστος..το έψαξα καλά και από καμία πλευρά δεν συμφέρει..
 

basilhs

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Προσφέρουν,αλλά μόνο αυτές οι δύο εταιρίες και με το αντίστοιχο όπως είπαμε κόστος..το έψαξα καλά και από καμία πλευρά δεν συμφέρει..
Μπορείς να μου πεις τα ονόματα των εταιρειών? Μπορεί να μας συμφέρει να νοικιάσουμε από κάποια άλλη χώρα? Είναι εφικτό?
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Μπορείς να μου πεις τα ονόματα των εταιρειών? Μπορεί να μας συμφέρει να νοικιάσουμε από κάποια άλλη χώρα? Είναι εφικτό?
Θα δω τα e mail και θα σε ενημερώσω!εγώ συνήθως νοικιαζω από Ιταλία, Γαλλία, Ισπανία.Απο εκεί ναι,είναι πολύ οικονομικά!με μια πτήση κάπου δλδ και από εκεί road trip.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.434
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα, με την παρέα μου ενδιαφερόμαστε να γυρίσουμε την Ευρώπη με το αυτοκίνητο. Θα ήθελα να ρωτήσω τι θα πρέπει να προσέξουμε.
Καλημέρα. Δες και αυτό το θέμα Όλα τα απαραίτητα έγγραφα για ένα ασφαλές ταξίδι οδικώς Ευρώπη για τα υπόλοιπα, εκτός ενοικίασης.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Προσφέρουν,αλλά μόνο αυτές οι δύο εταιρίες και με το αντίστοιχο όπως είπαμε κόστος..το έψαξα καλά και από καμία πλευρά δεν συμφέρει..
Θα με ενδιέφερε κ εμένα. Έχω στείλει μεηλ σε κάποια γραφεία Θεσσαλονίκη κ Κατερίνη κ όλοι μου απάντησαν ότι δν βγάζουν τα αμάξια εξωτερικό
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
5.432
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Θα με ενδιέφερε κ εμένα. Έχω στείλει μεηλ σε κάποια γραφεία Θεσσαλονίκη κ Κατερίνη κ όλοι μου απάντησαν ότι δν βγάζουν τα αμάξια εξωτερικό
Και ειδικα στην Αλβανια- Βοσνια-Σερβια δεν νομιζω να το επιτρεπει καποια εταιρια.
Για τις αλλες εχει border fee καπου στα 60-80 € αλλα και παλι οχι για το γυρο της Ευρωπης...
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Και ειδικα στην Αλβανια- Βοσνια-Σερβια δεν νομιζω να το επιτρεπει καποια εταιρια.
Για τις αλλες εχει border fee καπου στα 60-80 € αλλα και παλι οχι για το γυρο της Ευρωπης...
Driveplus και blue rent.Απο αυτές τις δύο εγώ είχα πάρει προσφορές για εξωτερικό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.682
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom