Εντυπωσεις απο διακοπες στη Κρητη

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Δασκαλε που διδασκες και νομους δεν εκραταγες......:haha::haha: ποιο καλο παιδι πηγε στο dolfin???? :bleh::bleh:Ποιο αλλο καλο παιδι δεν πηγε στο Ταμαμ αλλα στη Νεα Χωρα ????:lol::lol:
Αμ καποιο αλλο που δεν σταματησε στο Ρεθυμνο και συνεχισε Ηρακλειο....μηπως το γνωριζεις ???? λεω....μηπως.....;);)
Ήμαρτον, έφταιξα, ...mea culpa ...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Εύγε στους επισκέπτες μας που είχαν τη διάθεση και το κουράγιο και επισκέφτηκαν τις απόμακρες ομορφιές του νησιού.
Εύχομαι και στο επόμενο. Θα σας βρούμε κι ΄άλλα ενδιαφέρονται σημεία:D:D
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Μπιζελακι δεν ηξερες δεν ρωταγες ????? θα μπορουσες να πας στη παραλια Δαμιονι και απο εκει με καραβακι στη Πρεβελη η ιδια διαδρομη γινεται και απο Πλακια....'ητο νοτιο τμημα του νησιου ειναι σαφως ποιο οικονομικο και σε φαγητο και σε ξενοδοχεια
πες μου οτι το δαμιονι εγινε ακρως τουριστικο ? εγω την πρωτη φορα που πηγα πρεβελη αφησα το αυτοκινητο στον δρομο επανω και κατεβηκαμε απο μονοπατια και επικινδυνα. ρεθυμνακι σαφως γαιδουρονησι κι αν πας με φουσκωτο ειναι απιστευτα τα χρωματα της παραλιας, 3 φορες αλλαζουν. Το εχω ξαναγραψει παραλιες νοτια απο λουτρο στις γυρω μαρμαρα κ.λ.π. επισης ψαρι στο μελτεμι στους κομηταδες, αν υπαρχει ακομα κι αν ειναι ακομα ψαρας ο ιδιοκτητης. καλως σας βρηκα ολους
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
πες μου οτι το δαμιονι εγινε ακρως τουριστικο ? εγω την πρωτη φορα που πηγα πρεβελη αφησα το αυτοκινητο στον δρομο επανω και κατεβηκαμε απο μονοπατια και επικινδυνα. ρεθυμνακι σαφως γαιδουρονησι κι αν πας με φουσκωτο ειναι απιστευτα τα χρωματα της παραλιας, 3 φορες αλλαζουν. Το εχω ξαναγραψει παραλιες νοτια απο λουτρο στις γυρω μαρμαρα κ.λ.π. επισης ψαρι στο μελτεμι στους κομηταδες, αν υπαρχει ακομα κι αν ειναι ακομα ψαρας ο ιδιοκτητης. καλως σας βρηκα ολους
Καλώς μας ήρθες φίλε Σαιτα που πήγες τελικά ???? Θυμάμαι ότι ήσουν αναποφάσιστος μέχρι τη τελευταία στιγμή....Οσο αφορά τη νησί μας..... άκρως ενημερωμένο σε βρίσκω..Κομητάδες δεν έχω πάει ακόμα...ξέρω ότι είναι κοντά στα Σφακιά...τώρα για το Γαιδουρονήσι ή Χρυσή έχω ακούσει τα καλλίτερα....αλλά προσωπικά ψηφίζω Μπάλλο...όσο αφορά το Δαμιονι δεν έχει αξιοποιηθεί αρκετά...δεν νομίζω να άλλαξε κάτι από τότε που πήγες....
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Στο Ρεθυμνο ποια αλλα μερη ειδες εκτος απο τη Φοτρετσα ????
Πηγα στη Πρεβελη και ηπια καφε στην παραλια κοντα στο καστρο.Ομορφη πολη αλλα νομιζω οτι τα Χανια και ο Αγ Νικολαος ειναι ομορφοτερες.Τουλαχιστον επιφανειακα ,οπως τα βλεπει καποιος τουριστας.Θελει να μεινεις απο μια εβδομαδα σε καθε πολη για να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
πες μου οτι το δαμιονι εγινε ακρως τουριστικο ?

χθες φίλε μου ήμουν εκεί. Πρώτο μπάνιο στον Πλακιά, πεντακάθαρα ζεστά νερά,
αλμυρίκια για σκιά και πολλά ντούζ.
Δαμιόνι πέρασα αλλά δεν κατέβηκα, είχε αρκετό κόσμο. πήγαμε δίπλα στο Αμούδι γιατί θέλανε να ψαρέψουν!! τούτη είναι ίσως η πιο ήσυχη παραλία της Κρήτης, ούτε καντίνες ούτε μπαρ, καθαρή με μικρά βοτσαλάκια. Κάποιος φίλος ανέφερε κάπου και μια ταβέρνα στα Λευκόγια, περάσαμε κι΄από εκεί.
Από χτές παιδιά σταμάτησαν τα μελτέμια και οσοι κατεβήτε θα απολαύσετε θάλασσα.
Σας περιμένουμε.......
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Πηγα στη Πρεβελη και ηπια καφε στην παραλια κοντα στο καστρο.Ομορφη πολη αλλα νομιζω οτι τα Χανια και ο Αγ Νικολαος ειναι ομορφοτερες.Τουλαχιστον επιφανειακα ,οπως τα βλεπει καποιος τουριστας.Θελει να μεινεις απο μια εβδομαδα σε καθε πολη για να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα.
Σαν ωραιότερη πόλη ψηφίζω τα Χανιά...έχω ζήσει 10 χρόνια εκεί....για πολλούς είναι το Ρέθυμνο....στη παλιά πόλη περπάτησες ???? Από ότι κατάλαβα δεν την είδες όλη...παραλιακή πέρασες ????
 
Μηνύματα
21
Likes
0
Εμενα προσωπικα μου αρεσει καλυτερα η πολη μου ο Αγιος Νικολαος παροτι εχω παει και Χανια και Ρεθυμνο...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εμενα προσωπικα μου αρεσει καλυτερα η πολη μου ο Αγιος Νικολαος παροτι εχω παει και Χανια και Ρεθυμνο...
Πολλοι συμφωνούν μαζι σου...εξαρτάται τι δεδομενα εχει ο καθενας και με τι κριτήρια κάνει την επιλογη του.....αν υπαρχουν και συναισθηματικοι λογοι...το βλεπεις διαφορετικα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.868
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom