Εντυπώσεις από τα πλοία της ακτοπλοΐας μας

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Update: Μετά από άπειρα τηλέφωνα δίχως να βγάζω γραμμή, τους έστειλα προχθές ένα ευγενέστατο μήνυμα, υπογράφοντας ως Κατερίνα τάδε.

Χθες έλαβα αυτό το μήνυμα

1626424674978.png


Δεν ήξερα ότι το Κατερίνα είναι αντρικό όνομα :haha:

Και σήμερα είδα αυτό στην PayPal.

1626424719574.png
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δεν ήξερα ότι το Κατερίνα είναι αντρικό όνομα :haha:
Δε βαριέσαι, το ζητούμενο είναι να σου επιστρέψουν τα χρήματα, ας σου απαντούσαν και σαν Θανάση... :haha:

Κάνει εντύπωση πάντως το γεγονός ότι δε μπορεί να βρεθεί κανένας στο τηλέφωνο, αλλά απαντούν και εξυπηρετούν άμεσα με την ηλεκτρονική εξυπηρέτηση. Μου συμβαίνει όλο και πιο συχνά τελευταία σε πολλών ειδών εταιρίες. Ισως να ευθύνεται η τηλεεργασία γι' αυτό.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εχει καμια/κανεις ιδεα πως μπορω να ακυρωσω εισιτηρια blue star ferries που τα αγορασα απο το σαητ της εταιρειας;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εχει καμια/κανεις ιδεα πως μπορω να ακυρωσω εισιτηρια blue star ferries που τα αγορασα απο το σαητ της εταιρειας;
Εάν τα έχεις εκδώσει, θα πρέπει να πας στα συνεργαζομενα πρακτορεία της blue star (στον Πειραιά) για να τα κάνεις open. Εάν τα έχεις απλώς αγοράσει ηλεκτρονικά, μπορείς και τηλεφωνικά (στο 210 8919800) να στα κάνουν open
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εάν τα έχεις εκδώσει, θα πρέπει να πας στα συνεργαζομενα πρακτορεία της blue star (στον Πειραιά) για να τα κάνεις open. Εάν τα έχεις απλώς αγοράσει ηλεκτρονικά, μπορείς και τηλεφωνικά (στο 210 8919800) να στα κάνουν open
Μου είπαν ότι γίνεται και επιστροφή χρημάτων αν ακυρωθούν 2 εβδομάδες πιο πριν. Τα έχω εκδόσει τηλεφωνικά.

@mikrh tsopana παρε τηλέφωνο να σε κατευθύνουν.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μου είπαν ότι γίνεται και επιστροφή χρημάτων αν ακυρωθούν 2 εβδομάδες πιο πριν. Τα έχω εκδόσει τηλεφωνικά.
Αυτό ισχυ
Μου είπαν ότι γίνεται και επιστροφή χρημάτων αν ακυρωθούν 2 εβδομάδες πιο πριν. Τα έχω εκδόσει τηλεφωνικά.

@mikrh tsopana παρε τηλέφωνο να σε κατευθύνουν.
Ισχύουν όλα. Αντιγράφω από το site της BSF που το αναφέρει ξεκάθαρα .

"ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Τα εισιτήρια ακυρώνονται μόνο από τα πρακτορεία έκδοσης.
Τα εισιτήρια δεν είναι δυνατόν να ακυρωθούν τηλεφωνικά. Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να παραδώσουν τα εισιτήρια στο πρακτορείο έκδοσης.
Επιστροφή χρημάτων στα ακυρωμένα εισιτήρια γίνεται από το πρακτορείο έκδοσης, έως και 2 χρόνια από την ημερομηνία ακύρωσης των εισιτηρίων."
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ηταν για εισιτηρια για τις 3/08 επειδη μολις ανακαλυψα οτι εχει και γρηγορα απο αλλη εταιρεια ενω οταν τα ειχα.κλεισει αυτα δεν υπηρχαν. Μαλλον αναγκαστικα θα παμε με το αργο.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ας γραψω και την τελευταια μου εντυπωση απο τη Ηellenic Seaways. Από Αλόννησο για Βολο το πλοιο ειχε καθυστερηση 1 ωρα και 10 λεπτα. Ηδη κανα διωρο πριν να φτασουμε Βολο ρωτησα το πληρωμα για την προβλεπομενη ωρα αφιξης και μου το ειχανε πει. Με την καθυστερηση αυτη θα χαναμε το τελευταιο λεωφορειο για Τρικαλα (και δεν υπηρχε ουτε δρομολογιο απο Λαρισα γιια Τρικαλα με λεωφορειο ή τρενο πιο μετα) και ο ενας εκ των δυο υπαλληλων μου απαντησε ειρωνικα "τσιπουρακι στο Βολο" ενω του ειπα οτι τα εξοδα που προκυπτουν ειναι ανω των 100 ευρω (το χαμενο εισιτηριο του Κτελ, το φθηνοτερο ξενοδοχειο που ηταν και 5χλμ εξω απ το Βολο και τα ταξι λιμανι-ξενοδοχειο, ξενοδοχειο-κτελ), ζητησα αποζημιωση. Μου εδωσαν μια καρτα και μου ειπαν να παρω τηλ. Πηρα, δεν το σηκωσαν, τους εστειλα μεηλ. Δεν περιμενα να μου δωσουν αποζημιωση (μαλλον δεν τη δικαιουμουν κιολας) αλλα ηθελα να το κανω θεμα επειδη με ειχαν εκνευρισει.

Τους εγραψα ενα αναλυτικοτατο μεηλ στις 10 Αυγουστου και μου απαντησαν σημερα με pdf το οποιο σε καποια σημεια ηταν και κοπι-πεηστ απο αλλες απαντησεις, καθως αναφεροταν σε αλλο λιμανι και αλλο πλοιο. Προφανως μου αρνηθηκαν την αποζημιωση επειδη ηταν λιγοτερο απο 2 ωρες η καθυστερηση, αυτο που μου εκανε εντυπωση ομως ειναι το παρακατω χωρίο

"Ενημερωτικά, θα θέλαμε να αναφέρουμε πως οι ώρες άφιξης που αναγράφονται στα
ενημερωτικά φυλλάδια, τους επίσημους τιμοκαταλόγους μας και στην ιστοσελίδα μας
αφορούν στην είσοδο του πλοίου στον εκάστοτε προλιμένα και όχι στην ακριβή ώρα
πρόσδεσης του πλοίου"

αρα και δυομιση ωρες να κανα να κατεβω απ το πλοιο, αυτοι την ωρα που μπαινει στο λιμανι θα μετρουσανε.

Τελος να πω οτι με ευχαριστησαν που τους εγραψα :haha:
 

EduardSprue

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλημέρα

Θα ήθελα τα φώτα σας για την επιλογή πλοίου για Τήνο.
Θέλω κάτι σύγχρονο με κατά προτίμηση αριθμημένες θέσεις αλλά που να αντέχει στους ανέμους αν τυχόν προκύψουν στα μέσα Ιουλίου που ταξιδεύω.
Την ημέρα που με ενδιαφέρει ταξιδεύουν αυτά:

GOLDEN STAR FERRIES
SUPEREXPRESS

FAST FERRIES
FAST FERRIES ANDROS

Κ/Ξ BLUE STAR FERRIES
FLYINGCAT 3

GOLDEN STAR FERRIES
SUPERFERRY

FAST FERRIES
EKATERINI P.

Ευχαριστώ
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Το SUPEREXPRESS και το FLYINGCAT3 ειναι Catamaran και κουνανε αρκετα αν εχει καιρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom