Εντυπώσεις, σκέψεις, part a, b, c... ίδωμεν!

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
:clap::clap: :clap:

Aντε αντε και τα ψωμια συντομα!:bleh:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Βαλε μας και καμια φωτογραφια της πολης Ευαγγελια.
Moυ αρέσει που από το ποδόσφαιρο θα μας πας στα ψωμιά:D
Έτσι ποικιλία...Ότι και να μας γράψεις πάντως έχει ενδιαφέρον.
Α και στην έρευνα για τα ψωμιά θέλουμε και φωτο:)

Ειχα πει οτι θα βαλω φωτος απο την πολη, δε το ξεχασα, ουτε το αμελησα, απλα επεσαν πολλα μαζεμενα, θα βαλω φωτος τοσο απο την πολη, οσο και απο τα ψωμια! Αναμεινατε για το part c! :)
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Τι μου θύμισες τώρα !!!!!!!!!!!!!!!!
Στο Würzburg βρέθηκα το καλοκαίρι του 1990 και γίνονταν οι αγώνες του Παγκόσμιου Κυπέλλου της Ιταλίας.
Εκείνη την ημέρα έπαιζε για τα προημιτελικά η Δυτική Γερμανία με την Τσεχοσλοβακία (1-0).
Μετά το τέλος του αγώνα οι Γερμανοί βγήκαν με τα αυτοκίνητα κορνάροντας και έκαναν βόλτες μέσα στο Würzburg ενώ εμείς τους παρακολουθούσαμε πάνω από το κάστρο.:clap:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.826
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
στο Wurzburg βρεθηκα μια μερα για αυθημερον εκδρομη, και μπορω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ...ειδικα η παλια πολη ειναι παρα πολυ ομορφα...και το καστρο πανω (ή παλατι? καστρο μου φαινεται)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Φρούριο είναι, http://el.wikipedia.org/wiki/Φρούριο_του_Μαρίενμπεργκ_(Βύρτσμπουργκ), στα γερμανικά είναι die Festung Marienberg. Εγώ μένω στην παλιά πόλη, άλλη ωραιά περιοχή για να δεί κάποιος είναι η Frauenland, απλά κάνεις βόλτα με το αυτοκίνητο και βλέπεις ένα απο τα ''υπνοδωμάτια'' της περιοχής. Έτσι αποκαλώ τις γειτονιές που είναι μόνο πολυκατοικίες, μονοκατοικίες και ελάχιστα μαγαζιά. Θα δείς ωραίες μονοκατοικίες. Αυτή η γειτονιά είναι πολύ κοντά στο πανεπιστήμιο. Αν θέλει κάποιος να δεί το Würzburg από ψηλά, ακόμα πιο ψηλά και απο το φρούριο Marienberg, πρέπει να ανέβει στο πανεπιστήμιο, είναι μόλις 20 λεπτά με το λεωφορείο από το κεντρικό σταθμό των τρένων.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Εγώ μένω στην παλιά πόλη, άλλη ωραιά περιοχή για να δεί κάποιος είναι η Frauenland, απλά κάνεις βόλτα με το αυτοκίνητο και βλέπεις ένα απο τα ''υπνοδωμάτια'' της περιοχής. Έτσι αποκαλώ τις γειτονιές που είναι μόνο πολυκατοικίες, μονοκατοικίες και ελάχιστα μαγαζιά. Θα δείς ωραίες μονοκατοικίες.
Η επιστημονική ονομασία διεθνώς είναι "υπνουπόλεις", κοντά είσαι :haha:
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Το Βίρτσμπουργκ μια φανταστική πόλη!Βρέθηκα για πολύ λίγο,δύο βδομάδες,λόγω δουλειάς.Όταν κατευθυνόμουν σ αυτή,δίπλα απ το ποτάμι απλά μαγευτικά.Τα σ/κ
εκπληκτικά.Θα προσπαθήσω να την επισκεφτώ πάλι,έτσι αν τυχόν και συνέχιζες να γράφεις γι αυτή την πόλη......

4 (69).JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom