Εξαγωγή φρονιμίτη

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αυτό παίζει να είναι και το πιο άσχετο θεμα του φόρουμ (μακράν!).
Ιδού πώς έχει η κατάσταση:
πριν 7μήνες έβγαλα τους κάτω μου φρονιμίτες, σε γιατρό του εξωτερικού, καθώς η εκεί ασφάλισή μου με κάλυπτε και δεν πλήρωσα τίποτα.
Τώρα έχουν αρχίσει να με τρελαίνουν οι πάνω φρονιμίτες σε σημειο που ο πόνος χτυπάει παντού, στην κάτω σιαγόνα, ψηλά στην μύτη, βαθιά στο μάτι, στο κεφάλι...
ΌΜΩΣ: καθότι περνάω περίοδο οικονομίας -ας όψονται οι σπουδές- δεν είμαι διατεθιμένη να πάω σε ιδιωτικο γιατρό και να ακουμπήσω 500 ευρώ για 2 δόντια. Προς το παρόν είμαι ασφαλισμένη στο πανεπιστήμιο, αλλά δεν ξέρω πού πρέπει να απευθυνθώ. Μπορώ να πάω όντως στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο; είναι κάποιος γνώστης του θέματος; ή αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε που να μη χρειαστώ να χρυσοπληρώσω μια διαδικασία που κρατάει ελάχιστα (αλλά να μην πάω και σε αμφιβόλου ποιότητος γιατρό:xmas_confused:)
ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Συνήθως οι φοιτητές στην οδοντιατρική ψάχνουν περιπτώσεις σαν την δική σου για εξάσκηση. Μπορεί την εξαγωγή να την κάνει καθηγητής για επίδειξη ή φοιτητής για άσκηση. Τέτοιες μέρες όμως που οι σχολές είναι κλειστές δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει τίποτα. Κάνε μια ερώτηση στο ΑΧΕΠΑ πάντως καλού κακού. Αλλιώς υπομονή και περαστικά σου.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Αχ βρε Τίτα!Δεν έχω λύση να σου προτείνω...ίσως βρεθεί κανένας οδοντίατρος στο φόρουμ και σου κάνει καμία πιο καλή τιμή!Σε συμπονώ πάντως γιατί το ένα μετά το άλλο σου έρχονται...είδαμε και πάθαμε να σου περάσει η γρίπη και στο καπάκι να οι φρονημίτες!Περαστικούλια!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σας ευχαριστώ πολύ!
Μπα, τον πόνο τον αντέχω. Είμαι μαθημένη:xmas_mrgreen:
Εξάλλου δεν αφήνω το πολυαγαπημένο Βερολίνο για κανένα δόντι τωρα! Ό,τι κάνω θα το κάνω μετά τις 7του μήνα. Εκτός αν το αφήσω μέχρι την Ολλανδία, αλλά εκεί δεν θα έχω χρόνο:xmas_rolleyes:. Θα χρειάζομαι 4μέρες για να εμφανιστώ ξανά σε κόσμο και να μην είμαι σαν χάμστερ που μόλις έφαγε!
Ξέρει κανείς αν με την ευρωπαϊκή ασφάλιση που θα με καλύπτει όσο είμαι εκεί, θα είμαι καλυμένη και για τέτοιο σκοπό; λογικά όχι ε; θα ισχύουν οι εδώ τιμές και όχι της Ολλανδίας. Σωστά;
Συγγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω. Στη Γερμανία πχ θεωρείται υπόθεση ρουτίνας και για 2 δόντια δεν πληρώνεις τίποτα. Θεωρείται ότι όλοι τα βγάζουν και έτσι δεν χρώνεται.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τίτα, καλό γναθοχειρουργικό τμήμα στη Θεσσαλονίκη έχει το Νοσοκομείο Παπανικολάου.
Αν έχεις ΙΚΑ ή άλλο ταμείο ως προστατευόμενο μέλος κάποιου της οικογένειας, μπορείς άνετα να πας. Αν δεν έχεις, τότε κάνε μια ερώτηση στο Νοσοκομείο για να σε κατατοπίσουν σχετικά.

Α!! και η κλινική του Παπανικολάου είναι Πανεπιστημιακή.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
σε ευχαριστώ πάααρα πάρα πολύ! θα το ψάξω λοιπόν στο Παπανικολάου! Να είσαι καλά!!!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
δε μπορει τετοιο φορουμ να μην εχει οδοντιατρους...
αντε κυριοι...φτιαξτε τη φοιτητρια μας:xmas_smile:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.910
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom