Εξοικονόμηση, προσφορές, τσιγκουνιές

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Εγω προτιμω να κρατησω αρχειο των μεταφορικων που δεν πληρωσα και μετα να αποφασισω αν θελω να πληρωνω 17 ευρω τον χρονο εφαπαξ. Γιατι μπορει η συνδρομη να συμφερει
Εδώ έχουμε το Amazon Prime. για όσους δεν την ξέρουν την υπηρεσία αυτή, πληρώνεις μια ετήσια
συνδρομή και έχεις δωρεάν παράδοση σε μια έως τρεις ημέρες μαξιμουμ. Επειδή το ποσό της συνδρομής ήταν τότε κάπου 12 ευρώ τον χρόνο, όλοι είχαμε λογαριασμό Prime. Με τον καιρό άρχισε
να ανεβαίνει η συνδρομή και η σύζυγος είχε πει ότι θα κλείσει το δικό της το Prime για να μην πληρώνουμε νταβατζιλίκια. Όμως ξέχασε να βγάλει την αυτόματη ανανέωση και ανανεώθηκε.
Πέρυσι είχε πάει στα 25 ευρώ.
Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε μήνυμα για συναλλαγή που δεν έγινε και ήταν προσπάθεια
ανανέωσης του prime χωρίς επιτυχία , γιατί η κάρτα είχε λήξει και έπρεπε να βάλει άλλη.
Το ποσό ήταν πλέον στα 50 ευρώ. Ο λογαριασμός της έγινε απλός και κράτησα μόνο εγώ το prime
γιατί το δικό μου λήγει τέλος Ιουλίου.
Επίσης είπα στα παιδιά μου να μην το ανανεώσουν το δικό τους, όπως και έκαναν και όταν θέλουν
κάτι να αγοράσουν,στέλνουν λίνκ και το ψωνίζω εγώ με παράδοση στην δική τους διεύθυνση με
δικιά τους κάρτα. Όταν τελειώσει το δικό μου δεν θα το ανανεώσω ,αλλά θα ανοίξει πάλι
η δικιά μου το δικό της γιατί θα έχει και ένα επιπλέον μήνα δωρεάν σαν μπόνους .
Εγώ θα τον καταργήσω εντελώς τον λογαριασμό τον δικό μου και αν θέλω κάτι με τους δικούς της κωδικούς. Αυτή δεν γίνεται να καταργήσει τον λογαριασμό της εντελώς, γιατί παίρνει δωροεπιταγές
από την Άμαζον.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Ειχα το prime για ενα διαστημα δωρεαν, νομιζω 3 μηνες. Δεν παραγγειλα ποτε τιποτε. Οταν μπηκε χρεωση της συνδρομης, μου την επεστρεψαν μολις τη ζητησα γιατι ειδαν οτι δεν τον χρησιμοποιω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Ειχα το prime για ενα διαστημα δωρεαν, νομιζω 3 μηνες.
Ναι και η σύζυγος είχε κάνει λογαριασμό prime στο γερμανικό amazon.de που ήταν δωρεάν
για ένα διάστημα και όταν ήρθε ο λογαριασμός της ανανέωσης, ζήτησε την ακύρωση και μπήκαν τα
λεφτά σε μια μέρα πίσω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Ωχ αυτο δεν το ειχα καταλαβει, νομιζα βλακωδως συνολο 20Ε.
Ενταξει κ παλι παντως συμφερει.
Πιο παλιά ήταν σύνολο 20 €.΄Οσο αυξάνονται οι πελάτες αλλάζουν και τους όρους.Στα βήματα της amazon.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εδώ έχουμε το Amazon Prime.
προσφερει απειρως καλυτερες υπηρεσιες απο τον σκρουτζ που κατ εμε δεν αξιζει τα 20€. ο τζεφ με τα 50€ δινει 1 μερα παραδοση (δηλ κατω απο 24 ωρες), μουσικη και το καναλι που εχει μερικες πολυ καλες σειρες κ φιλμ. βεβαια αξιζει για οικογενειες, ατομα που παραγγελνουν συχνα. υποψη υπαρχει κ μηνιαια συνδρομη.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το Skroutz Plus συμφέρει και με άλλους τρόπους εκτός από τα μεταφορικά. Κατά καιρούς βγάζει προσφορές μόνο για μέλη που αξίζουν. Πρόσφατα είχε έκπτωση σε όλα τα ηλεκτρονικά 20% για αγορές από το καλάθι του Skroutz.
Σε μεγάλα αντικείμενα που απαιτούν μεταφορική το κόστος μεταφοράς δεν μηδενίζεται αλλά γίνεται μια μικρή έκπτωση.
Εγώ από τον Αύγουστο που είμαι μέλος υπολογίζω ότι το κέρδος μου (μόνο από μεταφορικά) είναι γύρω στα 50 ευρώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Απο 6 ως 12 ευρω εκπτωση για το πρωτο εισιτηριο αν καποιος κατεβασει την εφαρμογη Trip.com.
Συνισταται να τη κατεβασει ο καθενας χωριστα σε παρεες.
Στις low cost ειναι φθηνοτερη απο το σαιτ της αεροπορικης ετσι κι αλλιως.
Μολις την πηρα, απο 36 ευρω στην αεροπορικη, 34 ευρω στην Trip.com στο pc, 28 ευρω στην εφαρμογη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.845
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom