Γενικά Εξωτικο ταξιδι

magik life

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
μαλδιβες

αν καποιος θελει να ταξιδεψει μαλδιβες πρέππει να ξέρει πως εκει δεν εχει ζωη είναι ενα ταξίδι καθαρα για χαλαρωση.Είναι μικρα νησάκια κ να φανταστείτε ΄ όταν πήγα μαλδίβες το ξενοδοχείο που έμενα ηταν 600 μέτρα σε μάκρος κ 50 μετρα σε φάρδος..αυτό που έχω να πω είναι οτι θα ξαναπηγαινα γιατι είναι ο απόλυτος παραδεισος εκεί, έχει απιστευτες παραλίες με κατάλευκες αμουδιες κ καταπρασινα νερα......το κόστος όμως είναι λιγο ακριβό σου χρεώνουν τα πάντα κ γενικα ενα μπουκαλάκι νερο μπορεί να κανει κ 2 ευρω....
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
αν καποιος θελει να ταξιδεψει μαλδιβες πρέππει να ξέρει πως εκει δεν εχει ζωη είναι ενα ταξίδι καθαρα για χαλαρωση.Είναι μικρα νησάκια κ να φανταστείτε ΄ όταν πήγα μαλδίβες το ξενοδοχείο που έμενα ηταν 600 μέτρα σε μάκρος κ 50 μετρα σε φάρδος..αυτό που έχω να πω είναι οτι θα ξαναπηγαινα γιατι είναι ο απόλυτος παραδεισος εκεί, έχει απιστευτες παραλίες με κατάλευκες αμουδιες κ καταπρασινα νερα......το κόστος όμως είναι λιγο ακριβό σου χρεώνουν τα πάντα κ γενικα ενα μπουκαλάκι νερο μπορεί να κανει κ 2 ευρω....
Σιγα το ποσο,2 ευρω το μπουκαλακι!Στη Μπρυζ,μας χρεωσαν 6 ευρω το μπουκαλακι, 50 ml ! :mad::mad:
 

magik life

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
χαχα!! α τοσο καλα....παντως ειναι υπεροχο μερος για οσους δεν έχουν παεο προς τα εκει....τωρα ετοιμαζομαι για κραμπι κ πουκετ ελπιζω να μην απογοητευτω όπως όταν πηγα στο ντουμπάι...παντως αν κάποιος γνωριζει να μου πει για πουκετ κ κραμπι.....:p:p θα περιμένω....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
χαχα!! α τοσο καλα....παντως ειναι υπεροχο μερος για οσους δεν έχουν παεο προς τα εκει....τωρα ετοιμαζομαι για κραμπι κ πουκετ ελπιζω να μην απογοητευτω όπως όταν πηγα στο ντουμπάι...παντως αν κάποιος γνωριζει να μου πει για πουκετ κ κραμπι.....:p:p θα περιμένω....

τι σχέση εχει το Ντουμπαι που πηγες με την Ταιλανδη που θες να πας τωρα ;
οσο για Πουκετ και Κραμπι εχουν γραφτει απειρες πληροφοριες στο φορουμ , ξεκινα διαβασμα ....
 

magik life

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
μιλουσα για μαλδιβες κ αναφερθηκα στο ντουμπάι γιατι δεν μου αρεσε καθόλου κ τώρα τέλος του μηνα φευγω για ταιλάνδη κ αυτο που είπα ειναι να μην απογοητευτω όπως στο ντουμπάι...σευχαριστω για την βοήθεια έχω διαβάσει κάποια θέματα αλλα μαλλον θέλει πολυ διάβασμα ακόμα για να βγάλω μια άκρη.....
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Αν θες κάτι συγκεκριμένο μπορώ να βοηθήσω για Πουκέτ. Κράμπι φεύγω σε 2 εβδομάδες!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μολις γυρισα απο Τάι οπου εκανα ενα περασμα 3 ημερων απο Κραμπι. Σαν τοπιο ειναι εντυπωσιακο ειδικα αν γυρισεις και λιγο την ενδοχωρα. Απο κει και περα οι θαλασσες ηταν θολες. Δεν ηταν βουρκος , απλα τα νερα δεν ηταν διαυγη να βλεπεις καλα κατω. Κολυμπησα μονο στις εκδρομες που καναμε στα νησακια οπου ηταν πολυ ωραια και το σνορκελ σε καποια σημεια φανταστικο.
Πουκετ ειχα παει την προ-προηγουμενη φορα μου στην Ταυλανδη και ετσι δεν εχω φρεσκα νεα. Στο Κραμπι δεν εχει κοσμο καθολου λογω των μουσωνων , το βραδυ νεκρωνουν ολα απο νωρις. Αν πας για ξεσαλωμα στο Κραμπι θα απογοητευτεις , αν πας για ηρεμια και να απολαυσεις τη φυση θα ενθουσιαστεις.Τα ξενοδοχεια οπως και οι εκδρομες ειναι μισοτιμης. Εγω πετυχα πολυ καλο καιρο , το ιδιο ευχομαι και σε οσους πατε τωρα :)
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
GotoBeach θα μπορούσες να μου πεις ποιες εκδρομές να προτειμήσουμε στο Κράμπι. Εύχομαι να συνεχίσει ο καλός καιρος!!! ;-)
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
παιδια οταν λετε για χαλαρωση ψηφιζουμε μαλβιδες. για απιστευτες παραλιες με αξιοθεατα στην ενδοχωρα τι θα προτεινατε σαν καλυτερο μερος? και ακομα απιστευτες παραλιες σε συνδιασμο με διασκεδαση υπαρχει?τι θα λεγατε να κανω και εγω κανα δωρακι στην κοπελια τα χριστουγεννα!
 

magik life

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
¨Οποιος μπορει να μου πει λίγα πραγματα για Κράμπι θα με βοηθήσει αρκετα γνικα τι παιζει με τισ εκδρομες τι εκδρομες υπαρχουν κ.α. ευχαριστώ:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom