Εορταστικη εξορμηση για τα πενταχρονα του Travelstories!

Ποιο καταλυμμα προτιματε για την εκδρομη στο Ελατοχωρι

  • ΣΕΜΕΛΗ

    Votes: 0 0,0%
  • ΠΙΕΡΙΩΝ ΜΟΥΣΕΣ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    10
  • Poll closed .
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Σχετικά με το πρόγραμμα θυμίζω ότι όπως ειπώθηκε θα συναντηθούμε οι Θεσσαλονικείς και πέριξ στις 10 με 10:30 στην γέρφυρα του Αλιάκμωνα δίπλα στο καινούργιο φράγμα.Μετα θα πάμε μονή Τιμίου Προδρόμου στη συνέχεια στενα Αλιάκμωνα(θα σταματήσουμε σε 1-2 σημεία για φωτογραφίες) ,παλαιοχριστιανικές εκκλησίες Σφηκιάς και απο εκεί και πέρα Παλαιόκαστρο Ριζωμάτων και Λογγάς αν προλαβαίνουμε διαφορετικά θα πάμε στο 1010 για φαγητό όπου θα συναντηθούμε με τους Αθηναίους εκεί.Αν θέλει κάποιος μπορεί εκεί να κάνει πεζοπορία μέχρι το εκκλησάκι του Αγ.Αθανασίου.Το απόγευμα ξενοδοχείο και στις 20:00 θα ξεκινήσει η συνάντηση που προβλέπεται να κρατήση αρκετά.
Την άλλη μέρα μετά το πρωινό θα πάμε για καφέ στο Ινδιάνικο χωριό και μετά θα πάμε καταράκτες Ελατοχωρίου (αν δεν έχει βρέξει μπορεί να πάμε και στον καταράκτη Δερματα στα Ριζώματα).Περίπου έτσι το έχω στο μυαλό μου.Όποιος επιθυμεί μπορεί να κάνει το απόγευμα του Σαββάτου βόλτα στο παλιό Ελατοχώρι.Το πως θα διαμορφωθεί ακριβώς το πρόγραμμα εξαρτάται απο το πόσα άτομα θα είμαστε και απο τον βαθμό ευελιξίας μας.
Σχετικά με την ταβέρνα του Σαββάτου μεσημέρι καλό είναι να έχω μια άποψη για το πόσα άτομα θα είμαστε διότι διαφορετικά υπάρχει ο κίνδυνος κάποιος να μην βρίσκει τραπέζι (όπως μου συνέβει το Σάββατο που μας πέρασε ).Μιλησα με τον ιδιοκτήτη και μου είπε να του τηλεφωνήσω για το πόσα άτομα θα είμαστε.
Οι Αθηναίοι κ.α που θα έρθουν το Σάββατο μεσημέρι θα έρθουν μετά απο την τακτοποίηση τους στο ξενοδοχείο κατευθείαν στην ταβέρνα (πάρτε και φωτογραφική μηχανή/κάμερα για να αποτυπώσετε την διαδρομή μετά την στροφή απο Αηλιάδες).
Για το πώς θα έρθεται εκεί όπως και στο ξενοδοχείο θα ενημερώσω τις επόμενες μέρες.
αυτά προς στιγμήν
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
2.492
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μπερδεύτηκα,το 1010 είναι μέσα στο Ελατοχώρι,η εκτός;κοντά στο Μύθο;
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Και εγώ μπερδεύτηκα, στο Τζιβαέρι πότε είπαμε ότι θα πάμε ?:shock:
Έχεις μισό δίκιο γιαυτό μπερδεύτηκες.Στο 1010 ήταν να πάμε την Κυριακή μεσημέρι ,αλλά είχα πεί πως άν οι Αθηναίοι ερχόταν μεσημέρι Σαββάτου τότε θα πηγαίναμε 1010 το μεσημέρι του Σαββάτου όπως και θα γίνει.Τζιβαέρι μεσημέρι Κυριακής .
Για να μην γίνει κακή συννενόηση επαναλαμβάνω:
Σάββατο μεσημέρι φαγητό στο 1010 γύρω στις 13:30-14:00 .
Οδηγίες για το 1010 στις επόμενες μέρες.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μπερδεύτηκα,το 1010 είναι μέσα στο Ελατοχώρι,η εκτός;κοντά στο Μύθο;
Έφη μου μην μπερδεύεσαι ,οι Θεσσαλονικείς θα συνατηθούμε στην γέφυρα του Αλιάκμωνα (που απότι ξέρω εκεί θα έρθεις) μετά θα ακολουθήσεται εμένα.
Όσοι δεν θα έρθουν εκεί μπορούν να έρθουν κατευθείαν για φαγητό στο 1010 για το οποίο θα δώσω οδηγίες αύριο-μεθαύριο .
 

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
Μη πυροβολείτε τον πιανίστα!!! Έχει αναλάβει τη διοργάνωση, τρέχει και δεν φτάνει:D:D:D:D
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Μη πυροβολείτε τον πιανίστα!!! Έχει αναλάβει τη διοργάνωση, τρέχει και δεν φτάνει:D:D:D:D
Ότι τρέχει είναι αλήθεια αλλά μην ανησυχείτε ο toumpiotis πάντα φτάνει...
Και ένα video για να μπαίνουμε στο κλίμα.

 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.313
Μηνύματα
887.595
Μέλη
38.977
Νεότερο μέλος
thetourist

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom