Επέτειος στη Θεσσαλονίκη!

Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχω επέτειο με τον φίλο μου...Και σκέφτομαι που να γιορτάσουμε μιας και θα έχουμε όλο το Σάββατο στην διάθεση μας και θα ήθελα νέες ιδέες και κριτικές γενικότερα για νέα μέρη...
Σκέφτηκα habanera για φαγητό,όμως μετά εκεί κοντά έχει κάπου για ποτό;Μετά σκέφτηκα την επιλογή του να πάμε κάπου στο κέντρο ώστε να πάμε και κάπου εκεί για ποτό...Αλλά πραγματικά δεν ξέρω που...Κάτι σε ταβερνάκι θα ήταν ωραία αλλά δεν θέλω και πολύ φασαρία όπως π.χ. Άθωνος κτλ....Θα θέλαμε κάτι με καλό φαγητό,όχι πολύ ακριβό,με κόσμο αλλά όχι και πανικός να μπορούμε να πούμε και 2 κουβέντες δηλ. ή και κάτι στυλ tgi θα ήταν ωραία(το αποκλείω σαν επιλογή πάμε σχεδόν συνέχεια)..Πέρυσι πήγαμε kitchen bar και για φαΐ κ ποτό αλλά δεν θέλουμε και φέτος το ίδιο....:roll:
Βοήθεια....:klaps:
 
Μηνύματα
47
Likes
5
μια ωραια προταση ειναι το el burrito στο κεντρο στο στενακι του daios...ωραιο μεξικανικο, πολυ ωραια κοκτεηλ και ατμοσφαιρα και για μετα εισαι μεσα στο κεντρο ολα στα ποδια σου
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για να του μαγειρέψω είναι μια ιδέα που ούτε καν την πρότεινα....Είπαμε να περάσουμε καλά.... :haha::haha: Α σε ευχαριστώ πολύ...Ούτε καν ξέρω που είναι το μαγαζί θα το ψάξω όμως... :)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
μια ωραια προταση ειναι το el burrito στο κεντρο στο στενακι του daios...ωραιο μεξικανικο, πολυ ωραια κοκτεηλ και ατμοσφαιρα και για μετα εισαι μεσα στο κεντρο ολα στα ποδια σου
+ 1 από μένα αλλά κανονίστε να κλείσετε τραπέζι γιατί είναι μικρό το μαγαζί
(αλλά πολύ πολύ όμορφο) . Βρίσκεται κάτω από την Προξένου Κορομηλά, επί της Μορκεντάου νομίζω.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Στο έτερον ήμισυ δεν αρέσει το μεξικάνικο...:roll:Μου απέκλεισε και habanera και το el burrito(θα τα τιμήσω με φίλη.... ;) ) σκεφτήκαμε το Firenze ένα ιταλικό στην Καλαμαριά στην Πλαστήρα,διάβασα καλές κριτικές,εσείς έχετε καμιά προσωπική εμπειρία ή έστω έχετε ακούσει κάτι;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Ιταλικό αυθεντικό δεν το λες... Μάλλον ελληνικό που προσπαθεί να το παίξει ιταλικό. Για αυθεντικό ιταλικό (όχι απαραίτητα και τέλειο, αλλά τουλάχιστον υποφερτό): Trattoria Giordano στην Πυλαία και Mare e Monti στο Πανόραμα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
ετσι οπως διαβασα τον τιτλο του θεματος νομιζα θα αφορουσε εκδηλωσεις για την επετειο των 100 χρονων της θεσσαλονικης :haha::haha::haha:

στο θεμα τωρα..ωραια ειναι στον Μόλυβο στην Ι.Δραγουμη 31 ειναι ρομαντικο σικατο οτι πρεπει για την περισταση..καπου στα 25+? το ατομο.

Ξακουστο ειναι και το Αγιολί μεσα στο Electra Palace με τιμες γυρω στα 25-30?

Γράδα Nuevo στην Καλαποθακη 16..και τιμες 25-35?
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ξακουστο ειναι και το Αγιολί μεσα στο Electra Palace με τιμες γυρω στα 25-30?
Το αγιολι εχει λιγο καιρο που εφυγε...μετακομισε στην λεοφ νικης. Δυστυχως δεν το χω επισκεφτει ακομα, αλλα απο θεα τα τραπεζια στον πανω οροφο στο μπαλκονακι πρεπει να σκιζουν.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Το αγιολι εχει λιγο καιρο που εφυγε...μετακομισε στην λεοφ νικης. Δυστυχως δεν το χω επισκεφτει ακομα, αλλα απο θεα τα τραπεζια στον πανω οροφο στο μπαλκονακι πρεπει να σκιζουν.
σοβαρα αλλαξε θεση?δεν το ξερα..σιγουρα και στη Λ. νικης πρεπει να ειναι τελεια..εμενα και στο Ηλεκτρα μου αρεζε..
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
σοβαρα αλλαξε θεση?δεν το ξερα..σιγουρα και στη Λ. νικης πρεπει να ειναι τελεια..εμενα και στο Ηλεκτρα μου αρεζε..
Ναι, εχει μηνα σιγουρα, ωστοσο οπως ειπα δεν εχω παει, αλλα πρεπει να ναι πανεμορφα. Η τοποθεσια του ομως κ πριν ηταν αξεπεραστη...μπακλαβας γωνια :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.017
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom