Επέτειος 12 χρόνων.

Parisatida

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά σας και από μένα. Αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω γιατί πάντα λαμβάνω υπόψη μου τις ιστορίες σας για τα ταξίδια μου. Γράφω πρώτη φορά. Με τον σύζυγό μου κλείνουμε τον Αύγουστο 12 χρόνια σχέσης και 2 χρόνια γάμου. Σήμερα μου ανακοίνωσε πως θέλει να κάνουμε ένα μεγάλο ταξίδι στην Καραϊβική που ήθελα χρόνια να πάω.Επειδή ωστόσο πάντα τα ταξίδια μας τα κανονίζω εγώ το άφησε πάνω μου να το οργανώσω όπως θέλω. Θέλω λοιπόν γνώμες, συμβουλές και υπομονή γιατί έχω πολλές ερωτήσεις. Έχουμε στη διάθεσή μας 12 μέρες. Ωστόσο δεν ξέρω που ακριβώς να πάμε στην Καραϊβική. Να κλείσω σε ταξιδιωτικό ή μόνη μου;μας είναι ευκολότερο να φύγουμε από Θεσσαλονίκη επίσης τον Αύγουστο θα έχει καλό καιρό; ή να το αφήσουμε για Σεπτέμβριο που επίσης μπορούμε; επειδή πέρα από Ευρώπη δεν έχω ταξιδέψει τι ξενοδοχείο να διαλέξω; δραστηριότητες τι να διαλέξουμε; γενικά τι να δούμε; τι να προσέξουμε; γενικά θέλουμε ηρεμία πάντα στα ταξίδια μας. Αλλά σε τόσο εξωτικό μέρος θα θέλαμε να το ζήσουμε από όλες τις πτυχές του.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.958
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καραϊβική Αύγουστο ξεχάστε το. Μία λέξη: Κυκλώνες.
[ Υπάρχουν περιοχές στην Καραϊβική που δεν έχουν πολλούς κυκλώνες και μπορεί να είστε τυχεροί, π.χ. Barbados, Aruba. Αλλά εγγυήσεις δεν υπάρχουν. http://traveltips.usatoday.com/time-weather-travel-caribbean-24519.html ]
 

Parisatida

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ουπς... Δεν είχα ιδέα.. Να το κάνουμε για αργότερα ή να διαλέξουμε άλλο μέρος; μόλις διάβασα το link
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι πιθανότητες να πέσεις σε τυφώνα είναι ελάχιστες. Αλλά οι εντελώς ελάχιστες γίνονται λιγότερο ελάχιστες το Σεπτέμβριο, δεν κερδίζεις κάτι. Πάντως είναι τόσο ελάχιστες που πολύ λίγοι άνθρωποι επηρεάζονται από αυτή την πιθανότητα, όπως λίγοι αποθαρρύνονται από την πιθανότητα σεισμού στην Ελλάδα, την Ιαπωνία ή τη Χιλή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom