EasyJet Διαβατήριο ή ταυτότητα ( ημερομηνία λήξης)

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Μια χαρά τα έκανες όλα. Και τίποτα να μην κάνεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Πριν 2 εβδομάδες πήγα Αγγλία και παρ'ότι δεν συμπλήρωσα τίποτα δεν ειχα κανενα προβλημα.
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
Καλησπέρα,
μόλις πριν λίγες μέρες έκλεισα και γω εισιτήρια για Λονδίνο, μου το ζήτησε και μένα το συγκεκριμένο πεδίο και γιαυτό αντικατέστησα το ταξιδιωτικό έγγραφο της ταυτότητας με το διαβατήριο. τι το χουμε δηλ?να μην το επιδείξουμε?χι χι
Εγω χρησιμοποίησα το αγγλικο σάιτ και γιαυτό μου το έβγαλε πιστεύω. Η φίλη μου που εκλεισε την επόμενη μέρα από το ελληνικό σάιτ , δεν αντιμετώπισε πρόβλημα...οπότε δοκιμαστε και σεις ετσι την επομενη φορά.
Πάντως, και εγω εχω θέμα με την ιζι , γιατι την καλώ και δε μπορώ να επικοινωνήσω εδώ και 3 μέρες.
Διαβατήριο , σιγουρα δεν χρειάζεται να βγάλεις και μην το κάνεις αν δεν έχεις σκοπό να ταξιδέψεις σε χώρες που είναι αναγκαίο.
καλό ταξίδι
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πού αντικατέστησες το ταξιδιωτικό έγγραφο;
Για τα εισητήρια το μόνο που έδωσα ήταν τα ονόματα των φίλων μου.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!
Οπως ενας κλασικος πρωταρης ετσι την πατησα και εγω εκλεισα εισητηρια για παρισι (20/04/2010) με την easyjet απο την airtickets τα εισητηρια μου ειναι για 2 ατομα!!!!
Κοιταω η καλη σου στο μαιλ μου την επιβεβαιωση και τι να δω στο ονομα εβαλα το επιθετο και στο επιθετο το ονομα!!!! περνω αμεσως τηλ στην Airtickets και μετα απο 20 λεπτα αναμονη με συνδεουν!!! ο καλωσ μου υπαλληλος μου λεει οτι θα πρεπει να επικοινωνισω εγω με την easyjet και να τους πω το λαθος μου!!!
Ημουν 57 λεπτα στην αναμονη(ελεος) και τπτ ξαναπερνω πισω στην airtickets και μου λεει μπορουμε να το αλλαξουμε με 40 ευρο την πτηση (80δηλ)
Ασ μου πει καποιοσ δεν γινεται να ειμαι η μονη που το παθενω ..... τι να κανω..........
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!
Οπως ενας κλασικος πρωταρης ετσι την πατησα και εγω εκλεισα εισητηρια για παρισι (20/04/2010) με την easyjet απο την airtickets τα εισητηρια μου ειναι για 2 ατομα!!!!
Κοιταω η καλη σου στο μαιλ μου την επιβεβαιωση και τι να δω στο ονομα εβαλα το επιθετο και στο επιθετο το ονομα!!!! περνω αμεσως τηλ στην Airtickets και μετα απο 20 λεπτα αναμονη με συνδεουν!!! ο καλωσ μου υπαλληλος μου λεει οτι θα πρεπει να επικοινωνισω εγω με την easyjet και να τους πω το λαθος μου!!!
Ημουν 57 λεπτα στην αναμονη(ελεος) και τπτ ξαναπερνω πισω στην airtickets και μου λεει μπορουμε να το αλλαξουμε με 40 ευρο την πτηση (80δηλ)
Ασ μου πει καποιοσ δεν γινεται να ειμαι η μονη που το παθενω ..... τι να κανω..........
Δηλαδή για να καταλάβω, έγραψες αντίστροφα τα στοιχεία; Δυστυχώς τώρα πρέπει αν πληρώσεις για την αλλαγή..Αν έμπαινες όμως στην κράτησή σου επιτόπου αντί να παίρνεις τηλέφωνα και να περιμένεις στις αναμονές, θα έβλεπες ότι υπάρχει ένα κουμπάκι που λέει "Αλλαγή"..εγώ είχα γράψει λάθος ένα όνομα, μια φορά, έκανα την αλλαγή μόλις μου ήρθε το μαιλ επιβεβαίωσης και δεν πλήρωσα τίποτα...έχε το κατα νου..πλέον για την επόμενη φορά δυστυχώς..
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δυστυχώς τώρα θα πρέπει να πληρώσεις αυτό το έξτρα που ζητάει η εταιρεία! Γι΄αυτο στο μέλλον καλύτερα να είσαι πιο προσεκτική και να τσεκάρεις τα στοιχεία που συμπληρώνεις! Δεν είναι ότι θα πρέπει να καταβάλλεις κάποιο αντίτιμο για το λάθος που έκανες αλλά η όλη φασαρία που μπαίνεις για να αλλάξουν τα στοιχεία! Πόσο μάλλον σε σένα που στο πρώτο σου ταξίδι σου συμβαίνει κάτι τέτοιο! Μην πτοείσαι όμως! Το Παρίσι είναι μαγευτικό και η οποιά ταλαιπωρία θα ξεχαστεί αμέσως μόλις κάνεις την πρώτη σου βόλτα εκεί!
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Δεν χρειάζεται να πληρώσεις για τέτοιες αλλαγές. Μου συνέβη κάτι παρόμοιο πριν δυο εβδομάδες όταν έκανα κράτηση και κάποια γράμματα του ονόματος του φίλου μου ήταν στα Ελληνικά και το copy paste είχε ολέθρια αποτελέσματα. Η διόρθωση ηλεκτρονικά είχε χρέωση 60 ευρώ. Ψάχνοντας στο site είδα ότι υπάρχει η δυνατότητα chat με την εξυπηρέτηση, αφού περίμενα 45 λεπτά τους το ανέφερα και το διόρθωσαν δωρεάν. Ήταν άλλωστε αυτονόητο ότι είχε γίνει λάθος.

Νομίζω ότι και στην περίπτωση σου θα μπορούσε να γίνει.
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Μου έχει τύχει 2 φορές να γράψω το όνομα αλλά να παραλείπω κάποιο γράμμα.Ας πούμε αντί για Παπαδόπουλος έγραφα Παπαόπουλος..Εννοείται πως στην Ελλάδα δεν το σήκωναν,οπότε πήρα στην Αγγλία!Κουτσά στραβά συννενοηθήκαμε, και δεν υπήρχε καμία χρέωση..Τη δεύτερη φορά τους είχα στείλει mail και τους ρώτησα πάλι αν θα χρεωθώ και μου είπαν πως κάποια λάθη γίνονται κατάλάθος και το καταλαβαίνουν και δεν χρεώθηκα πάλι..Τώρα και για τη περίπτωση σου,πιστεύω να δείξουν κατανόηση!(δεν είναι και πολλά τα χρήματα,αλλά ό λόγος!)
Στείλτους ένα email και σε κανα 2 μέρες θα σου απαντήσουν.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
τι αριθμο πηρες αγγλικα.... μηπως εκει πιασει γραμμη????εστειλα μαιλ.... απο την airtickets μου ειπαν οτι δεν απαντουν σε mailil!!!!
 

lunatic

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά.έχω κι εγώ ένα θεματάκι με την easyjet.Εκλεισα προχθές για Λονδίνο για τον Απρίλιο και πρώτον μάλλον έκανα γκάφα και εκεί που ζητάει αρχικά τα ακριβή ονόματα τα έβαλα με ελληνικούς χαρακτήρες και ενώ στο τέλος μου έχει βγάλει κράτηση κανονικά στην κάρτα μου τα ονόματα τα δείχνει με ερωτηματικά και εμφανίζει μόνο 2-3 γράμματα.Τους έστειλα mail γιατί με το τηλ δεν πρόκειται ποτέ να τους βρω και τους ρώτησα αν θα έχω πρόβλημα να πετάξω.Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.Είχε κάποιος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα?Γιατί αν πρέπει να κάνω αλλαγή στα ονόματα είναι 30 ευρώ ανα άτομο και ανα διαδρομή οπότε καλό θα ήταν να τα απέφευγα.

Επίσης κι εμένα μου βγάζει το μήνυμα για το ότι δεν έχω συμπληρώσει σωστά τα ταξιδιωτικά εγγραφα μάλλον γτ δεν εχω βάλει ημερομηνία λήξης.Έβαλα στοιχεία ταυτότητας γτ δεν έχω όρεξη να πάω να βγάλω διαβατήριο(κι αλλα λεφτά εκει?Μπααα...).Αν κάνω αυτό που είπε το παιδί παραπάνω και βάλω μια ημερομηνία λήξης 15 χρόνια μετά την ημερομνηία έκδοσης θα είμαι καλλυμένος??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom