Επίσκεψη και ξενάγηση στη Βεργίνα στις 12/02/2017

Δήλωση συμμετοχής στην ξενάγηση στη Βεργίνα


  • Total voters
    33
  • Poll closed .

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
ήμουν και εγώ ένας από τους τυχερούς που συμμετείχαν στην χθεσινή εκδρομή-εκδήλωση.
Πολύ θα ήθελα κι εγώ να πάρω μέρος στην εκδήλωση άλλα δυστυχώς δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα υπολόγιζα. Είχα σκοπό να έρθω στη Βεργίνα να σας συναντήσω μια και είναι εκεί το σπίτι μου, αλλά εκείνη την ημέρα (όπως και αρκετές ακόμη ημέρες) βρισκόμουν στη Θεσσαλονίκη σε νοσοκομείο επειδή νοσηλευόταν στενό συγγενικό μου πρόσωπο. Ελπίζω πως θα μπορέσω κάποια άλλη φορά να σας ακολουθήσω.
Χαίρομαι που περάσατε υπέροχα.
 

travelogatos

Member
Μηνύματα
56
Likes
335
Επόμενο Ταξίδι
Πορταριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Κάθε λαός έχει τις παραδώσεις του, τα ήθη και τα έθιμα του και φυσικά τους μύθους του. Μέσα από αυτά ξεπηδούν πλάσματα φανταστικά και μαγικά, με υπερφυσικές ιδιότητες και μοναδική μορφή. Πολλά από αυτά τα όντα τα συναντάμε σε διαφορετικούς λαούς παρότι βρίσκονται μίλια μακριά, με κάποιες προσαρμογές ανά περιοχή. Ο μονόκερως, ο φοίνικας, ο μανδαγώρας και άλλα εμφανίζονται συχνά σε ιστορίες ανά τον κόσμο.

Υπάρχει όμως ένα μοναδικό πλάσμα που έχει εξάψει την φαντασία των λαών όσο κανένα άλλο. Το άκουσμα του προκαλεί δέος και τρόμο στις καρδιές των ανθρώπων ενώ έχουν γραφτεί αναρίθμητες ιστορίες που το περιγράφουν. Δεν είναι άλλο από τον θρυλικό.......
FOT_5566_IJFR.jpg
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
....να πω και γω τα χίλια ευχαριστώ για το πόσο όμορφα και συντονισμένα περάσαμε, χάριν στο βασιλικό (@Yorgos) και στον τσεκινιτζή και οργανωτή @babaduma και στη @Bahari (διότι βεβαίως-βεβαίως πίσω από κάθε μεγάλο άντρα κρύβεται πάντα μία γυναίκα:xalara:)...
και εν τέλει όλοι εμείς ως γλάστρες (μετά του βασιλικού...:haha:)ποτιστίκαμε από ένα κομμάτι ιστορίας της χώρας μας και χορτάσαμε από μια πανέμορφη ταβέρνα κα παρέα ! :clap::clap:

να ευχαριστήσω και όλους τους άλλους συμφορουμίτες που με την από κοινού συμμετοχή μας διαμορφώσαμε μια υπέροχη εκδρομή!!!

το δίχως άλλο ο Κωστής (ξεναγός) είναι ά-ρι-στος σε αυτό που κάνει...
και δεν έχει να κάνει με το ότι γνωρίζει καλά αυτό που κάνει μόνο,
αλλά ότι α-γα-πά αυτό που κάνει !!!:clap:
έχει το χάρισμα της επικοινωνίας με το κοινό του και αυτό τον καθιστά άξιο και αναντικατάστατο (ίσως) ξεναγό...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom