Επίσκεψη και ξενάγηση στη Βεργίνα στις 12/02/2017

Δήλωση συμμετοχής στην ξενάγηση στη Βεργίνα


  • Total voters
    33
  • Poll closed .

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Κάθε λαός έχει τις παραδώσεις του, τα ήθη και τα έθιμα του και φυσικά τους μύθους του....
Η "Επίσκεψη και ξενάγηση στη Βεργίνα" σα να έχει βάλει πλώρη για τις Ταξιδιωτικές Ιστορίες...
Ωραία ιδέα travelogate :clap:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Συγνώμη που παρεμβαίνω,
μετά τον Κωνσταντίνο Σφήκα την Κυριακή, ήρθε η σειρά του travelogatou να μας ... καθηλώσει με τα φωτογραφικά του αριστουργήματα...
Εύγε!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
@Βahari τόσα "κοπλιμαν" και ούτε μια λέξη να βγεις να μας δηλώσεις;
Χμ... δεν τα πάω καλά με τις δηλώσεις:rolleyes-80:

Την κυριακάτικη εκδρομή μας την περίμενα με ξεχωριστή προσμονή. Όχι γιατί θα επισκεπτόμουν τους χώρους για πρώτη φορά. Είχα ξαναπάει στην Πέλλα πριν 3 χρόνια νομίζω, αλλά και στη Βεργίνα άλλες 3 φορές.

Αυτό που έκανε όμως ξεχωριστή αυτήν την επίσκεψη ήταν από τη μια η παρουσία του ξεναγού μας και από την άλλη η παρουσία μιας παρέας ταξιδιάρικης που εδώ και χρόνια αποτελεί ένα σημαντικό και αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μου. Φίλοι παλιοί αλλά και καινούριοι με τους οποίους έχουμε ένα κοινό πάθος και μπορούμε να μιλάμε ώρες γι' αυτό και να σχεδιάζουμε νέες αποδράσεις.

Για τον ξεναγό, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με όσα έγραψαν και οι προηγούμενοι. Είναι από αυτούς τους ανθρώπους που πραγματικά κρέμεσαι από τα χείλη τους και που δεν θέλεις να σταματήσουν να μιλούν. Ένας άνθρωπος χαρισματικός που πραγματικά σε κερδίζει!

Χαίρομαι που όλα κύλισαν ομαλά, που περάσαμε όμορφα και που συνέβαλα λίγο κι εγώ σ'αυτό – στο βαθμό των δυνατοτήτων μου. Και σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.

Ελπίζω στην επόμενη εξόρμηση να έχουμε την χαρά να υποδεχτούμε και τους υπόλοιπους φίλους παλιούς και νέους που δεν μπόρεσαν να είναι μαζί μας σ' αυτήν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στο τουρ που μας προσφέρθηκε μάθαμε και ότι το σημείο 0 απ' όπου υπολογίζονται οι χιλιομετρικές αποστάσεις στη Θεσσαλονίκη δεν είναι η Πλατεία Αριστοτέλους ή ο Λευκός Πύργος, αλλά "ο Πόντιος".
DSC01998.JPG
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
@Yorgos θέλουμε και ένα τρίπτυχο με νεαρές και όχι μόνο βαμμένες με κραγιόν παρακαλώ....
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Επέστρεψε και ο τελευταίος μουσαφίρης της εκδρομής. Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι τα είπατε ήδη όλα εσείς. Ήταν όλα άψογα, από την ιδέα, την διοργάνωση, την ξενάγηση, το παρεάκι...
Άντε λοιπόν στα επόμενα. Ωραία η πρόταση της Σαμοθράκης αλλά για να σκεφτούμε και την βυζαντινή Θεσσαλονίκη ως πιο άμεσο σχέδιο...
 

travelogatos

Member
Μηνύματα
56
Likes
335
Επόμενο Ταξίδι
Πορταριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Είμαι πανευτυχής που σας άρεσαν οι φωτογραφίες αρκετά σας παίδεψα αναρτώ τις φωτογραφίες που όλοι περιμένατε (τόση πρόβα να πάει χαμένη)
FOT_5731_IJFR.jpg
FOT_5740_IJFR.jpg
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
καταπληκτικές όλες οι φωτογραφίες!!! Μπράβο σου!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
οντως οι φωτο καταπληκτικές, ιδίως αυτες εντός του μουσείου της Πέλας και της Βεργίνας ειναι το κάτι άλλο, μπράβο travelogate!

Τελικά ποιος έχει δίκαιο, ο κ. Σφήκας ή τα ΠΑΟΚια που γεμισαν προψές την Τούμπα;
paok banner.jpg


Ρητορικό το ερώτημα, μιας και ο κ Σφήκας στην αρχή της μοναδικής ξενάγησης καθως κατευθυνόμασταν οδικώς προς την Πέλλα μας ειπε οτι η Μακεδονία μόνο μία δεν είναι και μόνο εδώ στην Ελλάδα δεν είναι. Απλά στην Ελλάδα ειναι το μεγαλύτερο κομμάτι της!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom