Κύπρος Επίσκεψη στα κατεχόμενα

Dora N

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Πώς μπορεί κανείς να επισκεφθεί τα κατεχόμενα? Μου είπαν ότι η είσοδος στα κατεχόμενα θεωρείται ως αναγνώριση του ψευδοκράτους? Ισχύει? Γίνεται κάποια καταχώριση κάπου?
 

merkourios

Member
Μηνύματα
67
Likes
478
Επόμενο Ταξίδι
;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Πώς μπορεί κανείς να επισκεφθεί τα κατεχόμενα? Μου είπαν ότι η είσοδος στα κατεχόμενα θεωρείται ως αναγνώριση του ψευδοκράτους? Ισχύει? Γίνεται κάποια καταχώριση κάπου?
Είμασταν στα κατεχόμενα πριν περίπου 10 μέρες! Μπήκαμε στην Αμμοχωστο με νοικιασμένο αυτοκίνητο, πληρώσαμε 20€ ασφάλεια για 3μερες! Έλεγχος διαβατηρίων, πιστοποιητικά εμβολιασμου, τίποτε ασυνήθιστο!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.316
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πώς μπορεί κανείς να επισκεφθεί τα κατεχόμενα? Μου είπαν ότι η είσοδος στα κατεχόμενα θεωρείται ως αναγνώριση του ψευδοκράτους? Ισχύει? Γίνεται κάποια καταχώριση κάπου?
Μπαίνεις πολύ απλά, μισό λεπτό διαδικασία είναι.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.771
Likes
18.147
Ερώτηση για Β. Κύπρο: μπορείς να πας με λεωφορείο από Λευκωσία στην Αμμόχωστο; Και από εκεί Κερύνεια;
 
Μηνύματα
41
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα σας παρακαλώ μια ερώτηση
Πρόκειται να ταξιδέψω στη Λευκωσία..Μπορώ άραγε να περάσω για ναδώ και την κατεχόμενη;; Σας ευχαριστώ πολύ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Καλησπέρα σας παρακαλώ μια ερώτηση
Πρόκειται να ταξιδέψω στη Λευκωσία..Μπορώ άραγε να περάσω για ναδώ και την κατεχόμενη;; Σας ευχαριστώ πολύ.
Φυσικά μπορείς.Μόνον Λευκωσία θέλεις να δεις;
 

kpafos

Member
Μηνύματα
46
Likes
265
Καλησπέρα σας παρακαλώ μια ερώτηση
Πρόκειται να ταξιδέψω στη Λευκωσία..Μπορώ άραγε να περάσω για ναδώ και την κατεχόμενη;; Σας ευχαριστώ πολύ.
υπαρχουν 2 οδοφραγματα στη λευκωσια, στον οδο ληδρας για πεζους και στον αγιο δομετιο για οχηματα. Δειχνεις την ταυτοτητα σου μια φορα στο ελληνικο φυλακιο και μια στο τουρκικο και αυτο ειναι ολο. υπαρχον καποιοι περιορισμοι στο τι μπορεις να ψωνισεις και να φερεις πισω στην ελληνικη πλευρα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
1.942
υπαρχουν 2 οδοφραγματα στη λευκωσια, στον οδο ληδρας για πεζους και στον αγιο δομετιο για οχηματα. Δειχνεις την ταυτοτητα σου μια φορα στο ελληνικο φυλακιο και μια στο τουρκικο και αυτο ειναι ολο. υπαρχον καποιοι περιορισμοι στο τι μπορεις να ψωνισεις και να φερεις πισω στην ελληνικη πλευρα
Οπως?
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Νομίζω υπάρχει οδόφραγμα για πεζούς και στο ξενοδοχείο Λήδρα Πάλας, εκτος από την οδό Λήδρας. Οι κύπριοι φίλοι μπορούν να μας διαφωτίσουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom